Alphaville - Big in Japan (Canlı Performans)

7.523 izlenme - 26 Aralık 2013
biarkadasabakcam biarkadasabakcam diyor ki;
Big In Japan: Dünya müzik tarihinin bazı anketlere göre en çok bilinen 10 şarkısı arasında yer alır. 1982 yılında kurulan Alman grup Alphaville in efsanevi şarkısıdır. Şarkının sözleri grubun değişmeyen tek üyesi ve solisti Marian Gold tarafından yazılmıştır. Bu kadar ünlü olmasının bir nedeni de sözlerinin ilk akla gelenden farklı olarak içerdiği derinliktir. Çünkü sözler hep Japonya ile ilişkilendirilse de hiçbir bağlantısı yoktur. 80 li yıllarda dünya da inanılmaz artış gösteren uyuşturucu kullanımı şarkının alt metinlerinde yer alır. "I will wait here for my man tonight" sözü birçok kesim tarafından eşcinsellikle ilişkilendirilmekteyse de aslında uyuşturucu satan kişiyi yani torbacı yı kastetmektedir."Pay! -- Then I'll sleep by your side" kısmı da buraya vurguyu arttırır. Big in Japan ise bir kriz durumudur bu durum genelde Altın Vuruş olarak bilinen overdose sonucu ölümden önceki safhadır. Yani insan aşırı doz aldığında ölmezse Big in Japan olmuştur. Ayırım sadece faz ve safhalardan çok aşırıdoza bağlı yaşam ve ölüm arasındadır.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: big in japan alphaville night of the proms nokia
114

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • bycnr
  bycnr 26 Aralık 2013 - 14:31açıklamaya teşekkür ederim. Ama doğru dimi lan bak biyerde anlatırım ben bunu sonra dalga geçmesinler ?!
  +28
 • pirates1907
  pirates1907 26 Aralık 2013 - 13:23@mavidonlutoygar
  zaten 100 yılda bir geldiği için böyle kaliteli şarkılar herkes yapamaz merak etme yapanın da ekmek için yaptığını zannetmiyorum
  +15

