İntihar Eden Kuş

vacaca vacaca diyor ki;
Dün akşam saatlerinde Mecidiyeköy'de bulunduğu binanın çatısına çıkan bir kuş (A.K) 26, sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenle kendini boşluğa bıraktı. Kuşun atlamadan önce ''Cik cik, cik cik cik, ciiiiiiik'' dediği öğrenildi.
Kategori: Türk İşi
sitene ekle
Etiketler: Kuş İntihar Güvercin Zam Zamlar Poşet Para Geçim Derdi Uçma Değer Vergisi
9 09 Aralık 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • karbaykuşu
  karbaykuşu 09 Aralık 2018 - 08:05@shichibukai, intihar, hayatı ve insanları fazlasıyla ciddiye aldığını gösterir. oysa hayat dediğimiz şey zaten kara mizah türü boktan bir şey; en mutlusu, en zengini, en sağlıklısı, statü sahibi vs. hepimiz için boktan, sadece farkında değiliz ya da değiller. eğer tanrı değilsen bu böyle, tek istisnası bu: tanrı olmak. bir vajinadan fırlamakla başlıyor hayatımız -bu bile komik ve absürt lan- sonra da bir süre sonunda zaten ölüyoruz, toprakta solucanlar giriyor götümüze. albert einstein da olsan, peygamber de olsan, sıradan bir memur, manav, çöpçü de olsan bu böyle. yani en başta da dediğim gibi bu hayat kara bir mizah ve seyretmeye bak dostum, bir gün gözlerin kapanana kadar seyret, şu ya da bu sebeple çok canın yandığındaysa küfür et, gül ve geç. bunları sana haftada en az bir kere intiharı düşünen biri olarak yazıyorum, çok da ayrı fikirlerde değiliz yani. ama intiharı düşündüğüm anlar genelde tüm bunları unutup, her şeyi "çok ama çok" ciddiye aldığım zamanlarda oluyor. hiçbir şeyi ama hiçbir şeyi ciddiye alma dostum, hatta bazen kendini bile. bir gün zaten istesek de istemesek de siktir olup gideceğiz buralardan. o ana dek değer verdiklerini ve kendini cezalandırmayı bırak -çünkü bu onlara hala değer verdiğini gösterir- bunun yerine "hiçbiriniz GERÇEKTEN sikimde değilsiniz" de ve "seyretmeye" devam et bu filmi. yine de beynin bir şeyleri çok ciddiye alıp büyütmeye devam ediyorsa ya kendine bir uğraş bul ya da bir doktora git; bu sikik sokuk düşüncelerden uzaklaşmaya çalış. kendine iyi bak, selamlarımla. [ispiyonla]
  +23
 • barra
  barra 09 Aralık 2018 - 02:10gece gece hüzünlendim aq [ispiyonla]
  +9

Tüm Yorumlar

 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 10 Aralık 2018 - 20:31Hayvanda muhtemelen sallabaş hastalığı var. Azıcık araştırın [ispiyonla]
 • dildoley
  dildoley 10 Aralık 2018 - 18:25yazık kim bilir ne derdi vardı [ispiyonla]
 • ByhigH
  ByhigH 09 Aralık 2018 - 18:17Mağara serin miydi? [ispiyonla]
 • grijuanitocarlos
  grijuanitocarlos 09 Aralık 2018 - 15:43ulan ben hayatımı yaşadıklarımı çilelerimi anlatsam ki anlatamam utancımdan amk çoktan ruhlar alemine gitmiştiniz. şimdi herkes birer el 31 ini çeksin ve antidepresan ihtiyacı varsa mutlaka kullansın [ispiyonla]
  +2
 • degerbilir
  degerbilir 09 Aralık 2018 - 15:20@@shiccibukai

  kendi türüne aitmiş gibi yaşamazsanız ve yaşama amacınız kalmaz.
  ister en uç felsefi düşünün ister aptalın teki olun.

  ergenlik çağındayken bu fikirlere sahiptim ve bazı sebepler beni hayata bağladı.
  yine yakın bir zamanda felsefi ve bazı sorunlar yaşadım. sonunda ise hayat anlamsız ve yaşamaya değmez gelmeye başladı.

