Zengin ve Yoksul İnsanların Arasındaki Yaşam Farkı

damarsiz damarsiz diyor ki;
Kıtlık ve açlık sorunlarına çözüm üretmeyi amaçlayan uluslararası Oxfam kuruluşunun yayınladığı rapora göre dünya üzerindeki en zengin 85 kişinin toplam malvarlığıyla en yoksul 3.5 milyar insanın toplam malvarlığı birbirine eşit.

Oxfam’ın raporuna göre söz konusu 85 kişinin toplam malvarlığı 1 trilyon sterlini buluyor. Araştırmaya göre dünyanın en zengin yüzde 1’lik kesiminin toplam malvarlığı ise 60 trilyon sterlin. Bu rakam, dünyanın en yoksul yüzde 50’lik kesiminin toplam zenginliğinin 65 kat fazlasına tekabül ediyor.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: zengin fakir yoksul kapitalizm sömürge orospu çocugu zenginler
58 03 Şubat 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • ataol
  ataol 03 Şubat 2014 - 13:33Çocukluğumdan beri aradaki tek fark birisi dönerciye gittiğinde et döner yer diğeri ise tavuk döner ile idare eder. Yıllar geçse de hala et döner yemek bir zenginlik işareti. Yarım ekmek arası döneri aşıp 1,5 iskender siparişi verirse bir adam gözümde Ağaoğlu'dur. Nasıl bir bilinçaltı oluştuysa. Her şey o okul kantininde başladı aslında.
  +38
 • airnomad
  airnomad 03 Şubat 2014 - 13:33bana en çok koyan suyun rengi oldu
  +28

