Bruce Lee - MMA

unnamedkiller unnamedkiller diyor ki;
Bruce abimizi bilmeyen yoktur fakat çoğunluk sadece wing tsun yaptığını düşünür lakin ki öyle değildir karma dövüş sanatlarını filmlerinde sergileyen sadece ustasından öğrendiği wing tsun değil çeşitli dallarda da uzman olan hatta wing tsun için ''savunma için yavaş'' demişliği bile vardır. Burda da mma tarzı dövüş sahnesini sizlere aktarıyorum sondaki artisliğinide bonus olarak ekliyorum.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: bruce lee mma father godfather
22 18 Temmuz 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • yegenek
  yegenek 18 Temmuz 2013 - 15:05Tanımayanlar için belirteyim Bruce Lee'nin dövüştüğü eleman Sammo Hung'un genç hali, hani bazı Jackie Chan filmlerinde gördüğümüz şişman ama çevik eleman. Jackie Chan, Yuen Biao ve Sammo Hung kanka olup hep beraber prodüktörlük, koreograflık, oyunculuk yapmışlardır.
  +12
 • lucky_road
  lucky_road 19 Temmuz 2013 - 00:15cüneytin aslan pençesi değilmi lan o elindekiler
  +10

Tüm Yorumlar

 • Hal0
  Hal0 12 Ağustos 2014 - 01:24ulan Sammo Hung nasıl bir adamsın bilader her gördüğümde hayret ediyorum. O göt göbekle o taklayı nasıl atıyorsun o tekmeler nasıl çıkıyor abi? ulan vücut şeklimiz aynı ben ayak parmalarıma zar zor değiyorum, adam geriye parende atıyor.
  • Danzka
   Danzka 10 Ocak 2014 - 23:36Enter the Dragon
   • yalarim
    yalarim 19 Temmuz 2013 - 15:02sik gibi filmleri var bu adamında
    -12
    • bqra
     bqra 19 Temmuz 2013 - 03:591:02 - yalcin cakir yaslandirma teknigi produksiyona ayri bir renk katmis
     +1
     • uberkamil
      uberkamil 19 Temmuz 2013 - 02:39adamda ne et var ne yağ sırf kas aq.
      +3
      • cafasication
       cafasication 19 Temmuz 2013 - 01:45şimdi rahmetli bruşliylen bigün kahvede oturüyoruz, kendisi bir spor arabası var, yarış arabası var..
       elee* mevzu açıldı.. dedim bruşli.. "ne var" dedi, dedim "ben sana 180 kilometre sür'at veriyurum, iki dakka da sana avans veriyurum. sen 180 len git, ben koşarak senlen geleceem"

       "olur mu senbrsen? nediyosun?"
       "kardeşşim, ben sana bunu diyorum.buyrun !?"

       adam baktı, bruşli bahtı bana, "yaw" dedi, "sen nası benle koşacahsan 180 kilometreylen? bana iki dakka da avans veriyursun?"

       "buyur kardeşim" dedim, "aha yol" dedim.. "devam et.."
       bu da, bastı.. bu bastı.. bi baktı ki ben penceredeyim
       ben buna bi tane çaldım, ensesine.. taam mı..
       "rahmetli" dedim, "nassın??"

       "ahmet" dedi, "senlen uuraşılmaz yaav dedi sen nasıl adamsın yaav dedi..180len gidiyorum sen nasıl benlen koşuyorsun pencereden geldin benim esneme* vurdun yaaa senlen uğraşılmaz kardeşşim ya"

       ama, rahmetli brus ağa iyi adamdı, allah rah- yerini şeyetsin, guzel bi arkadaştı. neşeliydi bruşli, neşeliydi. guzeldi. biyandan baktı ki ben pencerenin önündeyim, ensesine bi tene vurdum yaav dedi ahmet teslim teslim sana teslim! senlen uuraşılmaz yav dedi.. ama rahmetli, üüüvüf cok güzel bi- ama çinliydi, eyi adamdı. cok guzel bi- neşeli bi adamdı.
       çinliydi, japonluydu çinli miydi japon muydu bilmiyorum ama guzel adamdı. allah rahmet eylesin."
       -2
       • Mentos
        Mentos 19 Temmuz 2013 - 01:45muay thai yapan arkadaşım,Bruce Lee aslsında kendi geliştirdiği Jeet Kune Do dövüşünü yapandır.belirli hatları kung fu ve wing chun dan esinlenen JKD En iyi savunma ve saldırı sanatıdır şu anda.yanlış bilgilendirmeyin insanları..
        • msttpts
         msttpts 19 Temmuz 2013 - 01:11muay thai yapan biri olarak söylemek istedim açıklama full işkembeden atılmış
         ellerindeki mma eldiveni değil çin boksu eldivenidir yaptıkları sporda anlıyıcağınız gibi çin boksu, çin boksu kung fu nun dallarının muay thai ye göre narin kaldığı yerlerde yapılırdı çünkü muay thai çok daha sert bir spor ve sert vurmaya dayalı
         bruce lee nin asıl branşı wushu dur dal olarakta wing chun yapar wing tsun da ne ? ısrarla wing tsun yazmışsın,bruce lee nin hızını halen yakalayabilen birisi çıkmadı,youtube de bruce lee kick falan yazın siyah beyaz görüntülerini izleyin kaç kere yavaşlatınca farkedebiliyorsunuz ellerini,alkışlar her zamanki gibi gerçek dövüş ustamıza gelsin
         DİP NOT--mma da kilitlerde bjj atmalarda judo tekmelerde tekvando yumruklarda boks ve muay thai kullanılır bu videoda hiçbirisi yapılmıyor :) ne alaka mma ?
         • lucky_road
          lucky_road 19 Temmuz 2013 - 00:15cüneytin aslan pençesi değilmi lan o elindekiler
          +10
          • incir
           incir 18 Temmuz 2013 - 22:58gerçek hayatta bruce lee'yi dövebilirmişim gibi hisse kapıldım. biraz zayıf sanki. vallahi gelsin bir el ense çeker döverim.
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...