Alternatif ODTÜ Tanıtım Filmi - 2012

gece gelen gece gelen diyor ki;
Şuna bir bakalım: http://www.youtube.com/watch?NR=1|feature=endscreen|v=335Un7E1OeU

Kendi video açıklamaları:

''ODTÜ'nün binlerce lira harcayarak çektirdiği tanıtım filmlerine bir yenisi daha eklendi. Bir devlet üniversitesinin kendisini pazarlamaya koyuluşunu iki filmdir izliyoruz. Piyasacılığıyla nam salmış bir üniversitenin kendisini pazarlamasındaki sıkıntı nedir diyebilirsiniz. Sıkıntı büyük. Sıkıntı, kendisini "Dünyayı değiştirmeye" can atan bir üniversite olarak pazarlaması. Tanıtım filmlerindeki bu tema, ODTÜ'nün hakikatiyle büyük bir tezat oluşturmakta.

Okulda yapılan değişikliklerin odağında öğrenciden başka her şey vardır. Her sene yemekhane, kantin ve yurtların fiyatlarını zam yapmak suretiyle değiştirmeyi çok sever ODTÜ. Kampüsün taşıt yollarını iki senede bir yenilerken, kampüsün yaya yollarında hiçbir düzenleme yapmaz. Engelli öğrencileri mağdur eder. Reklamda hevesle pazarladığı "devrimci" değerlerin savunucularını her fırsatta kolluk güçleriyle karşı karşıya bırakmayı çok sever. Onları polis ve devlet terörüyle karşı karşıya bırakır. ODTÜ'nün özgürlük anlayışı, istemediği etkinleri yaptırmamaktan, sansürlemekten geçer. Topluluk kurmak isteyen kadınlara "burada kadın yok kız var", LGBT bireylere ise "cinsel topluluk kurmuyoruz" cevabı verilir.
Dünyayı değiştirmeye aday olarak tanıttığı öğrenci prototipi ırkçı, militarist, kapitalist, ataerkil ve homofobik söylemlerin taşıyıcılığını yapmakta bir an tereddüt etmez. Dünyayı değiştirme tahayyülleri mülkten kendi paylarına düşeni istemekle sınırlıdır. Birçoğu mezun olduktan sonra savaş sanayisinde çalışmak için can atar. Türkiye'nin en büyük silah şirketinin kampüslerinde bulunmasından gurur duyar. Dünya ve ülke sorunlarına olan ilgisi, "nasıl daha fazla para kazanabilirim, nasıl sınıf atlayabilirim?" sorularıyla vücut bulur. Başka bir deyişle, dünya ve ülke sorunlarıyla ilgileri birer dünyalı ve Türkiye'li olarak kendi sorunlarını düşünmekten öteye geçmez. Tabii, statükonun sözünü söylemeyi politika ile ilgilenmek olarak saymazsak.

Bizler ODTÜ'nün değişime ve değiştirmeye pek meraklı olduğunu düşünmüyoruz, ODTÜ'lü olmaya ayrı bir önem atfetmiyor ve üzerimize zorla giydirilmeye çalışılan "I brain ODTÜ" tişörtlü ODTÜ'lüler olarak pazarlanmayı reddediyoruz.

ODTÜ'nün rahatsız öğrencileri.''
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tanıtım filmi ODTÜ Ayakta ODTÜ Ruhu ODTÜ Tanıtım Filmi 2012 odtü
8 01 Şubat 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • iori
  iori 22 Mayıs 2016 - 02:38"yüksek lise" diye tabir ettiğimiz bir eğitim fakültesinden mezun oldum. ağaçların altında gitar çalan gençler bile yoktu. bahar şenlikleri hava ancak mayısın sonuna doğru ısındığından tam finaller döneminde yapılıyordu o da bir iki gün bişeyler işte. mezuniyet balosu hilton da (aklınızı) yapılıyormuş. hilton a gitmek şehirler arası otobüslerle 5 saat sürüyordu. bu yüzden mezuniyet balosuna da gidemedim. ilçe belediye başkanı bi gün konuşmacı olarak geldi fakülteye öğrencilerden biri "buranın reklamını iyi yapın da bi daha kimse gelmesin buraya" dedi.
  • zalmanak
   zalmanak 14 Ağustos 2013 - 09:18ülkenin en baskıcı kampüsü odtü dedir heralde, bundan önceki rektör okulu toplama kampına çevirmişti
   -3
   • yagbezesi
    yagbezesi 25 Mayıs 2013 - 19:20içi orospu dolu hayata karşı hiç bir amacı olmayan insanlarla okuduğum, tüm eğitim kadrosunun zar zor ingilizce konuştuğu halde tüm derslerin ingilizce olduğu, siyasi veya sosyal yardımı geçtim eğlence amaçlı bir klübün bile bulunmadığı bi okulda okuyorum. Şimdi şu okulu izledimde bu kadar realist bi okul hayal değilmiş. Not:kadir has ünv. okuyorum
    +3
    • warpig
     warpig 01 Şubat 2013 - 20:58üniversite gibi üniversite. adamlarda o bilinç oturmuş ve her gelen yeni nesile bunu da aktarmayı başarıyorlar.
     dandiri siktiriboktan meslek lisesinden bozma bi üniversitede okuduğum için bu adamları kıskanıyorum lan.
     +12
     • lastleftist
      lastleftist 01 Şubat 2013 - 19:53ODTÜ "orantılı güce" karşı "orantısız zeka" kullanmaya devam ediyor, edecek.
      +5
      © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...