Ortay Vural'la Esnaf Arasındaki Ayakkabı Kutusu Diyaloğu

manucho89 manucho89 diyor ki;
Edirne'de esnaf ziyareti yapan MHP Grup Başkan Vekili ile esnaf arasında "Ayakkabı Kutusu" muhabbetini izliyoruz.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Oktay vural mhp esnaf ayakkabı kutusu edirne
48 05 Ocak 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Retrospek
  Retrospek 05 Ocak 2014 - 12:08Ya arkadaşlar çok eksi alacağım biliyorum ama kusura bakmayın Sırrı Süreyya sempatizanlığını artık bir kenara bırakın. Bakın adam ilk önce süresiz açlık grevine gittiğini beyan etti, daha sonra mecliste kendisiyle birlikte 5 kişi sabaha kadar oturup kameralara poz verdiler (tamamiyle samimiyetsiz bir reklam). Sonra 15 aralık'ta başlayan bu açlık grevi gösterisi çok değil hemen 3 gün sonra sona erdi :) Gezi parkı'ndaki Sırrı Süreyya dönekliğini zaten biliyorsunuz. Gençlerimiz hayatlarını kaybederken cumhurbaşkanıyla görüştükten hemen sonra "Gezi Parkı gösterileri son bulmalı ve demokratik yollarla çözüm aranmalı. Gösteriler bir şenlik havasında devam etmeli" beyanında bulunan bir dönektir kendisi. Şimdi soruyorum Sırrı Abi diyorduk ya herkese kolay Abi denmez. Sırrı Abi madem bu kadar halkçıydın hep halkın adamıydın? Halkın parası çalınırken sen nerelerdesin? Bana Sırrı Süreyya Önder isimli şahsın bu yolsuzluk davasıyla ilgili 1 tane beyanını getirin. Böyle dönek, çıkar siyaseti güden insanların hepsine yazıklar olsun. Sırrı Süreyya'nın yaptığı gariban takılıp halk sömürüsüdür ve din sömürüsünden hiçbir farkı yoktur. Sırrı'ya abi diyen erdoğan'ı da ustası bilsin.

  Bu ülkede Muharrem İnce'ler, Oktay Vural'lar helaliyle bu muhalefeti yapmaktadır. Şu olaylara kadar MHP denen partiyi de hiç sevmezdim fakat adı halkların demokratik partisi olan bir partiden tek bir ses bile duyamayınca bu halkların muhtemelen bambaşka ülkelerin bambaşka halkları olduğunu düşündüm.

  Bu sırrı süreyya vb isimler kendi ülkelerini hepsinden önemlisi topraklarını sevmiyorlar. Kendi çıkarları uğruna bugün AKP'nin götünü yalarlar yarın CHP'nin, MHP'nin... Kısaca kim kemik atarsa onun iti oluyorlar. Omurgasız ve duruşu olmayan siyaset güdüyorlar. Ama bilmezler ki yaşadığın toprağa nefret ekersen yine nefret biçersin.

  Bu yüzden yaşadıkları topraklara, insanlara nefret ekmeyen sevgiyle bakan Oktay Vural'a da Muharrem İnce'ye de HELAL OLSUN diyorum.
  +51
 • caseystoner
  caseystoner 05 Ocak 2014 - 11:24lan esnasfın dediğini ne eleştiriyorsunuz dingiller adam onlarca kameranın önünde haber olacağını bile bile cesurca konuşuyor. ne yapaydı adam "hırsızlık yok mu demeliydi ?. yolda kamera yanaşsa ben utanırım deyip kaçacak adamlarsınız mertçe konuşan adamı eleştiriyorsunuz
  +48

