Persepolis - İran Devrimi (Tamamı)

19.099 izlenme - 06 Aralık 2013
yasasıncia yasasıncia diyor ki;
Persepolis, 2007 yapımı Marjane Satrapi'nin aynı ismi taşıyan ve çizgi roman olarak yazılmış otobiyografisinin sinemaya uyarlanmasıyla yapılmış animasyon filmdir.
Film ABD'de Aralık 2007 yılında gösterime sunulmuştur.
Filmin süresi 95 dakikadır. Yapıldığı ülke Fransa'dır. Filmin bütçesi 7 milyon 300 bin dolardır. Yapılan eleştirilerde film %96 oranında olumlu bulunmuştur. Film siyah-beyaz olarak orijinal kitaba sadık kalınarak yapılmıştır.Film, İran İslam Devrimiyle değişen hayatları, yaşıtlarına göre erken serpilmiş ve açık sözlü bir kız olan dokuz yaşındaki Marjane’nin gözünden anlatmaktadır. Filmde Şah'ın devrilmesine destek verilmesinin ardından, radikal İslamcı kesimin politik gücü elde etmesiyle beraber kişisel hakların daraltılması, kadınlara kara çarşaf giyme zorunluluğu, muhaliflerin susturulması ve birçok kadının hapsedilmesi gibi olaylar işlenmektedir.
Kategori: Sanat
sitene ekle
Etiketler: iran devrim şah cumhuriyet persepolis çizgifilm
40

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Kırarımboynuzunuİblis
  Kırarımboynuzunuİblis 06 Aralık 2013 - 00:40onu bunu bilmem hocam türkiyeyi bu hale getirmekse niyet ben savaşmadan ölmem
  +25
 • ezotto
  ezotto 06 Aralık 2013 - 03:36bana şeriatla yönetilen halkı mutlu olan bir ülke söyleyin .
  +20

Tüm Yorumlar

 • mehmetkarakurt
  mehmetkarakurt 23 Nisan 2018 - 20:01Aq fransa sı islamı bilmeyene bu propagandayı yapıyo anladımda aq adamları sizdemi islamı bilmiyonuz da bunlardan etkileniyonuz.
  • ayarmania
   ayarmania 20 Mayıs 2014 - 21:52ödev için izlemesem yarısında çıkacağım bi film olurdu. şımarık beyaz türklere hitap eder ancak devrimi anlatıyormuş bi de kesin öyledir. iğrenç bi ana karakter berbat bi film. ben de kendi sıkıcı bulduğum hayatımı anlatayım o zaman bundan daha iyi senaryo çıkacağına eminim. buna film diyen varsa fil dişi kalede yaşıyor demektir.

   ayrıca öyle anlatmışlar ki kızın ailesinin hayatını irandaki islam devrimcileri daha samimi geliyor insana. böyle batı özentisi derinliği olmayan tiplerle dolacağına ülke şeriat gelsin daha iyi. içki içmeye özgürlük dedi ya lan daha nesini izliyim bu filmin.

   fransız lisesine giden bi tip iranı fars kültürünü ne kadar tanıyabilir ki. muhabbete bak kızın babaannesi olacak kadında terbiyesizlik bin para inan ki avrupada bu kadar terbiyesiz değil insanlar. tabi sonradan görmelik başka. bizim st. josephlere falan giden tipler de böyle işte. zaten bu hocanın izle dediği filmden ne beklenir ki.

   hay ana karakteri seslendiren karıya da başlıycam gerçi orjinal hali de berbat en iyisi mute modda alt yazılı izlemek hatta mecbur kalmadıkça hiç izlememek.
   -6
   • xxfaterxx
    xxfaterxx 19 Mayıs 2014 - 22:20kimse gocunmasın beyler fakat benim için aile her şeyden önce gelir okulu masterimi yapıp ailemi alıp gideceğim bu ülkeden cahiller için acı çekmektense gider başka bir ülkede sefa sürerim eskiden vatanını çok seven bir bireydim ben ağzına sıçtılar o sevginin
    +2
    • siane21
     siane21 07 Aralık 2013 - 19:06http://goo.gl/49VaJF
     -1
     • biofilm
      biofilm 06 Aralık 2013 - 21:38vay amk ben yolladım kabul edilmedi.
      +2
      • ezotto
       ezotto 06 Aralık 2013 - 21:12@mösyörötar sen önce benim soruma cevap ver bi hele .
       -2
       • mösyörötar
        mösyörötar 06 Aralık 2013 - 18:01@ezotto bana şeriatla yönetilen bir ülkeden konuştuğun herhangi birini söyle
        • mösyörötar
         mösyörötar 06 Aralık 2013 - 17:59garibim müslümanın çizgiromanı yapılmaz, satılmaz, pek objektif batı ve batılılar tarafından oluk oluk parayla sıvanmaz tabii. Sonra burada ergenler mal mal yorum yapar işte.
         Gezicinin Türk-İslam tarihi, sanatı, felsefesi hakkında bilgi vermesi kadar saçmadır bu. Yada astronotun. Yok lan o az çok tutturur birşeyler
         -1
         • ahmethm
          ahmethm 06 Aralık 2013 - 17:26kendi dinine materyal-fransız bakış açısından bakan cahil sürüsü hep kafalarında bu şeriat korkusunu yaşayacak, şeriat gelmemesi için ölmek isteyenlere de sözüm; o darbeyi yapacaktınız olm kedi yavrusu gibi kaçıştınız sağa sola o fırsat bi daha gelmez....
          • marcorak
           marcorak 06 Aralık 2013 - 14:34offf hala ırkçı mantık pompalanıyor bu siteye...pompa sevende çok!
           -4

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...