Bir BİM Uğruna Ya Rab Ne Güneşler Batıyor

Geçen gün evden çıktım bime gidip üç beş abur cubur alacaktım. Cüzdana baktım 10 lira vardı, neyse dedim ne gelirse artık. Çıktım gittim, yalnız eşofmanı ters giymişim yolun ortasında fark ettim. Göt cebi önümde duruyordu.
Şimdi geri dönsem bunun için dönülmez, devam etsem rahatsız oldum bi kere amk sanki herkes bana bakıyor gibi geliyor. Tam o sırada ileriden kalabalık bir kız grubunun bana doğru geldiğini gördüm. Eşofmanı ters giymiş bir zihinsel özürlü olduğumu düşünmesinler diye onlar geçene kadar saklanacak bir yer aradım. Yan binanın kapısının açıldığını fark ettim, yaşlı bir teyze dışarı çıkıyordu.

Kapı açılır açılmaz aklımda bir fikir cereyan etti. Binanın içine girebilirsem, hem kızlar beni öyle görmemiş olacaktı hem de eşofmanı çıkarıp düzgün giyebilecektim. Ben de sanki o binada oturuyormuş gibi oraya doğru yöneldim. Teyzeye iyi günler dedim, o da iyi günler evladım dedi, kapı kapanmadan tuttum, içeri girdim. Binanın içi boş görünüyordu, ses solukta çıkmıyordu. ortalık yerde değiştirmeyeyim dedim binanın zemin katına indim. Binadakiler kedi besliyormuş, yavruları da vardı. Çok tatlı görünüyorlardı.
Neyse, eşofmanı çıkarmak için önce ayakkabıları çıkarmam gerekiyordu. Ayakkabıları çıkardım,
Sonra eşofmandan tek ayağımı çıkardım, tam diğerini de çıkarıyordum ki üst kattan bir kapı açılma sesi geldi. Ben hiç telaş yapmadım, sanki aşağa mı inecekler mk dedim. Diğer ayağımdan da çıkardım, eşofmanı çevirdim, derken merdivenden aşağı inme sesi geldi. Tam üstümde biri merdivenden hızla aşağı iniyordu ve ben bi grup kedinin önünde yarı çıplak bir vaziyette duruyordum.

Şimdi böyle düşününce pek de hoş bir tablo olmadığını görebiliyorum. Yani binanızda bir kedi besliyorsunuz ve tanımadığınız bir adamı, beslediğiniz kedilerin önünde sanki işini bitirmişte, toparlanıyormuş gibi bir vaziyette görüyorsunuz. Bu birtakım yanlış anlaşılmaların doğması için yeterli bir sebep bence. Fakat nedense adamın bu şekilde düşünmesi bana o an mantıksız ve kabul edilemez geldi. Halbuki asıl garip olan böyle düşünmemesi olurdu :D Ne garip bi insanım lan, başka ne düşünebilirdi ki adam *

Ben eşofmanımı yukarı çektim, adam Sen napıyosun lan burda dedi. Kendimi ifade etmeye çalıştım ama adamın gözünde kedi tecavüzcüsü bir sapıktan başka bişey değildim ve ne desem boştu.
Yani neye inanırdınız? Eşofmanını ters giydiği için bir binanın zeminine inip düzeltmeye çalıştığını söyleyen bir adama mı yoksa azgın bir sapığın pis emellerini bir binanın zemin katında kedilerin üzerinde tatmin etmeye çalıştığına mı? Ben olsam ikincisini düşünürdüm.

İşin asıl kötü kısmına henüz gelmedim. O gördüğüm kalabalık kız grubu var ya hani, işte o kız grubu benim girdiğim binada oturuyormuş. Kakara kikiri sesleri binanın içinde yankılanıyordu, adamın bağırma seslerini duydular, sessizlik oldu. Diğer komşular da duymuş olacak ki kapı açılma sesleri geldi. . Derken konunun kedilere musallat olan bir adam olduğu anlaşılınca kızlar aşağı indi. Ben olayın büyüyeceğini fark ettim, çünkü emekli öğretmen kılıklı herif polis molis demeye başladı, bir yandan fırçalıyor diğer yandan eli telefonda.

Kızlar kedileri ellerine almış, tiksintiyle bana bakıyorlar. Hayvan, Allah belanı versin mırıltıları eşliğinde. Nasıl bir saçmalığın içinde olduğumu zaten içinde bulunduğum o an fark ettim. Yani burda ne oluyordu ve ben nasıl böyle bir durumun içinde olabilirdim ki.
O an belki mülteci gibi davranırsam belki durumu yadırgamazlar ve normal karşılarlar, yırtarım diye düşündüm. Ben Suri dedim ve aralarından hızla sıyrılıp kaçmaya başladım, merdivenlerin ortasına gelmiştim, onlar da tam peşimden gelecekti ki geri döndüm, şaşkın şaşkın bana bakıyorlardı, yerde duran ayakkabılarımı aldım sonra tekrar koşmaya başladım. Allah belanı versin naraları eşliğinde ve emekli öğretmenin küfürleri eşliğinde binadan yalın ayak çıktım. Bir kaç yüz metre soluksuz depar attım. Peşimden gelen yoktu. Ayakkabıyı giydim. işin ilginç yanı, bu olaydan sonra eve değilde bime gitmiş olmam. Yani böyle bir olay yaşıyorsun, bi şey yapar değil mi, yani ne bileyim eve gelip sakin kafayla düşünmeye başlayınca fark ettim mantıksızlığımı. Amk binaya gir, eşofmanı çıkar, olaylar yaşa sonrada hiçbirşey olmamış gibi markete git, abur cubur al. Ne için? film izlicem. Ben böyle hayatın ta amına koyayım.

derealtin derealtin diyor ki;
Kategori: Enteresan
Etiketler: Bim eşofman kedi ters zemin kızlar bad life
3 29 Ocak 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • nasuhxtr
    nasuhxtr 08 Şubat 2019 - 19:10Nihat Genç'i de bu yüzden sevmem uzun uzun yazıyor. [ispiyonla]
    +1
  • antonyobalderesi
    antonyobalderesi 03 Şubat 2019 - 19:30kardeş sallamasyon buradaki çakallar kaşarlar yemez. bunun yıllar önce eski sevgilim ile bim de karşılaştım versiyonu vardı. kadın terliği ile bime gitmek olayı mı neydi :D [ispiyonla]
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...