Doğru Ne, Yanlış Ne? - Selin Girit

7.313 izlenme - 24 Haziran 2013
RauLinHere RauLinHere diyor ki;
Sosyal medyayı, özellikle twitter'ı takip edenleriniz bilir ki Ankara Büyükşehir Bld. Bşk. İ. Melih Gökçek aktif olarak bu mecrayı kullanan, propaganda ve saldırı amaçlı yorumlarıyla insanları genelde kızdırmaktan çok güldüren bir insan evladıdır.

Dün yine twitter üzerinde tuhaf bir durum yaşandı. Selin Girit gazetecilik mesleğinin gereği olarak şu mesajı yazdı; http://is.gd/yogurtcu -ki bu fikir kendisine ait değildir. normal iq'daki her insan eğer Türkçe de biliyorsa bunu anlayabilir.-
tepki olarak İ. Melih Gökçek bu bilgilendirmeye şu komplo teorisiyle yaklaştı; http://is.gd/yapmacocugum http://is.gd/yapmaevladim http://is.gd/yapmayavrum http://is.gd/yapmakizanim ve buna inanan, "la başgan hakkaten gözlerimizi açtın. biz nasıl uyanamadık bu keriz silkelemesine?" diyen binlerce kişi Selin Girit'i linç çabasına girişti.

"Trend Topic" denemeleri, karşı ataklar, vesaireyle güzel kafanızı yormak istemem. Zaten aslında bunlar videomuzun yolunu yapmak için verdiğim bilgiler.

Videomuzda Selin Girit hanımefendiyi TedxReset'in 2013 ayağında yaptığı konuşmayla göreceğiz. TedxReset için detaylı bilgi şurada: http://www.tedxreset.com/hakkinda_3_12 Selin Hanım bu toplantıda hayatındaki "kritik kavşaklar"ı anlatırken bir yandan da basın özgürlüğünden, gazeteciliğin aslında nasıl olması gerektiğinden bahsediyor.

10 gün evvel siteye eklediğim şu videonun; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/127095/ntvnin-yayinlamak-istemedigi-bbcturkce-haberi-dunya-gundemi sonrasında yukarda bahsettiğim linç kampanyası peydah oldu. Zira devlet büyükleri medya her şeyi onların istediği şekilde yansıtsın istiyordu. Fakat ruhunu satmamış, işini seven ve inanıyorum ki ülkesini seven biri sadece haber vermek amaçlı bir mesaj yazdı diye onu pohpohlayacak değillerdi. Cadı avı başlatıldı, itibarsızlaştırmaya gidildi, satın alınamayanlar sindirilmeye çalışıldı.

Yayınlanır mı bilmem işte bu video aylar öncesinden Selin Girit'in medyaya hem içerden hem dışardan bir göz olarak nasıl baktığını anlatıyor.

Yine uzun bir açıklama oldu, kusura bakmayın.

Not: İ. Melih Gökçek dün gece saatlerinde bir video yayınlayarak güya ülkemiz üzerinde oynanan komplolara karşı bilgilendirme yaptı. Zannederim siteye yüklenir ama yüklenmezse şurdan, http://youtu.be/LnOwWX2nT3M izleyebilirsiniz. Sabırlar dilerim.
Kategori: Medya
sitene ekle
Etiketler: selin girit melih gökçek gazetecilik bbc medya siyasi baskı sansür otosansür bbc türkçe ingiltere yabancı radyo günleri
58

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • lastleftist
  lastleftist 24 Haziran 2013 - 15:03İ.Melih Gökçek her muhalife ajan muamelesi yapıyor. "Kim var sizin arkanızda?" diyor. Dün ise cevabını aldı. Sanırım 10 saat civarında tt oldu #ProvokatörMelihGökçek. bir de #ProvokatörMelihGökçek yazanlara dava açılacakmış. O yüzden #ProvokatörMelihGökçek yazmayalım. Yoksa biz de biliriz #ProvokatörMelihGökçek yazmasını. #ProvokatörMelihGökçek yazmayı sizden öğrenecek değiliz.
  +33
 • gorkemicious
  gorkemicious 24 Haziran 2013 - 15:27bravo saygım bi kat daha arttı.
  +21

Tüm Yorumlar

 • karakanat000
  karakanat000 25 Haziran 2013 - 17:22burjuva bu kadın. beğenmedim hareketlerini, konuşmasını. ben bilirim havası var. sevmem böylelerini.
  -4
  • topuguylakuytuacancocuk
   topuguylakuytuacancocuk 25 Haziran 2013 - 15:25dışarıdan bı bok olarak gorunmuyoruz. almanyada yıllardır yasadım. ıngılterede her yer kebapcı almanyadada keza oyle. azınlıklar adam olsun zaten demokrasının alasını goruyorlar. ama sen gece londrda da karı kıza metroda laf atarsan U bahnda yere sıgara ızmarıtı atarsan ne goreceksın. elbette kı tepkı. turkıye aman aman mukemmel bır ulke degıl elbette noksanları vardır. bu kadın avrupaya gıtmıslerımızın karsılastıgı butun soruları maharet gıbı anlatmıs. benım ıcın bır degerı yok. berlıne gıt ıstanbulu anlat. ıstanbula gel berlını anlat. dışarıdan da bı sekıl gorulmuyor sadece thy ucagına bınınce ev yapımı ayran ıcıyorsun hepsı bu.

   Ayrıca melıh gokcekte kısmen haklı. ekonomıyı durdurun ne demek amq ? bellı kı bu hatunun tek bır yakını turkıye de yasamıyor
   • feder
    -4
    • snuk
     snuk 25 Haziran 2013 - 03:28selin seni seviyoruz.bbcyi senden daha cok seviyorum. beyler bbcye bok atanlar tahminimce ingilizce how are you ne var yudan cikamamis insanlar. bbc gecenlerde protesto edildi kendi calisanlari tarafindan. ilk haber neydi? protestolardi. sonra gidip bbc boyle kotu soyle kotu demeyin. ayrica kucukken bbc setleriyle ingilizceye temel atmistik.
     +3
     • Retrospek
      Retrospek 25 Haziran 2013 - 02:01SELIN GIRIT BIR GAZETECIDIR. Elleri opulesi parlak insan yolun hep acik olsun, alnin hep ak biliyoruz.
      +2
      • snnsen
       snnsen 24 Haziran 2013 - 22:35yanlız çok karizmatik kadın be
       +8
       • hurky
        hurky 24 Haziran 2013 - 20:32twit atan kıza bir şey söylemiyorum, o sadece aktarmış. ama ekonomiyi durdurmak ne demek lan, yunanistan gibi mi olalım ? bence başka yollar denenmeli
        • feder
         feder 24 Haziran 2013 - 20:11"Türkiyenin ekonomisini durdurun" diye kişi bu değil mi ? ve sizde sahip olduğunuz en güzel değeri elinizden almaya çalışan kişiyi kahraman ilan ediyorsunuz...
         söyleyin ne içtiniz, bi tadına bakayım
         -14
         • goreal
          goreal 24 Haziran 2013 - 20:00Kadın iyi konuşuyor diye ne ajanlığı kalmış ne provokatörlüğü. Tabii hülooğcanlar 2 kelimeyi bir araya getiremeyen tiplerin göt kılı olduğu için haliyle yadırgıyorlar.
          +6
          • ozzyfive
           ozzyfive 24 Haziran 2013 - 19:15İyi ki gitmiş kurtarmış kendini, bu ülkede böyle gazetecilik çok zor...
           +7

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...