Beterin Beteri Var Haline Şükret Dostum - Gülen Gözler (Restorasyonlu)

circuscharlie circuscharlie diyor ki;
1977 yapımı Ertem Eğilmez'in yönettiği Gülen Gözler filminden bir sahne.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: munir ozkul adile nasit mujde ar aysen gruda sevda aktolga itir esen lale ilgaz nane likoru ertem egilmez gulen gozler arzu film
2 06 Şubat 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • MasarMasa
  MasarMasa 07 Şubat 2019 - 14:50Hüseyin Altın'dan dinlemek lazım. Allah rahmet eylesin
  - Bize yazık değil mi
  - Bu ne acayip dünya
  - içiyorsam sebebi var
  - Bizi serhoş görüyorlar

  https://www.youtube.com/watch?v=46yga9Pfa1s
  • ahmetbeyinceketi
   ahmetbeyinceketi 07 Şubat 2019 - 13:59ulan şansa bak. videonun yayınlandığı anda tam da bu filmi izliyordum netten. ama adam akıllı izleyince ne kadar lanet bir film olduğu gerçeğiyle karşılaştım. baba rolündeki marangoz yaşar usta (münir özkul) binbir zorlukla 5 kızına bakmaya çalışırken, evdeki kızların en küçüğü hariç hepsi analarıyla bir olarak adamın arkasından bir sürü iş çeviriyorlar. kızların hepsi birbirinden kezban. sürekli yalan dolan, kendi kardeşlerini deli gibi kıskanma, tek dertleri evlenmek (durumumuz var mı diye umurlarında değil), damatlar (vecihi hariç) peş para etmez sığıntı tipler, çıraklar bile kendi ustalarının kızına sulanıyor (aynı şekilde evin kızı çıraklara kuyruk sallıyor diyelim). tüm bunlar yetmezmiş gibi adile naşit kızım evlensin diye evi satınca (oha!) utanmadan yaşar ustaya -sattıysam kendi evimi sattım. sanane! diyebiliyor. bu sahnede kızların babalarına ettikleri lafları saymıyorum bile:
   -sen de baba mısın be?..
   -senin yaptığın babalığı hayvanlar da yapar..
   (https://youtu.be/yKFkLE06r9Q?t=388)
   ama yaşar usta da az değil. peş para etmez tiplere kızlarını verirken vecihi gibi pilot bir adama kızını vermiyor. oysa damatların arasında en delikanlısı vecihi. her seferinde korkmadan yaşar ustanın karşısına geçip kızını isteyebiliyor. (diğeri babasından kızı istemeye korkar, bir diğeri mühendisim diye yalan atar) ama ne zaman ki vecihi 50 bin lirayı gözünü kırpmadan verip evi kurtarıyor o zaman yaşar usta da seve seve veriyor kızı.
   vecihi'nin de istediği (ayşen gruda) filmde henüz liseye gidiyor bu arada. bunu da es geçmeyelim.
   velhasıl kelam adam akıllı izleyince ne kadar çarpık ilişkinin döndüğü, bin bir türlü yalanın, fesatlığın normalmiş gibi gösterildiği, en önemlisi de şimdiki kezban formunun ortaya çıkmasına sebep olan filmlerin başını çeken bir yapımdır bu. ha ben de hala severek ve gülerek izliyorum ama bu gerçekleri de es geçmemek lazım.
   • asianlover
    asianlover 06 Şubat 2019 - 21:54müjde ar ölcek yaşa geldi hala ateşli amk
    +1
    • murtilaf
     murtilaf 06 Şubat 2019 - 18:39Ulan buruk şekilde gülümseyerek izledim
     +7
     • adornoeniste
      adornoeniste 06 Şubat 2019 - 16:110:43
      +5
      © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...