  zaten hayat ve yaşamak zor ve üstesine çektiğin sorunlar dert olmuştu ve intiharın çeşitlerini araştırmaya başladım.
  felsefi anlamda intihar etmeyi düşünüyordum. diğer intihar çeşitlerine bakarken bir şey keşfettim.

  insan türünün intihar sebebi tamamiyle sevgisizlik. yeterince sevgi hissedememe ve yalnızlık üzerine. biz homosapiens olarak yalnızlığa değil bir grup halinde yaşamaya alışkınız ve o gruba ait hissetmiyorsak, aşk'ı tadamıyorsak yada o gruptan dışlanıyorsak yaşam amaçsızlaşıyor.

  internette gördüğüm intiharların büyük bir kısmı aşk yüzündendi yanına borç harç vs. yüzünden yalnızlaşıp intihar edenler de vardı.

  intihar edip etmemen senin seçimin ama pes etmek ardında bıraktığın yaşayanlara zulümdür. hatta bencilce bir davranıştır, sen sorunlarını intihar ederek bitirirken ardındakilere sorun bırakarak gidersin. bence pes etme, sevmeye değer bir şeyler bul. seveceğin çevre ve dostlar edin. hatta aşık olacak birisini bul.

  hayat düzene girecektir, tabi eğer pes etmezsen.
  umarım bu çarpık düzensiz yazımı okuyup demek istediğimi anlamışsındır. elimden geldiğince hızlı yazmaya çalıştım.
  [ispiyonla]
  +3
 • sirfbunuyazmakic
  sirfbunuyazmakic 09 Aralık 2018 - 15:14@shichibukai

  15 yaşından beri 9 yıldır boktan hissediyorum diyosun, ben 31 yaşındayım, aynı yaşlarda boktan hissetmeye başlayan birisi olarak ben 16 yıldır boktan hissediyorum ama geriye baktığımda hatırladığım şeyler az da olsa güzel anlar. ileride de yine az da olsa yaşanmaya değer güzel anlar olduğunu bildiğim için tüm o boktanlığa katlanmaya değer.

  bir de şu var ki hakikaten türkiyede belki özellikle bu böyle; 25-26 yaşına yoğun bir varoluşsal sancı dönemi içerisine giriyorsun toplumun genelindeki moronlukla, çürümüşlükle uyumlu birisi değilsen. ama bu his en yoğun senin şuan bulunduğun yaşlarda yaşanıyor, ardından gittikçe azalıyor. 30'una geldiğinde artık günlük hayattaki çok da can yakıcı olmayan meşgaleler seni o varoluşsal sancıdan koparıyor, ya da sana bunu unutturuyor. iyi bir şey aslında bu.

  yani gtadaki helikopterli bölümün 30. denemesinde tam son pakedi de bırakmadan hemen önce wasted olup, 31.yi denemeden oyunu bırakmak gibi bir şey olur senin bu yapacağını söylediğin, halbuki gayet de yakındın bitirmeye bölümü, bir kez daha denemen lazımdı sadece. sen de iki-üç yıl daha sabredeceksin sadece, sonra azalacak bu kaygılar. inan bu böyle.

  daha temelde intihar etmek isteyen insanlara, intihar fikrinden korkan insanların yaklaşımıyla ilgili söylediklerin haklı bence. gerçekten de intihar eden birisinin esasında bu fikre gösterdiği aşırı tepki, kendi bilinçaltındaki bu fikri hatırlatıyor olmasından kaynaklanıyor, onunla savaşma yöntemi bu tepki gösterme şeklinde tezahür ediyor.

  diğer yandan intihar edenleri fazla romantize etmişsin. o konuda da büyük haksızsın. intihar edenler gerçeği cesaretle kucaklayabilmiş büyük devrimcilermiş falan gibi düşünceler çıkıyor bu dediklerin.

  bu böyle değil inan bana. bu ancak hayatta her şeye sahip olmuş, hayatta yaşayacağı her şeyi yaşamış, tadacağı tüm tatları tatmış insanlar için geçerli. onlar ediyorsa intihar kendi bilecekleri iş. ama sen anladığım kadarıyla ne zenginsin, ne hayatta istediklerini yaşayabilmişsin ne de başka bir şey. sadece bunların olmayacağı düşüncesi, mücadele etmekten bıktırmış seni, esriyosun, bitsin artık diyorsun.

