AK Parti'nin Gezi Parkı Filmi: Büyük Oyun

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
31 Mayıs 2013 günü başlayan Gezi Parkı olaylarının nasıl ve kimler tarafından yapıldığına dair Adalet ve Kalkınma Partisi yönetimi 28 dakikalık bir film hazırlamış.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: ak parti akp chp taksim gezi parkı büyük oyun recep tayyip erdoğan
57 26 Haziran 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • lastleftist
  lastleftist 26 Haziran 2013 - 01:20Bir noktaya dikkat çekeyim, çünkü iktidarlar da hep o noktaya dikkat çeker. Oranın buranın zarar görmesi, barikatlar, yakılan ateşler, atılan taşlar. İktidarlar bunları hep kullanır. Ama bizler dünyada gelişen isyanlara ve halk ile polisin karşı karşıya geldiği olaylara bakarsak, bunlar olur. Yüz binlerce insan sokağa çıkıyor, polis halka müdahale ediyor, ortalık gül bahçesi olmaz, olamaz. Bunu anlamak için en iyisi o ortam olmaktır. Sivil vatandaş sadece protesto hakkını kullanırken polis müdahale eder ve halk da buna karşı direnişe geçerse, ortalık karışır. Sadece slogan atıp, yürüyüş yapmak isteyenlere zorla barikat kurdurulur. Ateş ise biber gazının etkisini azaltır. Onlarca atılan biber gazından, üstünüze sıkılan tazyikli sudan, yanınızda fenalaşan insanları, yaralananları gördükten sonra ise öfkelenirsiniz. Hiç atmayacak insan bile eline taşı alır. Ki plastik mermiye karşı, gaz fişeğine karşı taş ne kadar da hafiftir. "Zarar verme" ise yağmacı psikoloji ile olmaz. Çöp kovaları, sağda solda duran saksılar vs. kullanılır. Bunlar zaten bizimdir. Ama devlet bize saldırıyorsa, her türlü önlemi almak ise meşrudur. Evet şunu unutmayalım, bizim direnişimiz, karşı koyuşumuz meşrudur. Hükümete yakın bazı markalar o anki öfke ile zarar görebiliyor. Hükümetin bize çektirdiklerine bakarsak, bu da meşrudur. Ama halk ortalık sakinleşince yine barışçıl eylemine döner. Eğer polis yeniden halkın karşısına koyulursa, bu olaylar yeniden başlar. Bunları iktidara cevap olsun diye yazmıyorum. Bizlerin kendi duruşunu daha da sağlamlaştırmak için yazıyorum.
  +25
 • ucanelma
  ucanelma 26 Haziran 2013 - 01:54video çok gecikti montajları uzun sürmüş olmalı...
  -tok sesle izleyicinin anlatıcıya güven duyması sağlanmış.
  -direnişten cımbızla alınmış görüntüler servis edilirken insanı strese sokan müzik kullanılmış.
  -müziğin ritmi anlatıcı ve başbakan konuşurken azalmakta.

  türkiye parmakla gösterilen bir ülkeydi yalanına da şu habere göz atarak bir temiz sövülebilir.
  http://www.haberturk.com/yazarlar/guntay-simsek-1019/853113-thyden-milyar-dolarlik-siparis-alan-airbus-taiye-verdigi-isleri-iptal-etti

  nereye kadar yalan dolandırıcılık gerçekleri toz pembe çarşafla örtmeye çalışmak? yeter artık arkadaş yetti ha o camiyalanına da hiç kimse inanmadı boşuna gavara etmek denir bizim mahallede.

  bu arada direnenlere maşa denilmiş maşa kim "biz onu suriye'den biliriz" hocam sen zahmet etme...

