[X] Gone With The Wind - Rüzgar Gibi Geçti (1939 - 233 dk)

diyor ki;
Torrent arşivimin bu nadide eserini site arşivi için dönüştürdüm, küçülttüm ve altyazısını gömdüm efem.Bu süreçte video kalitesi oldukça düşürüldü elbette. Kültlerin kültü bu eseri arayıp da bulamayanların izlemesine vesile olursak ne mutlu bize.

Rüzgâr Gibi Geçti, orijinal adıyla Gone with the Wind, Margaret Mitchell'ın Pulitzer Ödüllü aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış 1939 ABD yapımı bir filmdir. Film 14 dalda Oscar'a aday olmuş ve 10 dalda bu ödülü kazanmıştır. Zamanında Türkiye sinemalarında da gösterime girmiş, defalarca televizyonlarda oynamıştır. Amerikan Film Enstitüsü'nün hazırlarıdğı tüm zamanların En İyi Filmleri listesinde (AFI's 100 Years... 100 Movies) dördüncü sıradadır. Zamanında tüm dünyada toplam 400,176,459 $ hasılat yapmış olup enflasyona göre düzenlenen tabloya göre film tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan filmidir. 1993 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

IMDb Puanı: 8.2/10
Yönetmen: Victor Fleming
Yapımcı: David O. Selznick
Senarist Roman: Margaret Mitchell
Uyarlama: Sidney Howard
Oyuncular: Clark Gable, Vivien Leigh, Leslie Howard, Olivia de Havilland, Hattie McDaniel
Müzik : Max Steiner

Konu: Güneyli güzel Scarlett O'Hara üç evliliği, iç savaş ve Güneyin yeniden inşaa edilmesi sürecinde zenginlikten fakirliğe düşüşünü, sonra yeniden zenginliğe kavuşması hikayesinin ana hatlarını oluşturur.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: gone with the wind rüzgar gibi geçti 1939 kült filmler
15 05 Nisan 2012
Yorumlar
Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?
© 2004 - 2017 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...