Ateistlerin Gözünden Yaşam ve Ölüm

memoseler memoseler diyor ki;
Ateistler; Yaşam ve Ölüm hakkında ne düşünür... Hiç merak ettiniz mi? Ateistler kutsal kitaplardan sizin ne düşündüğünüzü ve ne hissettiğinizi anlayabiliyor... Peki siz onları anlayabiliyor musunuz? İşte bu tür anlaşmazlıklara son verecek nitelikle videoyu sitemize kazandırıyorum. Az Küfürlü Bol Alkışlı bir içerik olması dileğiyle....
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: ateizm ateist dünya evren fizik biyoloji yıldız tozu bilim insanı özgür düşünce ateistler hayata nasıl bakar bir ateistin yaşama amacı hayatın
93 22 Ağustos 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • hebelohubolo
  hebelohubolo 22 Ağustos 2013 - 18:02ya şu videoyu gerçekten açık fikirlilikle izleseniz yemin ediyorum aydınlanırsız ama hep bi "bana laf mı gömdü lan bu?!" modunda izlediğiniz için bütün anlatılanı kendinizce çarpıtmaya başlıyorsunuz. adam demiyor ki "ben kafama göre yaşıyorum, oh dinsiz hayat ne güzel" diye. diyor ki; ölümden sonra bir hayatın olduğuna inanmıyorum ve bu beni rahatsız etmiyor, ben yaşama konsantre oluyorum diyor. arada tektanrılı dinlerin adalet sistemine laf çakmış ki doğru da demiş bence. tabi bunlar da, videonun başında söylediği gibi, o insanların kişisel görüşleridir, katılırsın katılmazsın sana kalmış. benim kişisel görüşümü sorarsanız da; geçmişten günümüze kadar tanrılar çoğunlukla azalma eğilimindedirler. tektanrılı dinlerden sonraki aşamanın da ateizm olması gerektiğini düşünüyorum. ha hiç merak etmeyin, dinlerin varolduğu binlerce yıl boyunca insanoğlu nasıl yeryüzünde cenneti yaşatamadıysa, ateizm baskın düşünce olduğunda da dünya boka batmaz, ortalığı sex götürmez. aksine özgür düşünce tavan yapar. ama bu başka bir tartışma konusu.
  +21
 • Simirna
  Simirna 22 Ağustos 2013 - 19:10Birgün ateist örgütümüz saklandığı yeraltından çıkacak ve yeryüzünde hiçbir inanan kalmayana kadar savaşmaya devam edecektir...Şaka len şaka, isterseniz gidin tükenmezkaleme inanın kimsenin umrunda değil.
  +20

