İzlanda Şehir Olarak Büyümüş Ama Kafalar Küçülmüş - Şenol Güneş

atgafası atgafası diyor ki;
A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İzlanda maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş. Şenol Güneş, İzlanda'da milli takım kafilesine havaalanında yapılan muameleyle ilgili sert ifadeler kullanmış.
Kategori: Spor
sitene ekle
Etiketler: Şenol Güneş İzlanda maç milli takım Türkiye
4 11 Haziran 2019
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • wigan
  wigan 12 Haziran 2019 - 14:59Allah'tan İzlanda yasladı da lüzmusuz konuşmalara bir süre maruz kalmayacağız.
  • kobra25cm
   kobra25cm 11 Haziran 2019 - 19:03adam
   • benaskeregidecembenaskeregidecem
    benaskeregidecembenaskeregidecem 11 Haziran 2019 - 17:58Şenol hocayı konuşmasından dolayı takdir ettim.adamın ağzından fırça kelimesi çıkmamış,gazeteci hakkında en ufak bir lafı yok.fakat bu olaya tepki gösterenlere tepki gösterenler fırça lafı ediyor.
    Burada hocanın eleştirdiği konu gümrük memurlarının yaptığı terbiyesizliktir ki bu bugün onlara yapıldığı gibi yarın herhangi bir vatandaşımıza da yapılabilir/yapılıyor olabilir.O zaman da ülkem sesini çıkarmıyor vatandaşını korumuyor diye ağlamayalım.Milli oyuncularımız daha vitrin oyuncular olduğu için onlara yapılan terbiyesizliğin yankısı tabi ki daha büyük olacaktır,bunu görmezden gelmek de yanlıştır

    Konunun özeti şu; Konya'da yapıldıysa yapılan yanlıştır,burada Konya'dakinin intikamı alınıyor diye yapılıyorsa daha yanlıştır.


    Daha önce de sosyal medyada birşeylere tepki verirken çok abarttık,bugün de abartıyoruz.Çoğunluğu zaten vatan millet sakarya diye yapmıyor,eğlencesine geyiğine trollüğüne yapıyor.Çünkü sosyal medya kontrolsüz bir kalabalık,linç mantığı da fazlasıyla yaygın.

    Evet fırça meselesini de ülke olarak abarttığımız doğru fakat kalkıp da bu olayın anlamsız ve değersiz olduğunu göstermek için fırça ile sevişmeye, fırçalı genci savunmaya da gerek yok.Hele ki bir ergenin "ben şaka yaptım" demesi o şeyi şaka yapmıyor.Sosyal medya hesabına yazdığı küçümseyici yazıyı da keşke billurları yeseydi de silmeseydi.asıl tepkiyi o zaman sosyal medya ayrı bir daha verirdi.

    Hoca kendisi diyor,biz ne yapıyoruz,biz büyük bir ülkeyiz bizi böyle gereksiz şeylerle uğraştırmayın diye,daha ne demesini bekliyorsunuz.
    Başına çuval geçirilen askere tepki göstermediysen de bu yine senin problemindir.Hala geç değil hala gösterebilirsin.
    safsata ile karşılık vermeye gerek yok (ad hominem).What aboutism yapmayalım.yanlış her yerde yanlıştır,başka bir olayı bu yanlışı savunmak için kullanmayalım. (Devleti yöneten kademenin gösterdiği tepki hariç diyorum,Bugün o kadar tepki verilmemesinin ya da verilen tepkinin bu kadar büyük olmamasının en büyük sebeplerinden biri olarak ben sosyal medyanın o gün olmaması diyorum o ayrı)

    Gelelim tarihe,bu İzlanda dediğimiz ülke 1970'li yıllara kadar Türk öldürmenin yasal olarak suç olmadığı bir memleketten bahsediyoruz.Sebebi de korsanların yağmalamaları.
    Olayın bizle bağlantısı neymiş ne değilmiş önce onu öprenelim,sonra biz İzlanda'ya tekme tokat dalmışız da onlar tepki göstermiş diyelim.Detayları hocama bırakıyorum,zahmet edip okursanız diye;
    https://twitter.com/jeandpardaillan/status/1137994564466335744

    @Derinsiyah'ın yazdığı mesajın altına da imza atarım.tebrikler birader.


