Sicim Teorisi - Michio Kaku - 1. Bölüm

1.332 izlenme - 07 Temmuz 2013
lockwood lockwood diyor ki;
Dr. Michio Kaku; halka bilimi sevdirmeye çalışan Japon asıllı ABD'li bir kuramsal fizikçi. City University of New York'ta Henry Semat teorik fizik profesörü ve fütürist. Fizikle alakalı birkaç kitap yazmış; radyo, televizyon ve filmlerde sıkça kendini göstermiştir. Sicim alanı kuramı ve süpersicim kuramının kurucusudur.
Sicim kuramı, fiziğin temel modellerinden birisidir. (ki bu sicimlerin diğer teorilerde -M-Kuramı gibi- aslında tek boyutlu değil iki boyutlu da olabileceği gösterilmiştir.). Bu temel yaklaşım farklılığı, parçacıkları noktalar olarak tasvir eden modellerde karşılaşılan bazı problemlerden sakınılmasını sağlamaktadır.
Kuramdaki temel fikir, gerçekliğin esas bileşenlerinin rezonans frekanslarında titreşen ve Planck uzunluğunda olan (10−35 mm civarı) sicimler olduğudur.
Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Sicim_kuram
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: sicim michio kaku felsesfe teori kuram madde nedir gerçek nedir
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • debese
    debese 07 Temmuz 2013 - 14:5202:46 "o halde biz 3 boyutlu bu MUHTEŞEM dünyayı nasıl görürüz?" bu cümle röportajı yapan şahsın niyetini yeterince belli ediyor. tabi sen ağaçları kesmişsin, apartmanları dikmişsin, doğal hayatı sikmişsin... sokağa çıktığın zaman aslanları kaplanları yiyecek arar halde görmüyosun. grip olduğunda doğru hastaneye... doktorlar gerekeni yapıyor. ekmek fırında, un-tuz-şeker-yağ migros'ta. 100 bin sene önce de böyle miydi? bu pembe gözlükleri nerden alıyosunuz siz ben asıl onu merak ediyorum. dükkanın adresini verin de biz de gidip alalım.
    +1
    © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...