  CHP'ye de bok atmışsın iyi etmişsin belki yenilenirler ama biz CHP'li de değiliz yanlış kutuyu açtın hocam ağır sıçmışsınız siz geçmiş olsun.
  +21

Tüm Yorumlar

 • ezotto
  ezotto 22 Mayıs 2014 - 06:28akp insallah bu olaylardan ders alırda ayagını ona göre denk alır.
  +3
  • mercicanim
   mercicanim 25 Mart 2014 - 02:45Olm polis anamızı sikti bunlar diyor tas attı yok öyle birşey lan
   +1
   • diprik
    diprik 04 Eylül 2013 - 03:18Bitmedi Başbakan Fas'a gitti evet bitmedi dönüşte 100 tl verilerek tehditler edilerek gariban işçiler zorla karşılamaya gitti ... bitmedi şimdi rabia çıktı amaç nedir ? savaş hazırlığındayız suriye'yi vurma planları yapan leş kargaları onada paravan buldu senin ülkende neler yaşandı siz nerdeydiniz fas'ta ! mısır'da ! Suriye'de yazık ! Siz ancak sadaka almaya alışmış yada zengin ettiğiniz insanları kandırırsınız ....!
    +4
    • polaturkey
     polaturkey 04 Ağustos 2013 - 08:01ulan ortalık görselden geçilmiyo yapa yapa bunu mu yaptınız? zike sürülcek beyin yok sizde! insan kendi faşizmini ortaya dökecek film mi yapar ya? puhahaha
     +10
     • Paranormik
      Paranormik 01 Ağustos 2013 - 12:08Lafa başlamadan evvel uyarayım küfür edecem ona göre okuyun.


      Meydanlara indiğimizde polis ebemizi sikti. Gaz bombalarından ölüyorduk. Plastik mermi sıktılar. Gözümün önünde sivil bi araç hainler deyip üstümüze sürdü 16-17 yaşında bi çocuğu ezdi.
      Peki polis bunu bize neden yaptı. Söyliyim. O istedi. Bana karşı gelinmez ben padişahım dedi. Mübareğe Kaddafiye diktatör dedi kendisi neymiş peki?
      Biz Mersinde akşamları sadece oturup şarkı söylüyorduk birden tomalar geldi akrepler geldi çevik kuvvet geldi saldırmaya başladı. Biz Mersinin en lüks mahallelerinden olan pozcuya kaçtık 200 kişilik grup olarak bütün heryerin elektiriğini kestiler karanlıkta göz gözü görmüyordu. 25 metre mesafeden teyzemin oğlunun plastik mermiyle vurdular. Ya gözüne gelseydi. Ama umurlarında mı? Tabii ki hayır. Neden çünkü biz hak aradık hak. Eylem yapmak en doğal hakkımızdır bizim.

      Şimdi bu belgeseli çeken yönetmene yapımcıya soruyorum "Kültür Bakanlığından ne kadar ödenek alacaksınız?"
      +12
      • hayditafi78
       hayditafi78 20 Temmuz 2013 - 12:57he taksime sokağa cıkan bu kadar insan aptal bi siz akıllısınız amk,
       +4
       • ferhandoronaldo7
        ferhandoronaldo7 13 Temmuz 2013 - 03:01Oy vermek bir şeyleri değiştirseydi, oy vermemize izin vermezlerdi. Aristokrasi daha samimi geliyor açıkçası, dislikeları görelim..
        +3
        • remembertoe
         remembertoe 09 Temmuz 2013 - 13:46tayyip = amerika
         amerika = bop projesi
         bop projesi = büyük israil hakimiyeti
         +1
         • kodummuoturturum
          kodummuoturturum 01 Temmuz 2013 - 19:03Halk, hangi yılda olduğumuzu bilemeyecek derecede cahil koyun sürüsünden, iktidara midesinden bağlı ihaleci, liboş takımından, 9 yaşındaki kızların ırzına geçmeyi Allah'ın emri olarak kabul eden yobaz takımından ibaret değildir.
          Çapulcu dediğiniz insanlar bu ülkenin aydınlık geleceğidir. Eğer onlar kazanırsa ne ala, siz kaybetseniz de çocuklarınız kazanır. Yok sizin karanlığınız kazanırsa yine de kaybetmiş olacaksınız. İnancınızın ve meşrebinizin vadettiği gelecek Afganistan, bilemedin Arabistan. Bu da eninde sonunda Hristiyan bir askerin hem sizi hem ananızı hem karınızı, hem bacınızı becereceği anlamına geliyor.
          Taksimde doğan güneş işte bunun için başarılı olmalı: Hristiyan bir asker sizi, ananızı, karınızı, bacınızı becermesin diye.
          +1
          • ugur_akgoz
           ugur_akgoz 30 Haziran 2013 - 21:14Farklı birşey görmeyi ümidiyle izledim, 28 dakkikam boşa gitti, penguen belgeseli izleseydim, daha çok faydalanırdım.
           +3
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...