Tüm Yorumlar

 • mıhtarr
  mıhtarr 28 Aralık 2013 - 14:16Big in Japan (phrase), a phrase to describe Western celebrities that have been successful in Japan (Wikipedia).. Ceviri: "Big in Japan" kalibi Japonyada basari yakalayan batili unluleri belirtir.
  • pelinnay
   pelinnay 27 Aralık 2013 - 13:38aciklama iyi ama sallamasyon.Alphavilleemre daha iyi özetlemis boyle nickleri de ozlemisiz 50centbusra falan haha sarki nin nakarati kolay diye bu kadar populer valla bak yalanim yok...
   -2
   • Alphavillemre
    Alphavillemre 27 Aralık 2013 - 13:35DEĞERLİ ARKADAŞLAR ; BİG IN JAPAN ŞARKISI JAPON BİR HAYAT KADININA YAZILMIŞ BİR ŞARKIDIR.O HAYAT KADININ YAŞAMINI ANLATAN,DERİN BİR ŞARKIDIR.
    BEN ALPHAVİLLE MANYAĞI BİRİ OLARAK AYRICA ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM.
    MARİAN GOLD ; BİG İN JAPAN ŞARKISININ GRUBUN İSMİNİN ÜZERİNE ÇIKMASINDAN HEP ŞİKAYETÇİ OLMUŞ BİR KİŞİDİR.
    YANİ BİG İN JAPAN VARSA FOREVER YOUNG VARDIR.A VICTORY OF LOVE VARDIR.BAZI YERLERDE GRUP BU ŞARKIYI TAMAMEN ÜNLÜ OLMAK İÇİN YAPTI DİYE NE KADAR SÖYLENTİLER ÇIKSADA.ALPHAVİLLE MAALESEF Kİ HAKETTİĞİ DEĞERİ BULMAYAN SADECE KENDİ KİTLESİ BULUNAN BİR GRUPTUR.
    YIL 2013 DÜNYA ÇAPINDA BOMBA GİBİ KONSER VERİYOR KENDİLERİ...ÇALIŞAN DEMİR PAS TUTMAZ TABİRİ.
    SEVGİLER...
    +3
    • maacırnouma
     maacırnouma 27 Aralık 2013 - 05:22alkışlarla yaşıyorumda eskiden böyle içerikler yayınlanırdı hey gidi günler hey... nostalji içinde nostalji bir nevi inception gibi oldu
     +2
     • charnage
      charnage 27 Aralık 2013 - 00:42ben gibi ferdiden müslümden orhandan başka bişey dinlemeyen adam bile biliyorsa bu şarkıyı açıklama doğrdur aga
      +3
      • rycskn
       rycskn 26 Aralık 2013 - 23:33Yalnız solistin o kaypak hareketleri hala değişmemiş, adam yıllara meydan okuyor
       • 'antonio
        'antonio 26 Aralık 2013 - 20:44ulan o nasıl içerik açıklamasıdır. Severek dinlediğimiz parçaya ne alt metinler sokmuşsunuz amk.
        -4
        • kemalkılıcdaroglu
         kemalkılıcdaroglu 26 Aralık 2013 - 19:44Hayatımda uyuşturucuyu bırakın kullanmayı, merak bile etmemiş bir insan olarak, bu bilgiyi başka yerde hayatta öğrenmezdim.
         +3
         • biarkadasabakcam
          biarkadasabakcam 26 Aralık 2013 - 18:48etejut attığın link seni yalancı çıkarıyor çünkü Türkçeye çevirirsen uyuşturucu kullanımı ile ilgili olduğunu anlarsın.Hey dergisi ve blue jean in ne alakası var onu anlayamadım.Amacım tartışma yaratmak değil beni bilenler bilir kimseyle bilgi yarışınada girmem ama bu budur.He buradaki zoo yani hayvanat bahçesi de Berlin station Zoo ya atıf yapar ki burası o yıllarda ve sonrasında keşlerin toplanma mekanıdır.Paylaşım Nokia Night diye geçmez eksik bilgi verme insanlara Nokia nın sponsor olduğu Night Of The Proms diye geçer.Night of the Proms organizasyonu çeşitli sanatçıların yıllardan beri konuk oldukları bir organizasyondur değişik şehirlerde yapılır,ülkemizde şu ana kadar yapılmadı.Nostaljinin ıcığını cıcığını bilen kişiler olarak buraya içerik atmadan çok araştırırız.
          +4
          • etejut
           etejut 26 Aralık 2013 - 18:34hani yazmayayım diyorum da - 80 lerin dinleyicisi olarak duramıyorum - açıklamada yer alan şarkı uyuşturcu ile ilgili kısmı kısmen doğru muhakkak ama big in japan sözünün overdose öncesi durumu yada overdosun kendisi olduğu şehir efsane si bu şarkının meşhur olduğu zaman da haftalık hey dergisi zamanından kalma bir efsane dir (ki o zaman blue jean dergisi bile yoktur) e bu efsane doğru değildir - neyse ki şimdi internetimiz var ve merak ettiklerimizi öğrenebiliyoruz ---->http://www.songfacts.com/detail.php?id=3533 yada wikipedia ya gidiniz http://en.wikipedia.org/wiki/Big_in_Japan_(Alphaville_song) - big in japan ın anlamı altın uruş falan filan değildir - bunu da sağda solda anlatmayınız 80 leri e new wave i iyi bilirim - yapmayınız - neyseki içerik iyi you tube da big in japan ın gerçek live versiyon ları fazla yoktur bu paylaşım da 2002 nokia night diye geçer - isteyene şu da iyi dir --> http://www.youtube.com/watch?v=o-Z5Gv3IN5A
           -1

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...