Israrla Mahkemede İsminin Doğru Söylenmesini İsteyen Muhammed Ali

vallamı vallamı diyor ki;
Vietnam Savaşı'na gitmediği için askeri suç kapsamında yargılanan Muhammed Ali reyizin, komisyon önündeki o efsane atarlarının yer aldığı videodan bir an.
Komisyon Başkanı 3 kez özür dilemeyecek misin diye sormasına rağmen Muhammed Ali 'beklediğiniz özür dilememse sorun değil, dilerim ama yaptıklarım için pişman değillim. Vietnam'da onlarca insan, çocuk kolsuz bacaksız dolaşıyor, insanlar aç. Sadece medyaya karşı dediklerim için pişmanlığım var. Savaşmak istiyorlarsa sonuna kadar savaşırım. Ben şampiyonum halkın kahramanıyım'' diyor.
Komisyon başkanı bu esnada diğer kurul üyelerine ''sayın komisyon üyeleri Muhammed Aliye söylemek istediğiniz bir şey var mı?'' demek yerine ''Clay'' diye anons edince reyiz 2 kez düzeltiyor.
Taşaklar fora
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: muhammed ali mohammed ali muhammed ali clay mahkeme yargılanma
35 02 Kasım 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • ichtyanthropos
  ichtyanthropos 02 Kasım 2018 - 21:33Muhammed Ali'nin ne boksörlüğüne, ne savaş karşıtlığına, ne de sivil haklar mücadelesine kimsenin bir laf edebileceğini sanmiyorum.


  Lakin, kimin adını öyle şiddetle reddetmiş, ona da bir bakmalı:

  Cassius Marcellus Clay ( October 19, 1810 – July 22, 1903), nicknamed the "Lion of White Hall", was a Kentucky planter, politician, and emancipationist who worked for the abolition of slavery. He freed the slaves that were handed down as his inheritance from his father. Those freed slaves were allowed to stay and were paid a wage. He was appointed by President Abraham Lincoln as the United States minister to Russia during the American Civil War, and is credited with gaining Russian support for the Union.
  ...
  Cassius Clay was a pioneer as an early Southern planter who became a prominent anti-slavery crusader. Clay worked toward emancipation, both as a Kentucky state representative and as an early member of the Republican Party.Clay was elected to three terms in the Kentucky House of Representatives, but he lost support among Kentucky voters as he promoted ending slavery.

  His anti-slavery activism earned him violent enemies. During a political debate in 1843, he survived an assassination attempt by a hired gun, named Sam Brown. Despite being shot in the chest, Clay drew his Bowie knife, tackled Brown, cut out his eyes, and finally threw him over an embankment.

  In 1845, Clay began publishing an anti-slavery newspaper, True American, in Lexington, Kentucky. Within a month he received death threats, had to arm himself, and regularly barricaded the armored doors of his newspaper office for protection, besides setting up two four-pounder cannons inside. Shortly after, a mob of about 60 men broke into his office and seized his printing equipment.
  To protect his venture, Clay set up a publication center in Cincinnati, Ohio, a center of abolitionists in the free state, but continued to reside in Kentucky. Clay served in the Mexican–American War as a captain with the 1st Kentucky Cavalry from 1846 to 1847. He opposed the annexation of Texas and expansion of slavery into the Southwest.

  While making a speech for abolition in 1849, Clay was attacked by the six Turner brothers, who beat, stabbed and tried to shoot him. In the ensuing fight, Clay fought off all six and, using his Bowie knife, killed Cyrus Turner.

  In 1853, Clay granted 10 acres of his expansive lands to John G. Fee, an abolitionist, who founded the town of Berea. In 1855 Fee founded Berea College, open to all races.

  Later, Clay founded the Cuban Charitable Aid Society to help the Cuban independence movement of José Martí. He also spoke in favor of nationalizing the railroads, and later against the power being accrued by industrialists.

  In 1869, Clay left the Republican Party. This was partly due to his opposition to President Grant's military interference in Haiti. He also disapproved of the Republican Radicals' reconstruction policy after Lincoln's assassination.


  yani, adam tüm gücüyle ve bir ömür boyunca kölelige KARşI savaşmış, bu sebeple üç defa bizzat kendisine suikast düzenlenmiş, birinde çıkardığı kölelik karşıtı gazetenin ofisi 60 kişilik bir kalabalık tarafından basılmış, tüm baskı aletleri ve ekipmanı darmadağın edilmiş, ikisinde de bizzat silahla vurulup yaralanmış, kendini rambo bıçağı ile savunarak canını zor kurtarmış.
  ayrıca siyahi kölelerin yanı sıra, Latinlerin haklarının da savunuculuğunu da yapmış, müstemleke ve yayılmacılık politikasını reddetmiş, sanayide patronların güçlenmesine karşı çıkmış.


  buna karşın, ünlü boksörün yeni adını seçerken esinlendiği kişilerin hangi ikisi kölelikle savaşmak şöyle dursun, bizzat kendileri köle sahibi olmus; veya hangi ülkede kölelik resmiyette daha 1962 yılında - o da dış baskılar sayesinde- kaldırılmış , o konulara hiç girmeyeyim en iyisi ....
  [ispiyonla]
  +1
 • joshua52
  joshua52 02 Kasım 2018 - 19:15aciklamada vatikan yazmissiniz vietnam olacak :D [ispiyonla]
  +1
 • ereksiyonist
  ereksiyonist 02 Kasım 2018 - 15:51@şişmanrambo öfff cehaletin valla gözlerimi yaşarttı... abd kadar militarizm aşkı olan bir ülkede bu dediğin şekilde askerden kaçmış olacak ve herifi toplumun büyük çoğunluğu hala taparcasına sevecek öyle mi? hahahah git biraz oku araştır bilgi sahibi ol da fikirlerini sonra sıçarsın oraya buraya kardeşim. [ispiyonla]
  -1
 • delidumrul46
  delidumrul46 02 Kasım 2018 - 14:20@şişmanrambo bilmeden sallama kardeş. Muhammed Ali savaş öncesi işsiz gezdiği dönemler gidip asker olmak için başvuru yapıyor. Zenci olmasından mütevellit tabi defalarca reddediliyor. Sonra Muhammed Ali ünlü olunca gel bakalım seni askera alacaz diyorlar. Resmen adamı ezmek için yapıyorlar. Savaşla gözünü korkutacağın son adam Muhammed Ali'dir. [ispiyonla]
  +21
 • şişmanrambo
  şişmanrambo 02 Kasım 2018 - 13:46Ülkede savaş olduğunu düşünün herkesi savaşa çağırıyorlar ama sen savaşa gitmiyorsun saçma sapalak bahanaler uyduruyorsun, işte o dönemde bu adamın yaptığıda oydu, [ispiyonla]
  -39
 • engez
  engez 02 Kasım 2018 - 13:41Muhammed Ali bey diyeceksiniz! [ispiyonla]
  +51
 • ay1112263883
  ay1112263883 02 Kasım 2018 - 12:48İslama karşı topyekün savaş varken göz önündeki ünlü müslümanların dinimize sahip çıkıp, doğru olanı o islmafobiklerin gözüne gözüne sokmalarından çok haz alıyorum.. [ispiyonla]
  +12
 • banfield
  banfield 02 Kasım 2018 - 12:43Çok büyük adamdın. Dünyaya boksu sevdirdin. Toprağın bol olsun efsane. [ispiyonla]
  +21
 • holiganruh
  holiganruh 02 Kasım 2018 - 12:35nur içinde yat [ispiyonla]
  +50
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...