Vatan Şaşmaz' lı Metrobüs Reklamı

theshiver theshiver diyor ki;
Gün geçmiyor ki Vatan Şaşmaz bir reklam filminde oynamasın. Adeta bir Lord edasıyla çıktığı evinden yürürken şöförünün Mercedes jeep teklifini çok kibar bir şekilde reddeden Şaşmaz, bomboş Metrobüsü görünce adeta bangbus görmüş gibi seviniyor, keyifleniyor. Çok yaşa "çağdaş" İBB, çok yaşa Vatan Şaşmaz.
Kategori: Reklam
sitene ekle
Etiketler: metrobüs vatan şaşmaz reklam
14 24 Nisan 2012
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • bahriyesiz
  bahriyesiz 24 Nisan 2012 - 13:54beyler biraz uzun olacak ama bu samimiyetsizlikten bıktım yazacağım.

  bir kere reklam direkt 80 sonu 90 başı, halka bir şeyler yutturma reklamları gibi kokuyor.

  dış sesin demesi: "kaliteli, güvenli, hızlı, konforlu"

  kaliteli değilsiniz, araçlarınızın tamamı kaliteli değil, 80-90 model eski otobüslerin tutma demirlerini boyayıp boyayıp duruyorsunuz, bu onları kaliteli yapmıyor.

  güvenli değilsiniz, isterdim ki haber arşivlerini tarayıp belgelerle geleyim fakat güvenlik denen bir şey yok. şoförlerinin birçoğu profesyonellikten uzak, trafikte şahsî hırslarına kurban gidip pervasızca araç kullanıyorlar, yolcuların güvenliğini düşünmüyorlar.

  hızlı değilsiniz, kimi kandırıyorsunuz? bir kere şehir içi hız sınırı var, şehir içinde trafik var, teorik olarak bile hızlı olmanız imkânsız. hangi evrende yaşıyorsunuz? ne hızı?

  konforlu değilsiniz. şu kelimeyi kullanırken hiç mi utanmadınız? yahu arkadaş çocuk mu kandırıyorsunuz? ne konforu? ahh yetkim olacaktı kulağından tutup iett otobüslerine seni götürecektim, gel şu konforu bana bir göster diye.

  devam edelim: "saygılı, çevreye duyarlı, erişilebilir, yenilikçi"

  saygılı değilsiniz, şoförleriniz yolculara bağırıp çağırıyor, yarım saat durakta beklettiği insanları hiç durağa yanaşmadan, almadan geçip gidebiliyor. otobüslerde parayla geçişi kaldırıyorsunuz fakat ana duraklar hariç her durağa akbil doldurma makinası yahut gişesi koymuyorsunuz, sonra otobüse akbilin yoksa binme diyorsunuz. istanbul kart diye bir şey çıkartıyorsunuz fakat yenisi olmadığı için kimse satın alamıyor, tek geçişlik 3 geçişlik pahalı kartlara, insanları zorla mecbur ediyorsunuz.

  çevreye duyarlı değilsiniz, eski ikaruslarınızın kümülatif olarak İstanbul'un havasına verdiği zarar, belki de küçük bir şehrin hava kirlilik oranına eşit. 2-3 otobüs yanyana geldi mi, yaydıkları dumandan ve kötü kokudan aralarında nefes almak imkânsız oluyor, bu nasıl çevreye duyarlılık?

  erişilebilir değilsiniz, iettyi düzenli kullanan yayalara bunu sorun, ne duraklardan ne duraklara yürümüşlerdir, birçok yerde durak olmadığı için nerelere gitmek zorunda kalmışlardır.

  yenilikçi değilsiniz, yapmaya çalıştığınız her yenilik elinizde patlıyor. çünkü vizyonunuz yok.

  toptan yalan, bir de sonuna imzalı bir söz koymuşlar, toplu taşıma kullanma sıklığı imiş, evet o zaman biz çok medeniyiz, gel şu otobüsleri bir gör, kullanma sıklığı neymiş göstersinler sana, nasıl bir sıklık gel bak bakalım.

  ben böyle şey görmedim, o reklamdaki boş otobüs nerede? ne çağdaşı? arkadaş ne çağdaşı? gel şu metrobüse bir bin, iettyi bir kullan neresinde çağdaşlık? sıkış tepiş bir halde terleyerek, ayakta gitmek mi çağdaşlık?

  ne bileyim yazacak çok şey var ama bıktım hakikaten ne bileyim?
  [ispiyonla]
  +69
 • mimayzi
  mimayzi 24 Nisan 2012 - 18:34oha lan metrobüste koltuk varmış. ilk defa gördüm. [ispiyonla]
  +53

Tüm Yorumlar

 • panriver
  panriver 07 Ağustos 2017 - 16:26Bu reklam milletini resmen mal yerine koymaktır, ki yüzde 51'i mal zaten. [ispiyonla]
 • hanzoadam
  hanzoadam 19 Eylül 2014 - 01:1400:25 Boğaz Köprüsünün halatı yok vay be. [ispiyonla]
  +1
 • xreturns0
  xreturns0 18 Eylül 2014 - 15:10hızlı treni böyle boş görmedim ben :D [ispiyonla]
 • hadigahgidek
  hadigahgidek 28 Ekim 2013 - 17:5400.23 çağdaş şehrin hava kirliliği [ispiyonla]
 • yilmazonline
  yilmazonline 20 Eylül 2013 - 12:44giriş müziği titanic'ten arak. Motor yeni çalışıp yola çıkarken bu müzik çalıyodu. [ispiyonla]
  +1
 • misto
  misto 23 Haziran 2013 - 19:23hani 00:27 de derin bi nefes alıyorsun ya vatan abi , o bizde olmuyor işte.. [ispiyonla]
  +2
 • asdqwe2
  asdqwe2 07 Mayıs 2013 - 03:29bura hangi ülke lan? [ispiyonla]
  +4
 • Birazdahaiyiyim
  Birazdahaiyiyim 10 Mart 2013 - 02:2700:18 paralel evren. [ispiyonla]
  +1
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 20 Ocak 2013 - 22:49Demek ki iyi reklam ücreti uğruna vatan da şaşıyormuş. [ispiyonla]
  +8
 • bathak
  bathak 25 Aralık 2012 - 07:03Ulan ben en az kalabalık olduğu saatte zincirlikuyudan metrobüse binerken bekleyen tek kişi bensem bile bu Vatan Şaşmazın bindiği gibi binemiyorum ne diyorsun sen. Korkuyorum boş durakta biri gelir benden önce de yine oturamazsam diye [ispiyonla]
  +3
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...