Oğuzhan Uğur - Protestocu Çavolar (Rap)

8.048 izlenme - 01 Temmuz 2013
vtec vtec diyor ki;
Oğuzhan Uğur'dan arabesk rap denen saçmalığa güzel bir protesto videosu.Video sonunda sitemizin beğenilen tiplerinden birine de gönderme de bulunmuşlar, tanımakta zorlanmayacaksınız..İyi seyirler.
Kategori: Türk İşi
sitene ekle
Etiketler: oğuzhan uğur rap arabesk rap barzo stayla arsız bela
36

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • İCEBERK
  İCEBERK 01 Temmuz 2013 - 12:56@jehujukoo, kaliteni hiç bozmadın, piçlikte sınır tanımıyosun maşallah.
  +27
 • Steelo
  Steelo 01 Temmuz 2013 - 13:36Ergenlere ithaf edip, profesyonel yöntemlerle ergenlik yapmışsınız.
  +18

Tüm Yorumlar

 • alirizabinboga
  alirizabinboga 03 Temmuz 2013 - 10:42Keremcem'i Flowart'a tercih ederim.
  • sniper654
   sniper654 02 Temmuz 2013 - 00:53Oğuzhan Uğur u gerçekten beğeniyoruz.
   +5
   • kamilkalin
    kamilkalin 01 Temmuz 2013 - 22:40@34nosferatu34

    kardeş sen de iyi biliyorsun ki yaptıklarının hoş olmadığını ifade etmenin de bir üslubu vardır ve dalga geçmek bunlardan biri değildir. zaten insanlar onlardan uzak durarak bir tepki vermiş oluyorlar. aslında aşağılık olanı tam ifade edememişim belli ki, "o insanlarla dalga geçerek prim yapmaya çalışmak". hah şimdi oldu.

    "iyi ya da kötü tepki gösterilmeli"
    tepki etik tarafından sınırlanmazsa ne olur halimiz. tepki olsun da ne olursa olsun diye bir düşünce her türlü müdahaleyi meşrulaştırmakta kullanılabilir.
    • 34nosferatu34
     34nosferatu34 01 Temmuz 2013 - 22:13@kamilkalin : "ayıp veya utanılacak bir şey gördüğünde yoksay hiç olmazsa yüzünü çevir diye öğrettiler bize."

     peki biz kafamızı çevirip görmezden gelir yok sayarsak bu adamlara yaptıklarının ayıp ya da yanlış olduğunu kim söyleyecek? kim farkındalık uyandıracak?

     birileri dalga geçmez ise bu adamlar utanmayıp bu işi bırakmaz aksine bunu meşru ve normal sanıp dahada ilerletirler.

     İyi ya da kötü farketmez herhangi bir şekilde tepki gösterilmeli ki bir yanlış olduğunu ve o yanlışa kapıldıklarını anlasınlar.


     Götten tür uydurmayı pek çok sever insanlarımız. "Anadolu Rock" diye aslında olmayan fakat biraz türküvari sözlerle distortion birleşince ortaya çıkan bişey vardır. Bir de "Arabesk Rap" diye aslında olmayan fakat "benim yavaş müzüğüm arabesk hızlı müzüğüm techno" diyen gençlerin rap müziği keşfetmesi ile "ulan bunu ben de yaparım nolacah" demesi ve sevdiği arabesk ezgileriyle birleştiriği beatlerin üzerine hakkaten de yapmasıyla ortaya çıkmıştır. Buna isim takmaları da çok sürmedi tabi...
     +2
     • kamilkalin
      kamilkalin 01 Temmuz 2013 - 21:19arabesk raple dalga geçmeyi çok aşağılıkça buluyorum. kafası pek çalışmayan ve fakir semtlerde büyüyen adamlar yeterli eğitim alamayıp kafası pek çalışmayan ancak çevresi "düzgün" insanlara böyle meze oluyorlar. yazık.

      ayıp veya utanılacak bir şey gördüğünde yoksay hiç olmazsa yüzünü çevir diye öğrettiler bize. gidip dalga geçmek çok basit ve bir o kadar da arabesk rapin orijine göre simetriği.
      -6
      • ikinizide tuttum
       ikinizide tuttum 01 Temmuz 2013 - 19:31türkiye'de rap yasaklansın amk

       ccc west coast ccc
       -4
       • Atılkurt
        Atılkurt 01 Temmuz 2013 - 18:44Oğuzhan abi nezaman düşer alkışlarlayaşıyoruma diyordum, düşmüş bile... :I
        • Paranormik
         Paranormik 01 Temmuz 2013 - 16:55Videoda geçen ilk rap şarkısını söyleyen rapçi ''Flowart'' dır. Kendisi Funny ağırlıklı rap yaptığı için piyasada pek sevilmez. Ama gayet kaliteli ve sağlam işleri mevcutdur. Hatta Beta'nın sırtından geçindiği idda edilmiştir.
         +2
         • muptelatezel
          muptelatezel 01 Temmuz 2013 - 14:11ki ben türkçe rapçi diye adlandırdıkları genç çocukları o arabesk rapçilerden daha samimiyetsiz buluyorum sonuçta ülkemizdeki eğitim seviyesi ortada ve tabiki o çocuklarda buna oranla çevresi,mahallesi nasılsa gidip orada yaşadıklarını o şekilde anlatıyor. yani baksanıza asi stayla klibinde, mezarlıkta 5 genç kova yapıyor ki bu oralarda olan bir gerçektir. Bizim revaştaki genç rapçilerimizin çoğu çoluk çocuk şarkıları yapmaktadır konserlerinde yaş ortalaması bu yüzden 16'dır. Söylemem o ki ben kafa yapısı ve müziğe bakış açısından yapılan örneklerden hiç birini başarılı bulmuyorum. Bana göre kliplerde şımarık kaşar hareketler yapılıp saçma sapan kimsenin umrumda olmayan şeylerden bahsediliyor.Türkiye gibi bir ülkede eğer yazacak konu bulamıyorsa bu çocuklar söyleyecek pek bir şey yok
          -3
          • muptelatezel
           muptelatezel 01 Temmuz 2013 - 13:57konu güzel ama ben arkadaşlarda bunu yapacak zeka parıltısı göremedim
           -4

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...