İnsan Evriminin Özetine Bakış - Carl Sagan

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Gökbilimci,astrolog Carl Sagan. Gezegenler arasi uzay yolculugu projesini baslatan ve ölünceye kadar surduren bilimadami.Kozmos gibi unutlmaz eserlerin yazarı. Halk tarafından anlaşılır eserler vermeye çalışmıştır. Kısacası "Halk için bilim" akımına mensuptur.1996 yılında 62 yaşında ölmüştür.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: kozmos bilim carl sagan evrim
11 05 Ocak 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • saksa
  saksa 04 Şubat 2014 - 09:10candywarhola kardeş,

  Müminun 13 - Sonra onu çok dayanaklı bir karargâhta bir damlacık yaptık.

  Müminun 14 - Sonra o damlacığı bir embriyo halinde yarattık, sonra o embriyoyu bir et parçası halinde yarattık, sonra o et parçasını bir kemik halinde yarattık ve nihayet o kemiğe de bir et giydirdik. Sonra onu bir başka yaratılışta yeniden kurduk. Yaratıcıların en güzeli Allah'ın kudret ve sanatı ne yücedir!

  Okudun mu?
  +1
  • candywarhola
   candywarhola 13 Ocak 2014 - 14:38Topraktan ya da kaburgadan yaratılmamışız işte, tek hücreli canlılardan geliyoruz. Yani yaradılış teoremi burada çöküyor. Bu yüzden dinlerle evrim yani bilim tamamen ters. Bilime karşı hala şu da tesadüf bu da mu tesadüf, inanmam valla bak! safsatalarını bırakın ya üf yeter
   +1
   • candywarhola
    candywarhola 13 Ocak 2014 - 14:34Carl Sagan reise ve paylaşana çok teşekkürler..
    +2
    • nostalgialy
     nostalgialy 06 Ocak 2014 - 00:52Binlerce bilim insanı bir araya gelerek hep bir ağızdan evrimi savunsa da o ilk kez, tesadüfen oluştuğu iddia edilen tek hücrelinin sebepsiz olarak, kendiliğinden kümelendiğine ikna edemez beni.
     Tıpkı "yolsuzluk yok, rüşvet yalan hülooğğğ" diye bağıracak milyonların ikna edemeyeceği gibi. Bunca hakikat varken!
     Geçenlerde Nahl suresinin mealini okuyordum; 8. ayetin ilk kısmını okuyunca (Nahl 8. ayet/1.cümle: Hem binesiniz diye, hem de süs olarak atları, katırları ve merkepleri de yarattı.) garibime gitti içimden dedim ki: "Keşke Kur'an bize bugün kullandığımız araçlardan da haber verseydi".
     Aynı ayetin devamı şöyleydi (Nahl 8. ayet/2.cümle: Bilemeyeceğiniz daha nice şeyleri de yaratır.) Allaha şükür dedim. Mucizesi kendi içinde Kur'anın. Bunca ispata da gerek yok. Allah var arkadaşlar ve onu sevmek en temiz aşk. Kalbinde bu duyguyu hissedenler karşılatıracak başka bir duygu bulamıyor. Ayrıca 9. ayete de dikkat edin lütfen!
     Nahl 9. ayet Doğru yolu göstermek Allah’a aittir. Yolun eğrisi de vardır. Allah dileseydi, hepinizi doğru yola iletirdi.
     Unutmayın Akp ya da cemaatler salt islam değildir. Bir de böyle bakın isterim.
     http://www.youtube.com/watch?v=xbSY97zaVmk
     +1
     • kocakedi
      kocakedi 05 Ocak 2014 - 20:06"Biz maymundan gelmedik hüloğğğ" diye sert çıkış yapanlara tek hücreli canlıdan geldiğimizi kim anlatabilecek...
      +5
      • Çorabın teki
       Çorabın teki 05 Ocak 2014 - 16:12Allahın hikmeti işte
       -1
       • şıppıdı
        şıppıdı 05 Ocak 2014 - 14:25Müzik, anlatım, çizimler.. anlaşılır ve rahatlatıcı. Bir akıcılığı var. Ayrıca herkes tarafından anlaşılabilir. Tabi anlayana.
        +6
        • osuransidik
         osuransidik 05 Ocak 2014 - 12:29Çok güzel bir paylaşım, teşekkürler.
         +9
         © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...