Tüm Yorumlar

 • nasreddinhojda
  nasreddinhojda 01 Mart 2015 - 21:59Ak Partinin %25 taş oyu var ne yaparsa yapsın bunu rakibi olmadıkça alır. Geri kalan alabileceği %30 luk kesim çetelerden yolsuzluklardan hırsızlıklardan ve horlanmaktan hizmetsizliklerden ve kavgalardan bıktığı için Ak Partiye oy vermiştir. Son dönem çok ciddi tutarsızlıklar ülkede ki vahşi cinayetler meclis kavgaları yolsuzlukta adı geçenlerin partiden dışlanmamaları yüce divan a sevk edilmemeleri haksız bedelli yasaları duyarsızlıklar diğer kesimi anlayamamak ak saray meselesi benzin fiyatları iç ve dış borç artışları ülke ekonomisinin sıcak paraya endeksli oluşu rte ın c başkanı olması bu koltukta maalesef her kesime eşit mesafede duramaması iş kazaları inşaat sektöründe çok fazla rant sağlanması halkın ciddi borçlanması çocuğa ve kadına işlenen suçların artması yüksek milletvekili maaşları ve en önemlisi güç zehirlenmesi yaşanması nedeniyle büyük kısmı bu seçimde ağırlıkla tahminimce MHP ye oy verecek diye düşünüyorum.
  • nasreddinhojda
   nasreddinhojda 01 Mart 2015 - 21:48Son 4 genel seçim oy oranlarını çok yakın farklarla tahmin etmiş biri olarak yazayım dursun.. AK Parti: 37 CHP: 28 MHP: 23 BDP: 8 DİĞER: 4
   • goggo
    +1
    • özgürlüğümbidir
     özgürlüğümbidir 20 Mart 2014 - 22:29Getirin bu adamın reyizin yerine,
     muharremi de gandhi kemalin yerine millet de rahatlasın amk.
     +3
     • sharkie
      sharkie 13 Ocak 2014 - 22:36Hey gidi Edirne esnafı be, yine muhalefet, yine geyik, yine "hahaha hihihi" muhabbet. Balkan Lokantası'ndaki yaşlı amcam gene öyle iyi bir amcadır ki inanamazsınız.
      • estedesnudo
       estedesnudo 07 Ocak 2014 - 03:02@Retrospek Öncelikle göt baş muhabbeti yapmayalım, rica ediyorum. Şurada güzel bir tartışma yapıyoruz. Sen de benim gözlemim konusunda eleştirini yaptın. Kızmaca darılmaca yok. Ama eksiye boğulmayı beklerken artının da dibine vurdun, bu da gözlerden kaçmasın. =)
       Ukala tavırlar takınan yüksek siyasi analizci ithamını da alınmayıp, seni çok kızdırmışlar herhalde diyerek tebessümle karşılıyorum.

       Bununla birlikte bir BDP'li olarak diyebilirim ki BDP'nin Gezi Parkı konusunda çelişkiler yaşamasını ve net bir tutum sergilememesini eleştirebilirsiniz.
       Bunu değişken olayların getirdiği çeşitli sebeplere bağlayabiliriz. Partinin kuruluş amaçlarından olan, çok büyük kayıplar verilerek bugünlere gelinen ve içinde bulunduğu "demokratik sürecin" zarar görmemesi adına
       ilk başta süreci umursamaksızın 'demokratik özerlik isyanı' olarak algılanan ve desteklenen bu direnişe olan desteğini "hükümeti devirmeye yönelik bir eylem" olarak algılanmasıyla, çektiği doğrudur.
       Açıklamalarında da bu var zaten. Bu tartışılıp, eleştirilebilinir. Ayrıca BDP'nin mitingin olduğu gün alandan kovulduğuna ve çekildiğine birebir şahidim. Alandan kastım Gezi Parkı değil, Atatürk Kültür Merkezi'nin önündeki alanda olan miting ve konser.
       Yoksa BDP çadırı ve Abdullah Öcalan bayrakları, oradaki belirli kesimlerin istememesine rağmen hep oradaydı.