  senin bu düşüncen cesur değil, aksine korkak bi düşünce. günlük hayatındaki yüzleşmek zorunda olduğu çok basit meselelerle başa çıkmayan insan, kendini birebir yüzleşmek zorunda kalmayacağı uhrevi boyuttaki devasa varoluşsal sancılarla boğuşmaya adıyor. aslında bu bir kaçış şekli. kendisine saygısız davranan minibüs şoförüne ne diyorsun dallama demekten, ödeme sırasında kuyrukta önüne geçen adama niye kaynak yapıyorsunuz diyemeyen, hoşlandığı kıza kabul etmez çekincesiyle ben senden hoşlanıyorum diyemeyen insan kendini hayatın anlamını aramaya, en sonunda da anlamsızlığında karar kılmaya veriyor. çünkü bu soruları kafanda eğip bükerken mücadele içerisinde olacağın kimse yok. ben saydığım günlük hayat zayıflıklarının hiç birisini yadırgamıyorum, niye böyle bu insanlar demiyorum, aksine hayat acemesi olmak seni intihar fikrine götürmemeli çünkü hayat gayet de bu şekilde de yaşanır. belki hepsinden de daha güzel yaşanır.

  dediğim gibi her şey sahip olmuş insanlara sözüm yok, onlar öldürebilir kendilerini. ama senin önünde daha kazanacağın küçük kişisel başarılar, güldüreceğin insanlar, mutlu edeceğim eş dost, sikeceğin kızlar, göreceğin diyarlar var. bunların hepsi olacak biliyosun dimi bu fikri aklından atıp mücadeleye etmeye devam etsen. ya da bırak mücadele etme, sal kendini ama yine yaşa, ot gibi yaşa, inan yokluktan daha iyidir. en kötü, en boktan hayat bile yokluk, olmamak, boşluk fikrinden yeğ bana kalırsa. mesela 34 yaşında sana aşıp olup 1 hafta boyunca sikeceğin ve sonrasında ayrılıp bi daha görmeyeceğin bi kız varya mesela, sırf onun için bile değer 10 yıl daha boktan bi ömür yaşamaya. fazla sikme odaklı anlattım biliyorum, kendi adıma konuşuyorum, sen buraları hayalin neyse ona uyarlar, benim hayalim daha çok am sikmek mesela.

  o yüzden korkakça bi fikir içindesin her ne kadar sana asil ve değerli bi fikirmiş gibi geliyorsa da. hayatının da muhtemelen en zor dönemlerindesin.

  31 yaşındayım. hayatımda bi sürü bokluk var, 400 bin lira kredi borcum falan var mesela, ve ne var biliyor musun. sikkimde değil. açıp yutubda komikli videolara biraz daha gülüp, tinderda tanıştığım muhtemelen buluştuğumuzda beni beğenmeyeceğini bildiğim bi kevaşeyle buluşaya gidicem az sonra. o kadar da kötü değil bence.

  sonuç olarak kardeşim; etme amına koyduum etme. sakın intihar mintihar etme. bu fikri aklından kendin sil, silemiyosan da parasına kıy git bi psikolojik destek al bi süre. 5-10 sene sonra ne saçma fikirlerim varmış diye hatırlayacaksın bugünlere.

  herkese boktan bile hayat diliyorum. hayat. değerini bilmiyoruz amına koim.
  [ispiyonla]
  +1
 • maximusroots1
  maximusroots1 09 Aralık 2018 - 15:00kuş uçup gidiyor işte pzeveng neden üzüyon bizi [ispiyonla]
  +5
 • imdadayetisen
  imdadayetisen 09 Aralık 2018 - 14:37kuş ölür, sen uçuşu hatırla [ispiyonla]
  +3
 • zamandakaybolan
  zamandakaybolan 09 Aralık 2018 - 13:43İsmail Türüt orospuçocuğudur [ispiyonla]
 • acelegelbahiyim
  acelegelbahiyim 09 Aralık 2018 - 12:17taklacı güvercinlerden çok kazık yemiş, üstüne bi de dişi terkettiyse. [ispiyonla]
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...