2003: Irak Savaşı Başlangıcı

jacobs jacobs diyor ki;
19 Mart 2003, Abd denizden ve havadan Bağdat'a yaptığı füze saldırıları ve Irak'ın geri dönülmez bir bataklığa batması.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: abd ırak bağdat füze missile savaş 2003 saddam george bush amerika demokrasi rejim mutlak monarşi diktatör
1 29 Kasım 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • tatamurat
  tatamurat 29 Kasım 2018 - 23:35bu herifler 1992de bilerek gemimizi vurdular..abd kabadayidir [ispiyonla]
  +6
 • abadayı
  abadayı 30 Kasım 2018 - 00:53el-kaide afganistanda kümeleniyor kulelere saldırı düzmecesi yapılıyor ırağa savaş açılıyor yarım akıllı bush tarafından milyonlarca insan öldürülüyor saddamın askerleri tek bir mermi bile sıkamıyor,sokak çatışmaları gerilla savaşıyla,mezhep,ideolojik terörizmle koca ülkenin feriştahını sikiyorlar,sonuç demokrasi ayağına saddamı idam ettiriyorlar,usameyide afganistan,pakistan arası bi yerde bulup infaz ediyorlar ayak üstü dünyayı sikiyolar [ispiyonla]
  +1

Tüm Yorumlar

 • hanidebana
  hanidebana 30 Kasım 2018 - 17:26ABD nin askeri gücünün p i hava üstünlüğüne dayalıdır. Eğerki siz onun hava üstünlüğünü kıracak sistemlere yönelmeye başlarsanız bütün avantajını dezavantaja çevrirsiniz. sizinle düşman olur. s-400 muhabbeti burdan geliyor. [ispiyonla]
  +1
 • deephell
  deephell 30 Kasım 2018 - 09:43savaşın psikolojisi budur.bağdat'a ilk giren tank konvoyu.ne garip şey şu savaş

  https://www.youtube.com/watch?v=CZfqv9QXaRU
  [ispiyonla]
 • lcice10
  lcice10 30 Kasım 2018 - 06:40@tatamurat hayir, abd orul orul orospu cocugudur [ispiyonla]
  +1
 • rideit
  rideit 30 Kasım 2018 - 03:48Felluce’de kafaları köprüye asılmadı değil paralı ABD askerlerinin [ispiyonla]
 • abadayı
  abadayı 30 Kasım 2018 - 00:53el-kaide afganistanda kümeleniyor kulelere saldırı düzmecesi yapılıyor ırağa savaş açılıyor yarım akıllı bush tarafından milyonlarca insan öldürülüyor saddamın askerleri tek bir mermi bile sıkamıyor,sokak çatışmaları gerilla savaşıyla,mezhep,ideolojik terörizmle koca ülkenin feriştahını sikiyorlar,sonuç demokrasi ayağına saddamı idam ettiriyorlar,usameyide afganistan,pakistan arası bi yerde bulup infaz ediyorlar ayak üstü dünyayı sikiyolar [ispiyonla]
  +1
 • donkulotvandam
  donkulotvandam 30 Kasım 2018 - 00:12Ortadoğu hep çöptü. Her zaman savaş vardı. 60'larda 70'lerde 80 90.. yani ABD, Irak'ı işgal etti bu yüzden ortadoğu bu halde demek yanlış olur. sadece ateşe odun atmış oldu. ayrıca ırak ordusunun yarısından fazlası savaşmadı. Saddam'ın oluşturduğu özel birlikler vardı, onlar savaştı. Meşhur Felluce Savaşıları, bu birlikler sayesinde olmuştur. Muhtemelen savaştaki adam gibi direnişi gerçekleştirdiler. ABD ve ortakları aylarca Felluce'yi alamadı. allem ettiler kullem ettiler öyle aldılar. Bu direnişi komple ırak en azından ırak'ın yarı kısmında gösterebilseydiler muhtemelen Irak savaşı'nda hala bunların ABD ve koalisyonun kayıplarını konuşuyo olurduk. [ispiyonla]
 • Retrospek
  Retrospek 29 Kasım 2018 - 23:58O değil de tüm dünyaya bu canlı görüntüleri izlettirmişlerdi şerefsizler. Hatırlıyorum 9 yaşındayım akşam canlı canlı izlemiştik kanım donmuştu. Gerçek mi film sahnesi mi ayırt edemiyordum. Bizlerin kim olursa olsun Amerikan karşıtlığı damarımızı kaybetmememiz lazım. Geçmişte İran'da da Irak'ta da Amerika lider nefretini kullanarak kendisine damar yolu açar gibi yol yapmış ve kendi zehrini o topraklara zerk etmiştir.

