Asker Konvoyundan Yere Düşen Adam

10.541 izlenme - 27 Şubat 2013
asparagas asparagas diyor ki;
Kamyonet kasasına doluşan bir grup insanın ani bir fren sonrası helak oluşunu izleyelim.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: asker konvoy kaza fren kamyonet kayseri
28
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • seven faces
  seven faces 27 Şubat 2013 - 02:38kısa dönem askerlik yapanlar bilir.
  hayatınızda sadece askerde gördüğünüz çeşit çeşit insanla aynı ortamda olmuş, bir kısmı ile facebook'tan arkadaş olmuşsunuzdur. aralarında tertemiz iyisi de vardır, iti çakalı da, konu o değil. facebook'ta farketmişsinizdir ki, üniversite hatta pek çok orta öğrenim hayatı bile görmemiş daha 19-20 yaşında çocuklardır bunlar.
  hayatlarında yaşadıkları il-ilçe-kasaba-köyden adam akıllı çıkmamış, hayatlarında "mihenk taşı" denebilecek bir farklılığa rastlamamış gençlerdir bunlar, askerlik olmasa yıllar boyu da rastlamayacaklardır. işte bu tip gençler için askerlik gerçekten büyük bir olay.
  adamın hayatında pek çok anlamda değişiklik yapan bir olgu. askere gidiyor ona bir "sıfat" veriliyor, belki onbaşı oluyor, belki eğitim çavuşu oluyor, belki yazıcı, orada belki bir şeyler öğreniyor, belki tahsilli insanların bulduğu şansa yakınsayan bazı şanslar buluyorlar, üniversite kampüsünün ya da yurdunun çok primitif ve brutal bir halini yaşıyorlar.
  bize komik, zaman kaybı ya da saçma gelen pek çok şey onlar için değerli anılar oluyor.
  ezilseler de, orada küfretseler de benim facebook'umda olan bu çocuklar yıllar geçmiş hala askerlik fotoğrafı, anısı paylaşıp herkesi tag'lemekten bıkmıyorlar. hala bana "abi hatırlıyor musun ahmet yüzbaşı bize nasıl istikamet vermişti" diye mesaj atıyorlar, ben o yüzbaşı kimdi unutmuşken. hayatlarında işte bu kadar önemli bir yer tutan bu 15 aylık sürecin başlangıcına da bize göre abartılı kutlamalarla gitmelerini bu açıdan
  garip bulmuyorum artık.
  +45
 • Reistly
  Reistly 27 Şubat 2013 - 00:55Size bir anımı anlatacağım. Biraz uzun olabilir kusura bakmayın.
  Yaklaşık 4 ay önce İstanbul'a gitmek için Fethiye otogara gittiğimde kalabalık bir asker uğurlaması vardı. Davullar zurnalar, alkolü fazla kaçıran dayılar, ağlayan kadınlar, son bir eşek şakası için uğraşan askerin yakın arkadaşları, kalabalığın inatla otobüsün etrafından çekilmemesi ve otobüsün otogardan geç çıkması. Buraya kadar her şey normal tamam. Tam otogardan çıktık bu sefer de şahinlerine, doğanlarına atlayan gençler yanlarındaki pick-up'ın kasasında bulunan zurna ve davul ekibiyle otobüse eşlik etmek adı altına şoförü taciz etmeye başlarlar. Gelen polis arabasına da aldırış etmeden otobüsün önüne kırmaya devam ederler araçlarını. Yarı vücutlarını sarkıtarak Otobüsdeki arkadaşlarına küfrederler ''Ulan o.ç. sktr git adam olmadan gelme'' gibisinden şaka adı altında laflar atarlar. Zar zor Fethiye'nin içinden çıktık. Tam dedik bu sefer bitti herhalde. Otobüsün önünü kesmeye çalıştılar bu sefer. Kaptan da bir kaza olmadan bu manyaklardan kurtulmak için soğuk terler döker. Bir an bir ses duydum ''eyvah gitti çocuk'' dediler. Ardından bir patırtı kütürtü. Arkadaki şahinlerden biri otobüsü solalyıp önüne geçmek isterken karşı şeride geçip takla attı. Herkes de isyan etti o andan sonra. Otobüsün içinde o zamana kadar ''biz adam olduk! askere gidiyoruz, bak bak amcaoğluda orda'' havalarında göğüsleri kabaran gençler bir anda sustu kaldı. O an farkettiler yaptıkları hatayı. Kazayla beraber şahinlerin doğanların ortadan kaybolması bir oldu polis korkusundan. Neyse sonradan öğrendik ki ölen yada yaralanan olmamış. Yani demem o ki ne adam gibi kutlama yapmasını biliyoruz, ne de adam gibi askere uğurlayabiliyoruz gençlerimizi. Bu anımı sizle paylaşmak istedim. Okuduğunuz için teşekkürler.
  Son bir not: İnsan gibi eğlenin, başkalarının hayatlarını tehlikeye atmadan.
  +26

Tüm Yorumlar

 • hayditafi78
  hayditafi78 03 Mart 2013 - 22:39asker ve düğün konvoyları gece vardiyasında çalışabilmek için uyumaya calışan insanları rahatsız etmekten başka bişey değildir
  • timewarp
   timewarp 01 Mart 2013 - 00:45memlekette bişi olsunda şu silahı bi kullanayım diye bekleyen ne cok insan var lan.
   • selam ben hamdi
    selam ben hamdi 01 Mart 2013 - 00:32seni bi zikerün, boş otobüste ayakta gidersin ikileminin tam ters şeysi.
    • işinibilenipne
     işinibilenipne 28 Şubat 2013 - 10:41bura daha güvenli ben burya giriyim:)
     • mareşalfevziçakmak
      mareşalfevziçakmak 28 Şubat 2013 - 04:0300.38 glock 19 ?
      • I3uZz
       I3uZz 27 Şubat 2013 - 23:38O ses o silahtanmı çıktı yav fena.
       • huysuz05
        huysuz05 27 Şubat 2013 - 22:56parende atarak inmek istemiş okadar..
        +4
        • responsıble
         responsıble 27 Şubat 2013 - 22:42Madem arkada boş yer var niye dorseye biniyon
         +10
         • DamramKomran
          DamramKomran 27 Şubat 2013 - 21:54nuhun gemisi gibi
          +12
          • kralvenom
           kralvenom 27 Şubat 2013 - 21:46Arabanın içinde yer varda niye kasaya biniyosun geri zekalı seni..
           +6
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...