Evanescence - My Immortal (2003)

trakya trakya diyor ki;
"My Immortal" Evanescence'in Fallen albümünden çıkan üçüncü teklidir. "Going Under"ın ardından 3 Aralık 2003 tarihinde Wind-up üzerinden yayınlanan bu parça, Amy Lee ve Ben Moody tarafından yazılmıştır. Bunu izleyen tekli "Everybody's Fool"olmuştur.
Şarkı 2004 yılının en çok satan teklileri listesinde yedinci sırada yer almaktadır. Teklinin 2009 itibariyle toplam satışı 500.000'dir. My Immortal ayrıca 2005 Grammy ödüllerine en iyi pop grup vokal performansı dalında aday gösterilmiş ancak ödülü alamamıştır.
Şarkının Evanescence EP hazırlanırken yapılan bir demo versiyonu bulunuyor. Origin albümünde ve Mystery EP'de de şarkı Amy Lee'nin yeniden bestelediği ve sözlerini değiştirdiği şekliyle yer almıştır. Ayrıca şarkının bazı bölümlerinde farklı sözlere yer verilen bir piyano-vokal versiyonu vardır. Şarkının Fallen çıktıktan sonra yapılan band versiyonu(klip versiyonu) da Fallen'ın daha sonraki sürümlerine eklenmiştir. Şarkı ayrıca Daredevil filminin soundtrackında Bring Me To Life'la birlikte kendine yer bulmuştur.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: evanescence 2003 gothic metal pop
12 10 Ağustos 2013
Yorumlar
Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?
© 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...