Günün En Çok İzlenen Videoları - 10.11.2017

Günün En Çok İzlenen Videoları - 10.11.2017
Günün poponunda yer alan sitede en fazla izlenen videoları sizin için derledik.

TRT Çizgi Filminde Atatürk İmzası Subliminali

10 Kasım 2017
izgago izgago diyor ki;

TRT'nin yayınladığı çizgi film "İstanbul muhafızları 7. bölüm (Yedikule Zindanları)" de Kötü adamın iyi çocuklara yapacaklarını not aldığı listenin altına "Gazi M. Kemal" imzası atılmış.

+31
postmodern 10 Kasım 2017 - 09:54

Atam ne koyduysa 80 yıl önce öldü ama hala inletiyor.

+23
bebebiskuvisi 10 Kasım 2017 - 11:36

Yukarıdaki yazı da Atatürk'e ait bu arada.

https://i.hizliresim.com/g9bgv2.png

Tamamı: https://i.hizliresim.com/yzjWJa.jpg

“Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması milli hissin inkişafında başlıca müessirdir. Türk dili dillerin en zenginlerindendir; yeter ki bu dil şuurla işlensin.

Ülkesini, yüksek istiklalini kurtarmasını bilen Türk milleti dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.”

Gazi M. Kemal

+8 Up Down
gamotto 11 Kasım 2017 - 02:58

Arkadaşlar bu işin yapımında bizzat çalıştım. Çok basit bir şekilde olayı anlatayım; Öncelikle ülkemizde animasyon yapan arkadaşların sayısı az. Olan arkadaşlar da çok mükemmel değil. Ama günden güne kendini geliştiren bir sektör. Yetenekli olan animatörler de doğrudan Amerika ya da İngiltere'ye gidiyor. Dolayısıyla projede çalışacak adam aradığınızda, Türkiye'de ihtiyaçları karşılayacak az insan çıkıyor. Şirketler de bu durumlarda İran'a yöneliyor. İran'ın animatörleri bizim ülkemizdekilere göre hem daha ucuz çalışıyor, hem de kaliteli ve hızlı iş çıkarıyorlar. Özellikle İranın Tebriz şehrinde çok animatör var ve hemen hemen hepsi de Azeri. Türkçeyi bizler kadar iyi konuşuyorlar. Hepsi de Atatürk hayranı. Senin benim hayranlığım ve minnettarlığım yanında adamlar gerçekten Atatürk'e tapıyorlar desem yeridir. Çünkü şeriata çok yakın kanunları var ve bazı şeylerin değerini bizden çok daha önce tecrübe ederek anlamışlar. (Bu arkadaşların aynı zamanda -'ı deist-atesit.) Kısaca bu işin neden İran'da yapıldığını anlattım.
Şimdi gelelim asıl konumuza. Şirket elinde fazla adam kalmadığı için işi İran'a yaptırıyor. İranlı arkadaşlardan iş geldikten sonra TRT'ye teslim edilmeden önce defalarca izleniyor. Fakat 1 saniyelik bu olay gözden kaçıyor. Bunu bilinçli olarak yapmadıklarından adım gibi eminim. Çünkü dizinin geri kalan bölümlerini izlerseniz hiçbir bölümünde bu tarzdan birşeye rastlayamazsınız. Bunu yapan iranlı arkadaş; ya bilmeyerek bir texture(kaplama) yaptı, ya da bilinçli olarak Atatürk sevdasından dolayı yaptı. Ama kesinlikle art niyetle yapmadı. Kötü hislerle ve kötü emellerle yapılmış olsaydı her bölüme birşey koyarlardı. Fakat kaç sezon yapılmış , sadece 1 saniyesinde böyle birşey gözüküyor. Ayrıca bunca zaman kimse farketmemiş, 9 Kasım günü farkediliyor. Altında mutlaka başka birşey var gibime geliyor. Muhtemelen şirkete düşman olan birisinin farkına vardığı ve açığa çıkardığı birşey.
Şirketi karalamadan önce şunları da düşünmenizi isterim. Şirket AKP'ye yakın bir şirket, fakat animasyon sektörü çalışanlarının çoğu sevmez AKP'yi.(Bugün bakmış olduğunuz zaman Koç holding nasıl gezi yanlısı görünüyor olsa da, Akp ile çok kez bir araya gelmişliği vardır. Bu da onun gibi birşey). Animasyon sektörüne çok büyük katkıları olan ve bir çok arkadaşımızın yurtdışı kapılarını aralayan bir şirkettir. Birçok insana ekmek kapısı olmuştur. Türkiye'de en iyi animasyon çizgi dizileri çıkarmıştır ve yurtdışına satabilmiştir. Gece ve gündüz durmaksızın çalışıldığı ve çalışan sıkıntısı çekildiği bu sektörde, 1 saniyelik bu olayın gözden kaçması çok normal. Linç etmeden önce bilmenizi istedim. Yazdıklarımda herhangi yalan yoktur. Animasyon sektörü çalışanlarının çoğu durumun farkındadır. Eğer animasyon sektöründe çalışan başka arkadaşlar varsa, yazdıklarımı onaylayacaklardır diye tahmin ediyorum. Zaten 2000-3000 kişi olan animasyon sektörünün de bu tarz ufak yanlışlıklarla karalanıyor olması, sektöre ciddi zarar verecektir. umarım daha fazla uzatılmaz. Şirket gerekli açıklamayı yalansız olarak birebir anlatmış Twitter hesabında.
Herkese iyi günler dilerim.

+7 Up Down
leone1907 10 Kasım 2017 - 21:02

bilinçaltı için önce bilinç olmalı, hedef kitlesinde bilinç akıl zeka yok ki.

+9 Up Down
jacobs 10 Kasım 2017 - 20:36

Android uygulaması ile gönderildi!  Acilen yapimcilar gozaltina alinmali

+12 Up Down
gogoman 10 Kasım 2017 - 18:51

o vergiler haram zıkkım olsun. kazandıklarınızın hayrını göremeyin.

+14 Up Down
erding08 10 Kasım 2017 - 18:14

bunu yapanların anasını sikiyim

+12 Up Down
karbaykuşu 10 Kasım 2017 - 17:32

ülkeyi 10 yılda komple fetullahçılara teslim eden zihniyet, öcalan'ın talimatıyla vali atayan, subaylarını hapse atan zihniyet, kendi genelkurmay başkanına/askerine terörist diyebilecek kadar kafayı sıyırmış zihniyet, terör iyice artsın asfaltların altına bomba döşensin diye elinden geleni yapan zihniyet devletin televizyonunda böyle bir şey yaptı diye şaşıracak mıyım? elbette hayır.

+10 Up Down
123asd123 10 Kasım 2017 - 17:20

adam birlik beraberlik için yollar arasın yazılar, kitaplar yazsın, bu Arap seviciler de kötü adam pis adam desin.

+7 Up Down
azimborader 10 Kasım 2017 - 16:30

amına koduklarım.

+3 Up Down
profesöriterol 10 Kasım 2017 - 16:18

Pardon!!!! Sazanlık yaptım Trt Amk yapcan işin.

-1 Up Down
kemalkılıcdaroglu 10 Kasım 2017 - 16:17

https://onedio.com/haber/trt-cizgi-filminde-ataturk-aleyhinde-subliminal-talimat-listesinin-altinda-ataturk-un-imzasi-yerlestirildi-794966