Tüm Yorumlar

 • normal5
  normal5 24 Ocak 2014 - 21:52hebelohubolo burdan sana sesleniyorum dostum senin dediğin gibi çok tanrıdan tek tanrıya azalma diye bir şey yok dinler tarihi oku önce bu bir. ikincisi dünyada ateizm baskın olursa özgür düşünce tavan yapar diyorsun sana tavsiyem islamın bilime kattıklarını bi oku. Fuat Sezgin'i araştırarak başlayabilirsin. Din özgür düşünceyi engellemez.
  -2
  • mehmetkarakurt
   mehmetkarakurt 27 Ağustos 2013 - 13:01Ateistsen kendine. Niye milleti Allah tan döndürmeye çalışıyonuz ki. İnanma sen. Bende inanayım. Herkez kendi gerçekliğini yaşasın.
   -3
   • metalseccade
    metalseccade 25 Ağustos 2013 - 09:41fizik kurallarına,bilgisayarın kullanım klavuzuna, ortamın sıcak yada soğuk olduğuna inanmazsınız.bilirsiniz...inanmak başka bir unsurdur.inanır ya da inanmazsınız.inanmayanların da inananların da kendince fikirleri vardır ve hatta bunlar ortak dahi olabilir.fakat seçimler özgürdür.hatta bu özgürlüğü Allah verir.
    dolayısıyla küfürleşerek varılabilecek bir nokta yok.
    fakat inanmayanların inançlara, inananların da inanmayanlara biraz daha rahatça yaklaşması ve anlaması gerekir.
    bir inanan olarak ben korkmadan bu videoyu izlerken inanmayanların "o saldırgan inançlılardan" çok da farklı olmayan agresif yorumlarını okumak beni hem rahatsız ediyor hem de kendileri adına üzüyor
    • Calcaneus
     Calcaneus 24 Ağustos 2013 - 22:06herkesin diğer saftakini kendininkine çekmeye çalışmasını çekerken bu kadar kendini parçalaması, " iyi niyetliyiz biz,en iyisi biziz, gelsen beni dinle"diye başlayıp misyonerlikle sonuçlanıyor her hareket. kardeşim bırakın kim ne yaparsa yapsın niye küfür ediyorsunuz birbirinize yeri gelince de hümanistiz biz, en çok biz insana değer veriyoruz diye ağlaşıyor herkes. ya bırak ya bırak lanet gelsin
     +1
     • Calcaneus
      Calcaneus 24 Ağustos 2013 - 22:01ya arkaşlar bence inanç konusunda en güzel açıklamayı kant yapmıştır diyo ki kant : Tanrının var olması akıl için ne kadar olasıysa, bir o kadar olanaksızdı. hakkaten de inananlarla inanmayanların söyledikleri şeyler her zaman karşıt bir görüşle çürütülüyor.
      yine kant giriyor araya( mezar taşında da yazıyor aynı zmanda) :Ne kadar uzun düşündüysem, şu iki şey hep yeni ve artan bir hayranlık ve huşuyla doldurdu ruhumu : üstümdeki yıldızlı gökyüzü ve içimdeki ahlak yasası. yukarıda ve içimde bir tanrı olduğunun kanıtı bunlar.
      tanrının varlığı veya yokluğu kanıtlanamaz zaten kanıtlansaydı şimdiye kadar bu sorun tartışılagelmezdi ayrıca kanıtlansa da bi önemi olmaz. tam bu boşlukta inaç devreye giriyor. inanıyorsan vardır.
      +2
      • baytarbeyin
       baytarbeyin 24 Ağustos 2013 - 17:44Şunu izleyip hak veriyorsan hakkaten sıkıntı vardır.Bütün videoya cevap niteliğinde yazı hazırlasam sayfalar doldururum.
       Videoya bişey demiyorum ama sadece materyal inanan birinin zaten inançları sorgulaması kadar abes bir şey yok.Video da yaptıkları genel savunmalar da tıpkı aşırı dindarların yaptığı savunmalar kadar sığ ve açıklarla dolu.Hakikaten bence en mantıklı din İslamiyet ve tek söyleyeceğim ateistlerin hoca hacı yerine tercüme edilmiş Kur'an okumaları.Hurafeleri duyup gerçekten uzaklaşmaktansa bunu yapmaları doğru olur.
       +1
       • Troll
        Troll 24 Ağustos 2013 - 13:18İmam-ı Azam Ebu Hanefi'nin köyüne bir dinsiz gelir.

        Meydana çıkar köylüye sorar:

        Şu ağacı görüyormusunuz?

        Köylü :

        ... - Evet

        Şu evi görüyormusunuz?

        -Evet

        Şu dağı görüyormusunuz?

        -Evet

        Peki Allah'ı görüyormusunuz?

        Cahil köylüde ses yok...

        Dinsiz :

        -Yok ki göresiniz der.        Köylüden bazıları henüz 12 yaşında olan İmam-ı Azam Ebu Hanefi'ye haber verirler.

        Mübarek gelir. Dinsiz ona da aynı şeyleri söyler.

        Hazret bunun üzerine köylüye sorar:

        Bu adamın başındaki serpuşu görüyormusunuz?

        Köylü:

        -Evet

        Ayakkabısını görüyormusunuz?

        -Evet

        Peki aklını görüyor musunuz?

        köylü:

        -Hayır!!!

        İşte muhteşem zeka ve cevap:


        -YOK Kİ GÖRESİNİZ..
        -17
        • cagh
         cagh 24 Ağustos 2013 - 06:03ben videoyu izlemedim direk yorumumu yazıyorum izledikten sonrada yazıcam ilk yorumum başka bir dünya olduğunu inanmak aptallıktır.
         +1
         • ScarletAzure
          ScarletAzure 24 Ağustos 2013 - 05:53"Ölümden korkmuyorum. Doğumumdan önce milyarlarca yıl boyunca ölüydüm, ve bundan en ufak bir rahatsızlık duymadım" - Mark Twain.

          Bana en mantıklı gelen açıklama her zaman bu olmuştur. Doğduktan önce nasılsa öldükten sonra da öyle olacak. Senin farkına varamayacağın, sana en ufak bir rahatsızlık bile veremeyecek bir hiçlik. İnsanları caydıran da nedense bu "hiçlik" kısmı, ama kimse de oturup düşünmüyor "Doğumumdan önceki hiçlik bana neden en ufak bir zarar veremedi de öldükten sonra versin?" diye...
          • dersimo62
           dersimo62 24 Ağustos 2013 - 02:38Benim avatarım konuşuyor zaten
           +1
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...