İki Kafalı Profil Resimleri Ve Bir Yalnızın Hüznü

Şu sosyal medya denen şey hayatımızın içine girdi gireli biz asosyal olanlar için yaşamak her zamankinden daha zor. Facebook kullanan insanların ne kadar gezdiklerini, sahip oldukları arkadaş çevrelerini, zeka düzeylerini ve zevklerini beynimize kazınırcasına görebiliyoruz. Ve tabi ki gönül meselelerini de yakında inceleme fırsatı buluyoruz.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte yurdumuzda gençlerin bir çoğu iki kafalı profil resimlerine sahip oluyorlar. Henüz iki kafaya geçememiş olanlar ise birbirlerinin duvarlarına cilveli yazışmalar yaparak tüm Facebook alemine yılışmalarını gösteriyorlar. Ve evet bildiniz! Genellikle kısa süre içinde bu çiftimiz de iki kafalı sisteme geçmeyi başarıyor. Biz de köşemizde durup "Oha adam iyi yazdı, ama sonunda başardı." ya da "Hatun azmetti, adamı kafesledi valla!" şeklinde yorumlar yapıyoruz oturmaktan düzleşmiş popolarımızın üzerinde.

Gerçek yaşamlarımızda da olay farklı değil. Biz yine köşeden izliyoruz, insanlar birbirlerini götürüyorlar, sevgili arkadaşlarımız ve onların sevgilileriyle takılıyoruz falan. Sevimli ve uyumlu "üçüncü"yü oynamak da bir nevi kader sanırım.

Zırt pırt sevgili değiştiren arkadaşınıza her seferinde "Ay canım evet çok yakışıyorsunuz, gerçekten bu tam senin kalemin, öbürküler bok gibiydi zaten!" gibi saçma sapan, samimiyetsiz cümleler kurmak zorunda kalıyorsunuz. Ha bir de kavga ettikleri zaman iki tarafın da sizi arayıp kafa şişirdiği ilişkiler var. Allahtan son birkaç yıldır çevremde yoklar, ama oldukları zaman tam bir kabustu. Sanki çok umurumdaymış gibi "Ah Emrecim sen de şurada hata yapmışsın ama!", "Özgecim bak Emre hatasının farkında. Sen de biraz fazla sert davranıyorsun!" şeklinde saçma sapan muhabbetlere girmek zorunda kalıyordum. Sonra sizin hakkınızda ne söyleniyor?
-Çok iyi kız yea!

İyi falan değilim dostlar, en az sizin kadar pislik bir insanım. Sadece bazen olduğumdan daha iyi bir insanmışım gibi davranmam gerekiyor, haberiniz olsun.

Köşemde ölüyorum, sesimi kaybediyorum her gün...

deadsurvivor deadsurvivor diyor ki;
Kategori: Genel
Etiketler: facebook yalnızlık sevgili asosyal
21 20 Eylül 2011
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • asparagas
  asparagas 29 Eylül 2011 - 14:22Lan ciddi demiştim ben niye - liyonuz hemen [ispiyonla]
  +1
 • Shawky
  Shawky 23 Eylül 2011 - 22:25Çözüm yolu basit kaldır mabedini arkadaşlarınla takıl. Eminim 90 kilo 150 boyu olan kendine güveni eksik bi kızsın..Kendine bu şekilde davrandıkça emin ol kazanan sen olmayacaksın. [ispiyonla]
  -6
 • arthes
  arthes 22 Eylül 2011 - 19:56bence daha tam olarak için açamadı bunun devamı gelir gibi:D [ispiyonla]
  +1
 • yasinnar
  yasinnar 22 Eylül 2011 - 00:58bi an yazıyı ben yazdım sandım :D [ispiyonla]
  +4
 • zabadam
  zabadam 21 Eylül 2011 - 21:50akıcı bir yazı. [ispiyonla]
  -4
 • kwakm
  kwakm 21 Eylül 2011 - 11:15alkışlarlayaşıyorum sosyal medyada bildirimi olmayanların sitesi.. [ispiyonla]
  +5
 • asparagas
  asparagas 21 Eylül 2011 - 10:49Gel beraber çekilek kanım kaynadı niyeyse [ispiyonla]
  -3
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...