Çığır Açan Alkol Reklamı

12.522 izlenme - 10 Haziran 2013
vasıfsızeleman vasıfsızeleman diyor ki;
Haberin içeriğinde; İngiliz Hükümeti'nin alkollü araç süren insanları caydırmak için hazırladığı projede insanlar tuvaletin aynasına baktıkları sırada cam kırılıyor ve kanlar içinde kalmış maket bir insan kafası dışarı fırlıyor. İnsanlar korku içinde ne olduğunu anlamaya çalışırken daha sonradan bunun bir aracın yayaya çarpması sonucu oluşan etkinin canlandırması olduğunu anlıyorlarmış
Kategori: Reklam
sitene ekle
Etiketler: alkol reklamı ayna ingiltere sarhoş sürücü ehliyet
11

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • zobozanka
  zobozanka 10 Haziran 2013 - 03:11Yine karıştırıp toptancılaşmışız. Alkol düzenlemelerine karşı olmak başka, trafiğe alkolle çıkmak başka. İnsanların alkol kullanması asla sınırlandırılamaz. Ama trafiğe alkolle çıkanın bi yerinden kan alınmalı. Mantık dersleri liselerden kaldırılınca böyle oldu işte.
  Bakın şimdi seks güzeldir. tecavüz kötüdür. Anladın mı ?
  Yani seks, zorla yapılınca en büyük suçlardan biri olur.
  Alkol ayrı bir şey, alkolle trafiğe cıkmak başka bir şey

  Alkolle trafiğe cıkmak kötü ise, alkol kötüdür sonucuna varırsan, trafik yani otomobil de boktandır sonucuna varabilirsin.

  Ya da başka bir örnek. İnsanlar en çok cinayeti bıçak ile işliyor. Bir tane sivri zekalının aklına bıçagı yasaklamak geliyor mu ?

  Mantık biraz..
  +11
 • yararyus
  yararyus 10 Haziran 2013 - 03:4021 yaşındayım tek başıma bi odada aynaya bakmaktan korktuğum kadar hiçbişeyden korkmuyorum eğer bana olsaydı kesin kriz geçirip ölmüştüm. Kamera şakası ve türevleri kadar salakça iş bilmiyorum
  +5

Tüm Yorumlar

 • deniz.
  deniz. 13 Eylül 2014 - 11:59bu şimdi alkol reklamı mı mal?
  • klarnet taksimi
   klarnet taksimi 16 Temmuz 2013 - 23:44her seferinde şu napolyon ne yazmış diye merak ediyorum. aramaya üşeniyorum.
   • kapıkapı
    kapıkapı 10 Haziran 2013 - 23:15reklama söz etmeyip burda napolyana mı abanmışlar ne olmuş?
    • ivandivandelen
     ivandivandelen 10 Haziran 2013 - 20:44npleonbonaparte dangalağı madem o kadar duyarlısın aşağıdaki linke bir göz at istersen.
     http://tr.wikipedia.org/wiki/Sevim_Tanürek
     bu arada senin beyninin sikiym.
     +1
     • piçiko
      piçiko 10 Haziran 2013 - 19:39başlık olmamış sanki, "reklamın iyisi kötüsü olmaz" muhabbetine hiç girmiyorum.
      • Velvets
       Velvets 10 Haziran 2013 - 15:05Sinirli Sarışın ve diğer bilmeyenlere açıklama yapmak istiyorum. Alkol saf haliyle tüketilen bir şey değildir. Genellikle bira veya şarap şekline tüketilir. Bu içecekler imal edildikleri ham maddenin içerdiği besleyici değerleri, vitaminler taşırlar. Temelde bunlar besin maddesidir! Bunu unutmayınız. Az miktarda tüketilen bu ve benzeri içeceklerin zarardan çok yararı vardır; idrar sökücü ve kan sulandırıcı etkileri de vardır. Siz olayı alkolizmle karıştırıyorsunuz. Alkolizm bir hastalıktır. Alkolikler içki kısıtlamasıyla tedavi olmazlar.
       Örnek vereyim, mesela şeker de çok alındığında insan vücuduna zarar veren bir besindir. Tuz da öyle. Un da öyle. Peki şeker insülin direncine sebep olduğu için, tuz kardiyovasküler hastalıklara neden olduğu için yasaklanır mı? Tabii ki yasaklanmaz. Halbuki obezite son dönemlerdeki en büyük sağlık problemidir.
       Tüm bunların ışığında alkollü içecek kısıtlanması nasıl açıklanabilir? Onun yerine insanları alkolizme veya yeme bozukluklarına sürükleyen sebeplerin ortadan kaldırılması, vatandaşların refahının daha da yükseltilmeye çalışılması gerekmez mi?
       Sizce alkollü içki (lütfen artık sadece alkol demeyin şuna) satışının sınırlanması (bakın yine yasaklanması demiyorum, herhalde anlamıyorsunuz) ne amaç taşımaktadır?
       "Amaaan alkol zararlı işte" deyip geçmek yerine sorgulama yapmalıyız. Gündemi değiştirmek için yapılıyor olmasın sakın?
       Şu hükümetin sağlık alanında yaptığı tek elle tutulur şey sigara kısıtlamasıdır. Sigaranın, işte, hiçbir yararı yoktur asıl. Hem içene hem de çevredeki masumlara zarar verir. Ama sınırlı alınan alkollü içki?
       Ha bir bilgi daha; sindirim sistemimizdeki yararlı bakteriler de alkol yapar. Yani alkollü içki içmesek de barsaklarımızdaki bakteriler alkol sentezlerler. İnsan vücudundaki Alkol Dehidrogenaz enzimi, insan vücudunda ister istemez alkol bulunduğunu kanıtlayan bir enzimdir. Bu kadar steril yaşamaya gerek yok yani :)
       Sözün kısası azı yarar çoğu zarar.
       +1
       • zpckt
        zpckt 10 Haziran 2013 - 15:05amk alkol reklamı yazmışsın ben de herhangi bi markaya ait reklam bekliyorum. açıklamayı okumasam anlayamıcam. adam gibi başlık atınlan. sabah sanah sinirlendirdiniz insanı
        +1
        • krky
         krky 10 Haziran 2013 - 13:05Napolyon'un yorumunu bulmak için eksileri takip etmeniz yeterli.
         +2
         • ragip85
          ragip85 10 Haziran 2013 - 12:56işin yoksa napolyonun yorumunu ara
          -2
          • arimaya86
           arimaya86 10 Haziran 2013 - 12:35artık napolyonun yorumlarını 5 sayfa öteden tanıyorum.

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...