3 Süper Adam Olimpiyatlarda

alihassan alihassan diyor ki;
Zaman makinesi ile olimpiyatlara katılmak için antik çağlara yolculuk yapan, halk kahramanı 3 süper adam antrenman yapmaktadır. Yönetmenimiz hiçbir görsel efekt kullanmadığı antrenmanlar yaran cinstendir.

Yapılan antremanlar sırasıyla;

mızrak atamamak, taş atamamak, çok yüksek atlamak,at üzerinden atlamak, köprüden atlamak ve bağyan kucağına oturmaktır.
Kategori: Türk İşi
sitene ekle
Etiketler: remake 3 süper adam süper adam süpermen superman
7 27 Mayıs 2009
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • hadicanimsende
  hadicanimsende 31 Mayıs 2009 - 19:29allahım sen kimseyi boşlukla sınama yarabbim
  +11
 • murattolga
  murattolga 27 Mayıs 2009 - 09:16http://www.otekisinema.com/?p=619

  ltalo Martinenghi Süpermenler dizisinin bir başka bölümü için İstanbul’a döner. Tasarladığı filmin yönetmenliğini yine kendisi yapacak ve başrolde fiziği ve oyunculuk yeteneğinden dolayı çok güvendiği oğlu Stefano Martinenghi’yi oynatacaktır. Hedef “Erler Film-Türker İnanoğlu,” fakat İnanoğlu, ortak yapımcı olarak daha önceki tecrübesini unutmadığı için teklifi geri çevirir. Sonunda Martinenghi yapımcı-yönetmen Yavuz Yalınkılıç ile anlaşmayı başarır ve senaryosunu Yalınkılıç’ın yazdığı, yönetmenliğini üstlendiği Üç Süpermen Olimpiyatlarda (1984) ile Türk sineması en inanılmaz ortak yapımına kavuşur …

  3 Süpermen Olimpiyatlarda filminin başında bir Çinli profesör aydınlatıcı bazı bilgiler vermektedir:

  “Dünya var olduğundan beri kötüler insanlığa daima düşman olmuşlardır. Birçok masum insan onların ihtirasları uğruna canlarından olmuş; evler, kentler yıkılmış, devletler tarihin derinliklerine gömülmüştür. Her zaman iyiler kazanmış kötüler cezalarını bulmuşlardır“

  Çinli Profesör Üç Süpermen’den Teğmen Murat’ı (Levent Çakır) zaman makinesiyle tarihin derinliklerine, gizli kalmış bazı olayları araştırmaya gönderir. Diğer iki Süpermen (Yılmaz Köksal ve Stefano Martinenghi) Murat’ın gideceği yerde beklemektedir.

  Antik Yunanistan’da Apollon’un yenilgisi Zeus’u gazaba getirmiştir. Tanrıça Artemis de, bu gazaptan kurtulabilmek için, Olimpiyatların görkemli bir şekilde düzenlenmesini ister. Mutsuz olan halk Artemis’e dertlerini anlatamamaktadır.

  Teğmen Murat araştırmalarına tanrıların ve tanrıçaların hüküm sürdükleri antik Yunanistan’da başlayacaktır… Murat ve diğer iki Süpermenin gökten gelip kutsal sayılan bir ormana indiğini gören Yunanlı askerler onları tanrı sanarak tapınağa davet ederler.

  Askerlerin getirdiği atlara binip tapınağa gelen üç Süpermen kendilerini Artemis’in karşısında bulur ve konuğu olurlar. Bu arada başka bir yerde yeşil cübbeler giyen, maskeli ve kukuletalı birtakım kişiler rüküş giysili kadınların da bulunduğu bir salonda toplanmıştır. Bir kadının konuşmalarından burada bulunan kişilerin dünya dışı varlıklar olduğu anlaşılır. Derinlerden gelen bir ses dünyalılara yaşam şansının verilmemesini emreder. Bu lider Alpanu’nun sesidir.

  Yüzünü bir şeytan maskesinin arkasında gizleyen Alpanu aralarında bir hainin olduğunu tespit ettiğini söyler. Alpanu’nun emriyle ölüm ışınlan saçan Fludi adlı bir robot harekete geçer ve ortalığı kasıp kavurur.