       17 Aralık operasyonuna gelince, Selahattin Demirtaş demeçlerinde AKP'nin tutumunun "soruşturmanın önünü kesmeye ve üstünü örtmeye dönük olduğunu", "olayın temizeller
       operasyonuna dönüşmesi gerektiğini" vb belirtti. Bunun yanında senin eksiler almana vesile olan Altan Tan, yanılmıyorsam CNN'de olay ile ilgili çok uzun ve güzel bir
       konuşma yapıp olayı eleştirmişti. ( http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/166613/tarafsiz-bolge-altan-tan-yolsuzluk-var-mi-yok-mu ).
       Sırrı Süreyya Önder'e gelecek olursak, o da 17 Aralık'tan 'önce' ve sonra katıldığı konferanslarda yolsuzluk ile ilgili, gazetelerde de bulabileceğin ağır yorumlar yapıyor, hiç kuşkun olmasın. Az önce yaptığım google önerisini
       yineliyorum. (O önerime tepkini anlayamadım). Hoş, bu beyanatları katıldığı konferanslarda değil de bir televizyon kanalında verse ne olacak, adamın protesto için girdiği
       açlık grevi umursanmamış. Açlık grevine bir olaya dikkat çekmek için girildi. Bu olay kimse tarafından umursanmayınca açlık grevinin de bir anlamı kalmadı ve başladığı gibi bitti. Vekillerin ölmesini mi umdun, onu da anlamış değilim. O konudaki
       eleştirini de gereksiz buluyorum.

       Velhasıl kelam ben görüşlerini okudum. Olayla ilgili benim görüşlerim de budur. Tekrardan iyi akşamlar.
       https://img01.alkislarlayasiyorum.com/ayrshots/166/tarafsiz-bolge-altan-tan-yolsuzluk-var-mi-yok-mu_166613-61380_130x97.jpg
       Tarafsız Bölge - Altan Tan - Yolsuzluk Var mı Yok mu? Yolsuzluk üzerine bir programda Altan Tan soruyor; Yorumsuz. Yolsuzluk var mı, y...
       -6
       • Retrospek
        Retrospek 07 Ocak 2014 - 01:12@estedesnudo

        Öncelikle şunu belirteyim Altan Tan'la ilgili yüklenen bir içeriğe Sırrı Süreyya ile ilgili aynı eksende bir yorum daha attım ve 20 eksi falan aldı. Bu yüzden götten yargılamak ve gözlem konusunda eksiklik tespitinde 1 numarasın muhtemelen. Sana büyük alkışlar gönderiyorum.

        17 aralık sürecinde BDP ve HDP gruplarının tepkisizliği kendi partileri içinde de zaten büyük tepki aldı. Zaten bunun üzerine yumuşatılmış ifadeler kullanılarak mecliste de dahil olmak üzere çok göze batmayan açıklamalar yapıldı. Bugün Sırrı Süreyya Önder isimli şahıs HDP isimli partiye bağlı İstanbul belediye başkanı adayıdır ve aynı zamanda milletvekilidir değil mi?
        Tekrar soruyorum lütfen farzedelim ki ben evinden çıkamayan bir asosyalim. Oturduğum yerden sivilcelenmiş suratımla etrafa sallıyorum tamam? Lütfen Sırrı Süreyya Önder'in bu konudaki tutumunu belirten bir açıklamasını getirin. Siz yüksek siyasi analizciler bunların sebeplerini göremiyorsanız yazıklar olsun size. Madem bu kadar tepeden bakma meyiliniz var Sırrı Süreyya'nın 17 Aralık'la ilgili neden hiçbir beyanatta bulunamadığını açıklar mısınız? Sizlerin yüksek politik analiz kabiliyetlerinize çok güveniyor bu site.