    Özetle;
    1-Twitter'dan memleket kurtarılmaz,vatan savunulmaz.
    2-Yanlışa yanlış,doğruya doğru demek herkesin harcı değilmiş.
    3-(Hele ki milletinden milliyetinden dolayı bir yerde saygısızlığa uğruyorsan) Ben medeni bir insanım diye sözümona medenilere tepki göstermek herkesin harcı hiç değilmiş.Bizim köyde totoya toto derler.
    4-Allah kimseyi en ufak kıvılcımda devletine milletine karşı cephe alacak pozisyona düşürmesin.Amin.
    • zeratulforaiur
     zeratulforaiur 11 Haziran 2019 - 15:0126 artı oy alan yorum en üstte gözükmüyor. Neden acaba ?
     • kahces123
      kahces123 11 Haziran 2019 - 13:09Şenol hoca çevirmenin sözünü bitirmesini bi bekle aq
      • kingler
       kingler 11 Haziran 2019 - 12:20mk fırçayı tutan adam ben şaka olsun diye yaptım dedi. Herif izlandalı bile değil. kaldı ki İzlandalıların bizi sevmemesi gayet normal açın biraz tarih okuyun. adam tuttuğum fırça bulaşık fırçası diyor ama bizde aşağılık kompleksi var kendimizi bok olarak gördüğümüz için hayır tuvalet fırçası diyoruz. gelince siz de onlara salatalık falan uzatın mk. öldürecekmiş gibi bunun rövanşı da var skecez sokacaz demeye ne gerek var? milli takıma yanlış yapıldı bu bir onur meselesi diyorlar. lan bu ülkenin aslan gibi subaylarının kafasına çuval geçirdiler paket edip götürdüler. Yine aslan gibi subayları mahkemelerde süründürdüler bunlar adil değil Türk milletine havale ediyoruz dedi onurunuz zedelenmedi. 22 aralık 2017de 2 askerimizi canlı canlı yaktılar ailelerine kimse başınız sağolsun bile diyemiyor korkusundan. casusluk eden rahibi tutukladık höt dediler bıraktık. ülkemize savunma sistemi almak istiyoruz adamlar biz müstemleke ülkesiymişiz gibi aldırtmam diyor alamıyoruz. O SKTİĞİM ONURUNUZ TRİLYONER BİR FUTBOLCUYA FIRÇA UZATILINCA MI ZEDELENDİ. ONURUN ÇOK GÜZELMİŞ KARDEŞ GÜLE GÜLE KULLAN.
       +16
       • cumhursonmez
        cumhursonmez 11 Haziran 2019 - 10:41adam gibi adam şenol hoca yalnız fatih hoca olsa sikip bayıltmıştı söyleyim
        -4
        • seriflloyd
         seriflloyd 11 Haziran 2019 - 10:28ben emre belözoğlunu tanıyorsam bu maçın sonucu ne olursa olsun
         o
         uzatılan fırçayı türkiyede onların kulağına sokar. çok sinirli
         biri.
         hocam fazla takmayın bunun rövanşı da var havaalanında üstlerine
         eroin
         arayan gurt köpeği :D salmaktan gece otellerinde taciz edip
         uyutmamaya kadar
         her türlü hayvanlığı yaparız bizde. amına koyduğumun
         officeri ne
         sanıyonuz lan kendinizi amınıza mı koyalım illaki futbol
         üstündan
         ırkçılık yapmaya çalışıyor ibneler. şenol hoca güzel konuştu kolpaçinoyla farkını ortaya hem oyun hem karakter olarak gösterdi.
         • crazyboy89
          crazyboy89 11 Haziran 2019 - 09:45olm adam ne güzel çeviriyor lan ingilizcemi sikeyim
          +8
          • derinsiyah
           derinsiyah 11 Haziran 2019 - 09:12Dudak büzme yok, 35 saniye sessiz kalıp çok ulvi bir cümle kuracak diye beklerken salakca tek bir kelime edip olayı özetlediğini sanma şovu yok, hakarete yakın sert çıkış yok, kendisini anlatırken mafyavari “biz” kelimesini kullanma yok. Özetle Milli Takım, o makama yakışır bir hoca ile yoluna devam ediyor.
           +35
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...