Bilim ve Şüphecilik

Ayctory Ayctory diyor ki;
Video'nun yayınlacağından pek emin olmamakla birlikte bir kaç satır birşeyler karalamak boynumun borcudur. Video gayet eğitici ve öğretici kısa 6 dakikalık bir video (daha uzun hali 33 dakikaydı bu versiyonu daha cazip geldi). Sitede gözlemlediğim kadarıyla son zamanlarda ateizm ile alakalı videolar çoğalmaya başladı, açıkçası bütün videolarda genellikle daha konuşmayı başaramayan adamlar var, bu da çok ironik geldi. Tanıdığım hiç bir ateist düşüncelerini savunmaktan aciz değildi. Bu video da aslında ateizm, bilim ve şüphecilik üzerine güzel bir sentez oluşturmuş.

Not: Tahminlerime göre videonun altında şöyle yorumlar da olacaktır; "Madem evrim var, neden şimdi maymunlar insana dönüşmüyor?!'^++'"
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: evrim bilim şüphecilik evrim ağacı
93 09 Ocak 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • yılmazzzz
  yılmazzzz 09 Ocak 2014 - 18:09insanlar topraktan geldiyse şimdiki topraklar neden insan olmuyor...

  not: arkada karayip korsanları müziği çalıyor.
  +16
 • la poderosa
  la poderosa 09 Ocak 2014 - 21:17ateist gençle sokak muhabbeti yapan elemanlar yiyorsa bu arkadaşla konuşsun
  +14

Tüm Yorumlar

 • kmkcrm
  kmkcrm 03 Ekim 2014 - 19:12@saksa Öncelikle kardeşim bilim her şeyi bildiğini iddia etmez. Evet şu anda yıldızlardaki elementlerin nerden geldiklerini tam olarak bilmiyoruz fakat şişme kuramı, çoklu evren vs. ile açıklanmaya çalışılıyor.

  Yıldızlardaki maddeleri açıklayan teizm (Yalnız teizm değil "deizm" de bunu aynı şekilde açıklar.) tanrının yaratılmadığını öne sürer, peki tanrının yaratıcısı olmadığı halde o nasıl oluşmuştur? Herhangi bir şey yaratılmadan oluşabilmişse evren neden kendiliğinden oluşmasın?

  Ateistlerin tesadüf dediği olay yaratılıştır yani "Biz olmamız için dünya bu şartlara sahip değil, dünya bu şartlara sahip olduğu için biz varız" dır. Zaten komple her şeyin tesadüf olması mantık dışıdır.

  Son olarak bunları merak etmen bile sana yobaz demememiz için yeterli bir sebeptir canım kardeşim, yeter ki merak edip sorgulayalım..
  • hartigan
   hartigan 23 Eylül 2014 - 16:28evrim ağacı portalının ve facebook hesabının kurucusuydu sanırım bu adam.
   +2
   • ezotto
    ezotto 09 Temmuz 2014 - 16:19güzel paylaşım
    • saksa
     saksa 22 Mayıs 2014 - 14:04iyi güzel diyonda kardeş, yıldıza kadar geldin yıldızdan gerisine gidemedin. yıldıza hidrojeni helyumu kim teslim ettide yıldızlar oluşabildi? felsefeyi sevmeyen - gerek - görmeyen bi insanın düşüncelerine saygı duyulmaması gerekir.

     sen biyolojiyi öğrenirken aynı zamanda biyoloji felsefeside alırsın. ya da tamam siktir et felsefeyi şuna cevap istiyorum çok mantıklı bi şekilde istiyorum ama "tesadüf" demeyin.

     zaman ve maddenin olmadığı teklilikten bu koca evren meydana geldi. yıldıza kadar geldin, yıldıza helyumu hidrojeni oluşabilmesi için kim verdi? bak dini hiçbir şey sormuyorum :D senin aklınla sana soru soruyorum, bilim sorgulamak gerçeği bulmak değil mi. "bilemiyoruz karşim" de eyvallah da. "tesadüf" felan dersen bende sana "teizm" bunu mantıklı açıklıyor dediğimde bana "yobaz" demeyeceksin.
     -8
     • monoteist
      monoteist 12 Mayıs 2014 - 21:45Bu arkadaşın sahtekarlıkları için önce şunu izleyin:

      http://www.youtube.com/watch?v=vmw0M5d634k
      -6
      • Ogus
       Ogus 26 Ocak 2014 - 20:54Güzel paylaşım, berrak anlaşılabilinir bir konuşma, güzel konu. Alkışlar sizlere..

       Not: İsviçreli bilimadamıyım
       +7
       • gereklieleman
        gereklieleman 23 Ocak 2014 - 12:31çağrı konuş la dinleyek seni.
        • ezotto
         ezotto 19 Ocak 2014 - 02:59bence şüpheci olmak en iyisi belki de yoktur
         • sronin
          sronin 14 Ocak 2014 - 12:45bir malzeme mühendisi olarak soruyorum kendiliğinden ( hadi sizin için ideal basınç sıcaklık altında ve hatta ve hatta katalizör de olsun) karbon hidrojen ve azotun doğru hibritleşmeyle doğru bağ yapısıyla doğru stekiometrik oranla birleşip simple protein oluşturma ihtimali nedir?
          ulan islamı yaymak benim görevim de ben kendi dini görüşümü bu kadar yayma çabasında olmadım.
          ayrıca metafizik olarak inandığın bir şeyi basit fizik,kuantum fiziği genetik şu bu ile ispatlayamazsın.şu adamın karşına bi cin ya da melek çıksa ve ben meleğim cinim desee aaaa uzaylıı ya da homosaaifjadjfbhadi bilmemne diyecek kadar yobaz ateist
          -16
          • Rockonur
           Rockonur 12 Ocak 2014 - 18:19Tamam da neden pazarlama? Ateistlerin inançlarına veya inançsızlıklarına bi laf eden olmazdı düşüncelerini bu denli pazarlama çabaları olmasaydı. Neden ikna etmeye çabalıyorsunuz inananları? Neden inançsızlaştırmaya çabalıyorsunuz? BU çaba ne için? Siz çok akıllısınız ve inanan ''gerizekalı''ları akıllı olmaya mı davet ediyorsunuz? Bu baştan ego dolu ve kibirli bir hareket olmuyormu? İnancı geçtim kibirlisiniz. Egonuz dağlar kadar. Osmanlı islamı yaymaya sizin kadar çaba göstermedi. Öncelikle adam olun sonra kendinize demokratik bir düzlemde diyalog kuracak dinine bağlı insanlar arayın. Bu pazarlamacılıkla yüzeysellikten ileri gidemezsiniz.
           -2
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...