MetallicA - One (Hikayesi ve Türkçe Altyazılı)

essoist essoist diyor ki;
Metallica'nın efsanevî One adlı şarkısının hikayesini alt yazılı olarak izliyoruz.
Hazırlayan: Umut Günay Öztoprak
Çeviriler: Koray Öztoprak
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: One Türkçe One Hikaye Altyazı Metallica (album) Johnny Got His Gone Metallica umutgunay metallica one hikaye metallica one klip ve hikaye metallica...
23 14 Şubat 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • mucrim
  mucrim 14 Şubat 2019 - 23:54metallica'nın o ...and justice for all albümünde her parçanın hikayesini böyle araştırsalar nereden ilham aldıklarını nasıl ortaya çıkardıklarını keşke belgesel yapsalar. beni 14 yaşımda metallica hayranı yapan o albüm bu parça ve albümdeki tüm parçalara öyle aşıktımki lise 1 deyken okuldan gelip evde elektrikler olmayınca tüm harçlığımı verip borç alıp teyipe kocaman kocaman piller alıp kasetten dinlemişliğim vardır.
  disposable heroes parçalarıda kesin benzer bir hikayeden ilhamlanmıştır ama çok mükemmel olmasına rağmen one kadar dikkat çekememiş.
  +1
  • kebapattack
   kebapattack 14 Şubat 2019 - 21:07@gratthr0d olm ne degisik adam ciktin sen. ne zamandir bu ruh hastasi bu sitede :)
   +1
   • adamcliff
    adamcliff 14 Şubat 2019 - 12:06İlgili filmi izleyin beyler başları sıkıcı ama sonrası fena.
    +4
    • chorichori
     chorichori 14 Şubat 2019 - 11:41mükemmel müzik, mükemmel sözler, mükemmel klip.
     +6
     • aydincan
      aydincan 14 Şubat 2019 - 09:57Gercekten mükemmel bir paylaşım olmuş.Metallicanin da altyaziyi hazirlayanin da ellerine sağlık.
      +9
      • gratthr0d
       gratthr0d 14 Şubat 2019 - 07:03Üniversite yıllarımda bu parça daha yeni çıkmıştı. Uzun saçlarım, sarkık bıyıklarım ve dehşet gitarımla gerçekten mükemmel bir insan profili çiziyordum. Bir gece barda bu parçayı ilk defa çaldım ve insanlar çılgına döndü. O gün benim için bir milat oldu. Çünkü çılgına dönenler arasında bar sahibi de vardı. Beni çekti köşeye konuşmaya başladı ''Sana karşı açık olacağım. Seni burada istemiyorum.'' Çok şaşırmıştım çünkü o barın gelir kaynağıydım. Kovulduktan sonra herhangi bir işe de giremedim ve birkaç ay sonra kapım çalındı. Çalan bu adamdı. ''Ben bir pişmanlık ettim ne olur geri dön.'' dedi. Anladım ki işleri pek iyi gitmemiş. Ama öyle gurursuz bir insan değildim ben. Reddettim. ''Nolur dön aldığının 2 katı fazlasını vereceğim.'' Asla dönmem dedim. Bu bir süre yalvardı tekliflerini arttırdı ve tam o sırada aklıma dahiyane bir fikir geldi. ''Maaşımı 4 kat arttır ve kızını bana ver.'' dedim. Bu söz benim son sözlerimde. Adamın yanında bir anda beliren kızın erkek kardeşiyle birlikte babası beni evin içine doğru sürüklediler ve dehşet güzellikteki elektro gitarımın amfi kablosuyla beni feci şekilde boğup öldürdüler.
       -7
       • blodyeye1
        blodyeye1 14 Şubat 2019 - 04:04Harikaa
        +1
        © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...