Şafak Sezer Ciddiye Alınacak Adam Değil - Nebil Özgentürk

17.039 izlenme - 28 Temmuz 2013
adamsooon adamsooon diyor ki;
Nebil Özgentür CnnTürk te katıldığı televizyon programında Şafak Sezer ve Okan Bayülgen in son dönemdeki tutumunu yorumluyor.
Kategori: Televizyon
sitene ekle
Etiketler: nebil özgentürk şafak sezer okan bayülgen kolpaçino oyuncu haber
102

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • ziptrok
  ziptrok 28 Temmuz 2013 - 20:06Başlıktaki "Ciddiye Alınacak" kısmı gereksiz olmuş
  +43
 • msttpts
  msttpts 28 Temmuz 2013 - 20:08videonun özeti
  -lan şafak sen ne yarrağımsınki ?
  +32

Tüm Yorumlar

 • rasminoj
  rasminoj 25 Ağustos 2015 - 00:00who the fuck şafak sezer
  • texas161616
   texas161616 30 Temmuz 2013 - 00:40hadi adam bizi sattı sizide sattı hükümet istifa diye bağırdı baktı ekmek orda değil öbür tarafta size döndü şimdi gelmişinizde siz işte şöyle adisiniz böyle şerefsizsiniz gezi de çokmu baş üstüne koyduk tek sanatçı omuydu eylemlere katılan ? kimi bunun gibi döneklik yaptı kimi hala davasında..
   +2
   • cgartiz
    cgartiz 29 Temmuz 2013 - 14:37Ne davası lan maldonadolar sanki adam yıllardır aranızda kanallarda yıllardır sıyaset yapıyormus gıbı davasını bırakıp gıden dıyosunuz adam hata yaptıgını anlamıs belkı sarhostu bıle soyleyemıyor.
    -2
    • cgartiz
     cgartiz 29 Temmuz 2013 - 14:29he he alt kültüre hitap eder o, yalnız üst kültüre hitap eden sanatçılar lazım onlar aydın, illa ki ak partiyi yerden yere vurması gerekirdi.
     -22
     • kurmalı_saat
      kurmalı_saat 29 Temmuz 2013 - 13:08Olaylara destek verirken ciddiye alınıyordu ama!
      +11
      • omerizm
       omerizm 29 Temmuz 2013 - 11:26şafak sezer, nebir özgentürk'e cevap olarak twitter'dan yine fakir edebiyatı yaptı. çünkü verecek cevabı yok ki. bu ülkenin çocuğuyuz, fakirlikten geldik falan...
       • deniz.
        deniz. 29 Temmuz 2013 - 09:49şafak, okan, nebil, ömür, can man, cnn mnn bunların hiçbiri ciddiye alınacak nesneler değil ki. ben bu memelekette aşkım inşallah bi tanem hayatımın nuru maşallah hocam adnan oktardan başka kimseyi ciddiye almam.
        ciddiyim ama.
        -16
        • gülsongül
         gülsongül 29 Temmuz 2013 - 09:47tam tersi bi tutum sergileseydi yere göğe sığdıramazdınız, sanat duayeni yapardınız başımıza.
         -2
         • ricardinho
          ricardinho 29 Temmuz 2013 - 04:28- omo bo odom gözö porko oloylorono kotolonco cöddöyö oloyordonoz??

          el cevap: şimdi hacı dayı çapulcular parti kursa ve iktidar olsa. şafak sezer bi anda çapulcu olsa. siz onu ciddiye alır mıydınız. davasından dönen adamı niye ciddiye alalım lan. olaylar sırasında ciddiye alıyorduk çünkü adam siyasi düşüncesi uğruna eylem yapıyordu. şuan almıyoruz çünkü adam davasından dönmüş. daha ne olsun anasını satiyim. (ciddiye alıyorduk dediğim de "şafak sezer en önde direniyormuş helal olsun" demekten ibaret)

          yetmez ama evet diyen sinan çetin de gezi eylemlerine katılınca eylemciler tarafından kovuldu. ne tarafa döndüğün önemli değil. bu insanlar dönekleri sevmiyor. hepsi bu.
          +21
          • bunu alın dışarı
           bunu alın dışarı 29 Temmuz 2013 - 04:12alt kültür ile ilgili amma atılıp tutulmuş gene yok aşağıladı vs. diye.
           arkadaşlar öncelikle alt kültür demek cahil,fakir,yobaz ,ikinci sınıf vs. insanların oluşturduğu kültür değildir.alt kültür bir aşağılama ya da hor görme etiketi hiç değildir.
           kültür bir toplumun var olmasını saglayan değerler,normlar ve kurallar bütünüdür.ana değerlerdir.
           alt kültür ise toplumda belirli kesimlerin egemen olan kültür dışında kendilerine özgü geliştirmiş oldukları kültürdür.ana kültürün karşıtı değildir,dışındadır.örnegın avrupada yaşayan türkler buna örnektir.

           alt kültürden bahsetmişken konunun anlaşılması için popüler kültür,yüksek kültür ve karşıt kültürden de bahsetmenin gerekli oldugu kanısındayım.

           popüler kültür toplumda yaygın olan kolay erişilebilen kültürdür.popüler kültür eğlence işlemini görür.sinema televizyon tiyatro gibi.yani şafak sezer bir popüler kültür elemanıdır.

           karşıt kültür ise kişi veya grupların toplumda egemen olan kültüre karşı çıkarak kendi oluşturdukları kültürdür.karşıt kültür ana kültüre zıttır.karşıt kültür grupları yaşadıkları toplumdaki egemen değerleri sorgulayan gruplardır ve çogunukla gençlik kültürü olarak da adlandırılır.gezi parkı eylemleri bir karşıt kültür ögesidir.

           bir de yüksek kültür vardır ki toplum elitlerinin değer ve yargılarındna oluşan kültürdür.buradakı elit eleştirel ve kötü bir anlama sahip değildir.toplumda sanat,şiir,tiyatro,opera ile ugrasan,roman yazan,resim yapan,düşünen aydın kesim ifade edilir.bu kültürün topluma bir şeyleri kabul ettirme arzusu yoktur.sadee bu elit insanların yaşam tarzlarını ifade eder.

           işte tüm bunlar göz önüne alındıgında Nebil Özgentürk şafak sezerin bir popüler kültür ögesi oldugu ve yüksek kültür elemanı olabilecek niteliklere haiz olmayıp,yaptıkları davranısların bu nedenle alt kültüre yönelik oldugunu belirtmiş.bu açıdan baktıgımızda roman,şiir yazmayan,sanatla ugrasmayan,klasik müzik icra etmeyen ben de dahil çoğumuz alt kültür parçasıyız ve yaptıgımız davranıslar alt kültürü olusturuyor.yani nebil özgentürk'ün burada bir aşağılaması yok,kaldı ki nebil özgentürk gibi kelimeleri doğru kullanmaya özen gösteren bir şahsın bunu artniyetle söylemesi zaten aykırı bir durum olurdu.

           umarım açıklayabilmişimdir.
           +9
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...