  Bugün İran'ı bu hale getiren Şah'a karşı (daha kötüsü olamaz diyip Humeyni'yi destekleyen entelektüellerdir). Bugün Irak'ı bu hale getiren Saddam defolsun Amerikalılar bize demokrasi getiricek diyen Sünni ve Kürtlerdir.

  Amerika istediğini vezir eder istediğini diktatör ilan eder. Kendi kara propagandasını da tüm dünyaya paketleyip satar. Önemli olan bilinçli birey olup iç işler ile dış işleri ayırmaktır.

  Ben hayatımda ne erdoğan'a ne akp'ye oy vermiş muhtemelen de nefes aldığım sürece de bu tarz ideolojilere vermeyecek bir insanım. Lakin yurtdışında ülkemi kötülemeye kalkan herkese söyleyecek çokça lafım var. Çünkü benim Erdoğan nefretim ya da muhalefetim onların karaporpaganda malzemesi olamaz. Erdoğan bir diktatör değildir. Saddam bir diktatör değildi. Kaddafi bir diktatör değildi.

  Ülkeler, özellikle amerika ve avrupa birliği (onların da özellikle daha eski tarih dönemleri) gibi emperyal devletler pragmatist düşünürler. Ben diktatör devirecem demokrasi getirecem kürtleri, şiileri ve sünnileri kurtaracam diye 2.4 trilyon dolarlık harcama yüküne girmezler. O sebeple pragmatist yaklaşırsanız Bu bölgede petrol vardı bu petrolü de ExxonMobil gibi firmalara yar etmek adına oralara girdiler.

  Şimdi de yapılmak istenen ne? Amerika fiziki olarak neden Suriye'nin kuzeyinde ya da Kuzey Irak'ta bulunsun ki?

  Kuzey Irak'ta önce kürt bölgesel yönetimi oluşturttu. Exxon falan çekildi hatta Irak'tan savaş bittikten sonra güvenlik vs bahaneleriyle. Önce İŞİD'i hortlattı ki Avrupa birliği ve ABD'ye rahatlıkla petrol ve kaya gazı gönderilebilsin. İşid'in eli para görünce sahibini ısıran köpek durumuna düştü. (Hatta Türkiye de o dönem İŞİD petrollerinin ab ve abd'ye transportasyonunu yapmadı mı?)

  Şimdi ise adam diyo ki ya bu İŞİD ile olmıycak bu herifler silahlı ve meşru değil. E o zaman ben Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki petrolleri kürtlerden alayım. Hem o bölgede bir kürt devleti kurulur hem de devletler arası ticaretle meşru kılarım emperyal sömürü düzenimi.

  Kürtler de tabi yıllardır bekledikleri teklif. Hem bölgedeki türkmenleri asimile edecekler hem de üstüne petrolün üstüne yatıp bir de abd dokunulmazlığı kazanacaklar.


  Buyrun size son 20 yılın bölgesel analiz ya da varsayım değil bütün hikayesini anlattım.

  Allah bu ülkenin sonunu hayır etsin. Liderler ve oturdukları koltuklar önemli değildir, ideolojiler de gelip geçer fakat bizlerin Türkiye'den başka vatan toprağı yok bunu bilesiniz.


  9 yaşında bir türk çocuğuna televizyondan canlı olarak izlettirilen o video buyrun linki;


  https://www.youtube.com/watch?v=T0kcaziP-0o
  [ispiyonla]
 • tatamurat
  tatamurat 29 Kasım 2018 - 23:35bu herifler 1992de bilerek gemimizi vurdular..abd kabadayidir [ispiyonla]
  +6
 • hakkıbulut
  hakkıbulut 29 Kasım 2018 - 22:56@kirikmuhasebeci şu ülkede herkes aynı görüşte ama sana gerçekleri söyleyeyim. 2003'den sonra ölen ıraklıların yüzde 90ını yine ıraklılar öldürdü. şiiler, kürtler, türkmenler sadddamdan iğreniyorlar. sünnilerin dinci olanları da sevmiyor. bazı az dinci sünniler seviyorsa seviyordur. kimsenin sağa sola savaş açan sadece iran savaşında 1 milyon ıraklının ölmesine yol açan sınırsız kaynaklarla silah alıp yüzlerce saray yaptıran bir diktatörü aradığı falan yok. [ispiyonla]
  -1
 • kirikmuhasebeci
  kirikmuhasebeci 29 Kasım 2018 - 22:52@hakkıbulut saddamın tasaaklarını bile arıyor ıraklılar suan emın ol senelerce karılarına kızlarına tecavuz edıp ıstedıklerının kellerınınucurdu amcık abd askerı.burada sorun halkın demokrasıyı kendı ıcerısınde aramama mucadelesı baska ulke bıze demokrası getırecek dıktatorden kurtaracak dıye beklersen memleketın anasını sıkerler terorıst yuvasına doner daha da toparlanamazsın. [ispiyonla]
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...