Hurdalıkta Unutulan Iı. Dünya Savaşı Uçağını Tekrar Uçurmak

İkinci Dünya Savaşı'nda Normandiya Çıkarması'na öncülük eden uçak, savaşın 75'inci yıl dönümde onarılarak tekrar Avrupa semalarına dönecek.

"That's All, Brother" (Hepsi bu kadar birader) isimli C-47 modeli uçak 1944 yılında Normandiya Çıkarması sırasında kullanılmıştı. Savaştan sonra emekliye ayrılan uçağın akıbeti bilinmiyordu.

Uzun yıllar sonra ABD'nin Wisconsin eyaletindeki bir hurdalıkta bulunan uçağın tarihi önemi, seri numarasının incelenmesiyle ortaya çıktı. Uçağı tören sırasında kullanacak olan pilota göre eğer değeri fark edilmiş olmasaydı, parçalarına ayrılıp yedek parça olarak kullanılacaktı.

"That's All, Brother", temmuz ayında düzenlenecek anma etkinliklerinde Fransa'nın kuzeyindeki Normandiya semalarında uçarak törenlere katılacak.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: İkinci Dünya Savaşı Uçak Normandiya Çıkarması Savaş öncülük etmek That's All Brother yetmiş yıl sonra tekrar uçurmak hurdalık
2 22 Mayıs 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • baymuamma
    baymuamma 23 Mayıs 2019 - 07:07normandiya çıkarmasının tarihi 6 haziran 1944 nereden biliyorsun dersen medal of honor u oynadım dday bölümü efsanedir
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...