        Aynı şekilde gezi parkı eylemlerine gelecek olursak; Kendi sürecini ve çıkarlarını baltalamamak adına cumhurbaşkanının icazetini alamayıp sesi susturulan bir Sırrı Süreyya'dan bahsediyoruz. Haydi diyelim ki dedi ki "yahu bu çocuklar ölüyor çıkayım da söyliyeyim daha fazla sokaklarda telef olmasınlar. Bakın bu ülkede demokratik yollarla çözüme gitsinler" dedi. Afedersiniz de Sırrı Süreyya bu ülkedeki demokratik yollara ne kadar güveniyor ki oradaki halklardan demokrasi yoluna başvurmalarını istiyor? Size saçma gelmiyor mu bu söyledikleriniz arkadaşlar? Sırrı bile söylerken eminim saçma gelmiştir. Arkadaşlar bu ülkede kafasına füze yağdırılan insanların aileleri yargılanıyor haberiniz var mı? Bu insanlar ölen yakınları için adalet beklerken adalet bu insanları yargılıyor. Yapmayın ya.

        Tekrar 3 günlük açlık grevi şovuna geri dönüyorum. Yine bir çıkar siyasetidir gündem değiştiği için 3 gün süren bir açlık grevidir.

        Ayrıca bir not: İlk günden son güne kadar bdp ve abdullah öcalan bayraklı bir grup merdiven tarafında bulunuyordu. Oradan kovulmayan tek parti bdp'ydi. Bir de Chp bayraklı ulusalcı teyzeler vardı o ayrı bir konudur.

        Bir de bir ricam lütfen şu sen cahilsin google'dan bakıyosun bilmem ne edebiyatlarını geçelim olur mu? Boş sallamış oluyorsunuz çünkü.

        İyi günler dilerim.
        • Retrospek
         Retrospek 07 Ocak 2014 - 00:55@protesto

         Üniversitede kız kaldırmaya çalışan velet siyasetini de al ve defol artık istersen. Kendini hangi sıfat ve vasıfla konumlandırıp da yok sana cevap yazamam bıdı bıdısına giriyorsun ki? Koyduğum içerikler nasıl bir siyasi görüş belirtebilir? Bunu posta gazetesinin muhabiri mantığıyla kendi çapında kurduğun bağlarla attığın bir iftira olarak görüyorum. Ayrıca yine benim ağzımdan çıkmamış bir beyanat vay efendim Nazım Hikmet'i, Deniz Gezmiş'i idol edinmişim. Kim diyor bunu? Kendi çapında oturup boş bir saldırı yapmışsın. Umarım sınıfını geçer bol bol sosyalistiz diye gezen kızlarla sevişme fırsatı bulursun. Haydi iyi şanslar.
         • estedesnudo
          estedesnudo 06 Ocak 2014 - 23:47@Retrospek Kardeşim bu platformda CHP veya MHP lehine yorum yazıp eksi alacağını nasıl düşündün. Gözlem konusunda eksik olduğun buradan belli. Bunun yanında Sırrı Süreyya Önder yediği gaz bombasıyla birlikte gezi parkının ilk mağdurlarından biri olmasına karşın miting günü konuşma yapacağı sırada temsiliyetini üstlendiği parti alandan kovulmuş,yani Sırrı Süreyya Önder alandan kovulmuştur. Buna rağmen Gezi Parkı'na desteğini sürdürmüş ve ölümlerin durması için de Cumhurbaşkanı ile görüşmeye gitmiştir. Bu güzel ve anlamlı direnişi demokratik yollarla sürdürmenin neresi yanlış. Cumhurbaşkanı ile konuşmasının hemen ardından yaptığı açıklamada kolluk kuvvetlerinin ve devletin halka zulmünden bahsetme cesaretini göstermiştir. Ortada herhangi bir döneklik yoktur. Aksine Sırrı Süreyya Önder gibi bir adamı alandan kovup Gezi direnişine ve simgelerinden birine ihanet eden kitleler vardır.

          Yolsuzluk konusunda da büyük yanılgılar içerisindesin. Google'a "Sırrı Süreyya Önder Yolsuzluk" yazarsan oradaki haberler ve materyaller senin sunduğun tezin çürümesine yetecek düzeydedir. İyi akşamlar dilerim.
          • closed
           closed 06 Ocak 2014 - 23:17Hökümet bunlara kalsaydı oooooooooooo .D:D:
           +1
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...