  Ya Süpermenlerimiz? Onlar ortalıkta alık alık dolaşmaktan sıkılıp da Olimpiyat havasına girince cirit atma, ağırlık kaldırma, yüksek atlama gibi sporlarla uğraşmaya koyulurlar ve birden Alpanu ve adamlarıyla mücadeleye girişirler. Süpermenler yarı çıplak bir kızı (Emel Özden) kurtarıp, robot Fludi’yi yok ederler ve eski Yunanistan’dan bugüne dönüp kim olduklarını belli etmeyen kötülerle dövüşerek, gene kim oldukları belli olmayan “masum” insanları kurtarırlar ve “görevlerini” tamamladıktan sonra uzaklaşırlar.

  Senaryonun anlamsızlığı, yönetimin derbederliği, oyuncuların şaşkınlığı, figüranların zavallılığı ve yetersiz yapım olanaklarıyla Üç Süpermen Olimpiyatlarda izlemek gafletinde bulunanları hayretlere sürükler. Filmin ilginç ve izlenebilir yegâne bölümleri Üç Süpermen’in yeşil cübbeli kötü adamlarla dövüştüğü, robot Fludi’yi etkisiz hale getirip Alpanu ile karşılaştığı bölümlerdir. Ama bu bölümler bile 1973 çevrimi Cavit Yürüklü’nün yönetmiş olduğu Çılgın Kız ve Üç Süper Adam adlı filmden aşırılmış ve aynen kurgulanmıştır.
  +3

Tüm Yorumlar

 • kijthae
  kijthae 28 Aralık 2013 - 20:05bu filmlerin tv'de gösterimi tamamen yasaklanmalı. servis sağlayıcılardan bu tür içerik temizlenmeli , çocuğum porno izlesin ama bunu izlemesin. Çocuğun tüm zihinsel ve ruhsal gelişimini alt üst eder. Sadece üniversitelerde eğitim amacıyla sinema tarihi derslerinde gösterilebilir.
  • eltırto
   eltırto 20 Haziran 2012 - 18:06ulan bunu seyrederken hayatımı sorguladım yeminnen, ne boş adamım ben ya..
   • peace seeker
    peace seeker 01 Ağustos 2011 - 13:05yılmaz köksal dilsiz süpermeni oynuyor sanırım
    • hadicanimsende
     hadicanimsende 31 Mayıs 2009 - 19:29allahım sen kimseyi boşlukla sınama yarabbim
     +11
     • cabriolet1981
      cabriolet1981 31 Mayıs 2009 - 03:57o bıyıklının hareketler ne öyle yaa. üff..
      • kahramanozkan
       kahramanozkan 30 Mayıs 2009 - 11:40Yanlız zaman makinesiyle yolculuk sırasında kahramanlarımızdan birisinin saçı yanmış. Yanmış diyorum çünkü öyle bi saç rengi yok.
       +1
       • buyrultu
        buyrultu 28 Mayıs 2009 - 01:280:48'de balıklama ve dikey atlıyo, yatay ve ayaküstü konuyo. Helal valla
        • drychnath
         drychnath 27 Mayıs 2009 - 17:46ıslık çalamamak da kategorilerden biri olmalı bence balıklama atlayıp da ayakların üstüne düşmeye de zaten hiç yorum yapamıyorum bu arada @spunky yavşak, cüneyt arkın'ın da oynadığı süpermenler filminin bir karekteriydi ve profesörün değil mafya babasının yardımcısıydı ama bu sizi yanıltmasın kendisi 7 üniversite bitirmiştir:D süpermenler filminin cüneyt arkın dışındaki diğer iki süpermeninin isimleri de atak ve martak'tır arzederim:D
         • akatakamuluys
          akatakamuluys 27 Mayıs 2009 - 17:15küstah ve errrkek
          • piskopatherif
           piskopatherif 27 Mayıs 2009 - 15:48cirit'in tutulabilecek en ön tarafından tutan kahramana alkış.
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...