Bay A - Bir Hukuk Fakültesi Filmi

5.907 izlenme - 09 Mayıs 2013
harbibabaadam harbibabaadam diyor ki;
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden yola çıkarak hukuk eğitimine, üniversitelere, öğrenciliğe, eğitime değinen çok güzel bir çalışma. Ciddi konulara dokunmuşlar ama bunu yaparken sıkmadan yer yer güldürerek yapmışlar. Emeği geçenlerin emeğine sağlık.
Çok fazla izlenileceğini düşünmüyorum ama eğer izlenilirse izleyenlere en azından güzel bir bakış açısı kazandıracağını ve düşünmelerini sağlıyacağını düşünüyorum. Düşünmenin de en değerli şey olduğuna inanıyorum.

Senaryo & Yönetmen: Said Doğrul
Görüntü Yönetmeni: Emrullah İkiz
Kurgu & Montaj: Ahmet Gündoğan / Barış Turan / Taha Dikici
Sanat Yönetmeni: Taha Dikici
Görsel Efekt Tasarım: Ahmet Gündoğan
Yapım Koordinatörü: Musa Kama
Seslendiren: Said Doğrul
Teknik Danışman: Oğuz Uysal

Oyuncular :

Said Doğrul, Ferhat Temurkaynak, Musa Kama, Taha Dikici, Utku Uçar, Yakup Şeremet, Melik Kaya, Esra Baralı, Burcu Manav, Mihrican Can, Yusuf Sidar Şahin, Selman Süleyman Sahun, Oğuz Uysal, Osman 'Titiz', Tahir Turan Kaya, Fatma Ataman, Ayşenur Halıcıoğlu, Zeynep Akın, Çiğdem Duran, Özlem Çavuşoğlu, Ali Osman Altundaş, Nihan Malkoçer, Veysel Güvercin, Ayşegül Özgen, Zehra Gürel, Tuğçe Funda Korkmaz, Demet Dilek, Hilal Su, Elif Öztenekeci, Emin Gülaçtı, Mina Tomaç, Hüseyin Yalçınkaya, Pınar Köse, Öykü Aygün, Gülcan Cangür
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: bay a hukuk fakülte fikiradası öğrenci eğitim üniversite kampüs anfi Said Doğrul Ferhat Temurkaynak Musa Kama Taha Dikici Utku Uçar Yakup Şeremet Melik Kaya Esra Baralı Burcu Manav Mihrican Can Yusuf Sidar Şahin Selman Süleyman Sahun Oğuz Uysal Osman 'Titiz' Tahir Turan Kaya Fatma Ataman Ayşenur Halıcıoğlu Zeynep Akın Çiğdem Duran Özlem Çavuşoğlu Ali Osman Altundaş Nihan Malkoçer Veysel Güvercin Ayşegül Özgen Zehra Gürel Tuğçe Funda Korkmaz Demet Dilek Hilal Su Elif Öztenekeci Emin Gülaçtı Mina Tomaç Hüseyin Yalçınkaya Pınar Köse Öykü Aygün Gülcan Cangür
14

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • gençlerbirliği
  gençlerbirliği 09 Mayıs 2013 - 14:15İlk 10 dakikayı izledim, ardından bazı kısımları pas geçerek izledim. Genel anlamda baktığımızda emek var işin içinde baya, bu net. Fakat bana çok hitap etmedi, hani belki hukuk ögrencisi olsam cok severdim bilemiyorum ama madem böyle bişeye niyetlenildi daha kısa sürede daha vurucu bişeyler de yapılabilirdi, 23 dakika kısa film için fazla uzun bi süre, filminizin izlenirliğini yüzde yetmiş - seksen oranında azaltır en az bence, daha kısa ve daha vurucu bişey yapılabilirdi diyorum sonuç olarak tekrardan, ama emeğinize teşekkürler. Neyse.. Kolay gelsin hukukçulara :)
  +6
 • kedicanini
  kedicanini 09 Mayıs 2013 - 14:55cihatolog'a eksiyi basmışsınız ama malesef adam haklı. filmdeki öğrencinin sorunlarını dile getirme çabası takdire şayan ama sinema eğer bir sanatsa ve bunu kısa bir metrajla izleyiciye aktarıyorlarsa o halde "pornografik bir şekilde mesaj verme" kaygısından da uzak durulmalı.
  +3

Tüm Yorumlar

 • eminimabi
  eminimabi 14 Mayıs 2013 - 16:27la bi siktirin gidin aq
  -1
  • hanfrichter
   hanfrichter 12 Mayıs 2013 - 01:04la olm sizin bölüm bu vidyo gibi sikiciysa yazik la size.
   +1
   • Kırarımboynuzunuİblis
    Kırarımboynuzunuİblis 10 Mayıs 2013 - 22:12boşuna türkiyede yüksek puanlar yapıpta hukuk okumayın yurtdışında basın parasını dersleride keza öyle geçersiniz okulda bittiyse denklik falanda kalktı ohh mis gibi avukatsın...
    • canocano52
     canocano52 09 Mayıs 2013 - 22:45Kardeşlerim yalnız değilsiniz kendinizi kötü hissetmeyin hukukta 5. senem sandalyede toplu otururken konuştuklarından ben de bi b.k anlamadım.
     • capo06
      capo06 09 Mayıs 2013 - 21:07ilk 3 dakkayı izledim sadece, izlenimim; su hukuk öğrencisi tribine fena halde ayarım.
      +2
      • ceka39
       ceka39 09 Mayıs 2013 - 20:35Derslerden kalmış bir öğrencinin eğitim sistemini sorgulamasını konu alıyor. Aslında dersi geçmiş öğrenciler sorgulasa birşeyler düzelebilir ama hep kalanlar sorguladığından bir değişim olmuyor :)
       Not: Uzatmalı öğrenciyim.
       +1
       • leblebibey
        leblebibey 09 Mayıs 2013 - 20:07Lan olm hukuk ogrencisisiniz bir de fikri haklari ihlal ediyorsunuz. O columbia olayini kaldirin, milletin kitabinda yazdigi aforizmalari siz bulmussunuz gibi anlatmayin.
        • aftafa
         aftafa 09 Mayıs 2013 - 18:22Siyaset bilimi ve Kamu yönetimi okuyorum. 3-5 net daha fazla yapsaydım Hukuk Fakültesine girecektim. Adli ve İdari hakimlik yanı sıra Avukatlık seçeneklerini de ekleyerek, belkide savcılığa koşarak hayatımı gurtaracağıdım. Üç beş lakırdı ezberleyerek yorum yapıp günümü ve kendimi kurtaramıyorum malesef. Sittinsenelik siyasi olayların analizini yapıyorum yinede kurtarmıyor. anlayacağınız Kpss a dan 75 alırsam bir avukatın ilk senesindeki kazancının yarısına bir ömür memurluk yapacağım,yok onu da beceremezsek yan bastık. Bekle beni özel sektör... Okuyun olum okuyun hak ettiniz. Şu çekimler için de bir sesçi mesçi ayarlayın amk.. mesçi demişken , kışın mes iyidir sıcak tutar
         -1
         • a10ur
          a10ur 09 Mayıs 2013 - 18:13o baştaki "columbia" girişinin sizinle ne alakası var? alakası olmadığı aşikar. o zaman onun orada ne işi var amına koyim?
          +1
          • digesta
           digesta 09 Mayıs 2013 - 16:59bi de anlasam...
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...