Tüm Yorumlar

 • tenekeci86
  tenekeci86 05 Haziran 2014 - 19:11Fakirlerin içeceği suyu zenginler kirletti. Zenginleri temizlersek dünyadan bütün fakirlerin temiz su içme hakkı olur. Herkes fakir olursa herkes mutlu olur. Sizi kandırıyolar. Aksine inanmayın.
  +1
  • pure ottoman metal
   pure ottoman metal 04 Şubat 2014 - 13:54olm bizim memlekette de böyle insanlar var amk
   • cookieinmydream
    cookieinmydream 04 Şubat 2014 - 05:07Şu zenginlik-fakirlik kavramı çok aklımı karıştırıyor beyler. Ademoğlu var olduğundan beri beşeri ortamdaki kıt kaynakları kullanırken neden acaba hiç adil olmadı? Adil olsaydı, ihtiyacı kadar üretip tüketip hayatına devam etseydi peygamberler gönderilir miydi? ( İbrahimi dinlerde paylaşmaktan çekinmemek üzerine öğüt verilir ) Ademoğlu ne zamandan beri 1 emeğine karşılık 100 kazanmaya başladı ve ne zamandan beridir 100 emeğine karşılık 1 kazanmaya başladı? Hemen cevabı Kapitalizim yaftası altında ele alırsak sorgulama iç güdümüze de saygısızlık yapmış oluruz. Kendimiz deniz kabuklarını, taşları, tahta parçalarını neden bir takas aracı olarak kullanama gereksinimi duyduk. Tükettiğimiz malların değeri için mi yoksa kendi tasarrufumuzun değerini göstermek için mi (bu nokta gösteriş başlangıcı hani).
    Her neyse içime sindiremediğim çok pis düzen bu Lidya'dan tut Global dünyaya kadar. Saçma sapan bir eşyaya yüklenen bir değer bir insana (video gereği ) çamurlu suyu uygun görürken bir insana cillop gibi suyu reva görüyorsa ben her bir bozuk parayı dahi sikeyim.
    • harbibabaadam
     harbibabaadam 04 Şubat 2014 - 04:54oxfam geçenlerde hepimizin öldüğü bittiği scarlett johanssona dahi yol verdiya daşak budur işte.var ol oxfam
     +1
     • allmyhate
      allmyhate 04 Şubat 2014 - 02:32Bende yoksul bir ailenin çocuğuyum.Fakir olmakla ilgili hatırladığım
      bir anım; ilkokulda bir yılbaşında çekiliş yapılmıştı.Ben anneme
      anlatmıştım durumu tabi beni anlayıp para vermemişti hediye almam
      için.Kitaplıktan eski bir kitap alıp defter kabıyla kapladı bana verdi
      al bunu götür diye.Aldım koydum çantama ama utancımdan
      verememiştim.Okulda aidatmıydı neydi senede bir kere bir para
      toplanıyordu hee o parayı veremeyen ve düşüncesiz öğretmen tarafından
      tüm sınıfın içinde aşşağılanan çocuklardan biriydim hep ben.
      Başkalarının eskilerini giydim.Bunun kadar daha bir çocuk için kötü
      sayılabilecek tonla anım var ama hiçbir zaman bunun için mutsuz olduğumu
      hatırlamıyorum.Belkide bu yüzden paraya hiç değer vermedim hala da
      vermiyorum çünkü para olmayınca en kötü ne halde olunabilineceğini
      biliyorum ve bununla ilgili hiçbir sorunum yok.Fakirlik mutsuz olma sebebi
      değildir.
      -1
      • ercu09
       ercu09 04 Şubat 2014 - 01:37ilkokuldaydım ben emekli çocuğuyum diğer arkdaşların çoğu avukat doktor gibi kodaman takımı çocuğuydu.tenefüslerde onlar kantinde yemek yer ben beslenme çantamdan zeytin ekmek çıkartırdım beni oyunlarına bile almazlardı ayağımda LEE pantolon yok diye..amacım duygu sömürüsü gibi bi acizlik değil.bi çocuğun gözünden bakınca insanın oturup hüngür hüngür ağlaması gereken bi durum fakirlik.Allah hiç bi çocuğa fakir bi ortamda büyümeyi nasip etmesin.ve ayrıca videodaki yavşak sadece suyla vicdanını rahatlatabiliyosan seninde amk.
       +1
       • kabakkenani
        kabakkenani 03 Şubat 2014 - 23:25demezler mi adama yarraam getire getire musluktan doldurduğun suyu mu getirdin diye?
        +6
        • xeniusian
         xeniusian 03 Şubat 2014 - 22:08ataol'un yorumu şunu itiraf etmeme sebep oldu ; ben aslında döneri ekmek arası, kebabı da dürüm olarak yemeyi severim heralde öğrencilik yıllarınd aöyle alışmışım daha çok hoşuma gidiyor. ama sırf toplum baskısı yüzünden sırf fakir, pinti v.s muamelesi yaparlar diye 2 sinide porsiyon olarak sipariş veriyorum Kebabı tabağımda kendim dürümler yapa yapa yiyorum ama iskendere çare bulamadım nalet gelsin. Bide bazen çok kısa yürüme mesafesi kadar yere arabayla gidiyorum yine aynı sebep amk.
         -3
         • uqur140
          uqur140 03 Şubat 2014 - 22:08her zaman merak etmişimdir zenginler(bahsedilen milyon-milyar dolarları olan zenginlerden bahsediyorum) bize bakınca acımalı mı? ''vay amk bizde ne para var adamlarda metelik yok'' demeli mi diye hep düşünmüşümdür.
          günümüz bebelerinden örnek verelim mesela mark zuckerberg ipnesi. facebook zımbırtısının sahibi, yaratıcısı. bu adam milyar dolarları olduğu için neden utansın lan? yada dünyanın yarısının nefret ettiği justin ipnesi. sizce bu adam fakirlere bakıp utanmalı mı amk?
          şahsen yaşadığım bu boktan hayat için, hiç kimseyi suçlamıyorum. ne ilahi bir varlığa ne de başka bir halta gerçekten kimseye kızgın değilim. ne doğru, ne yanlış kimse bilmiyor. hayat 1 oyun ve herkes bu oyunu oynamak zorunda. günün birinde de ölüp bu oyunu bitireceğiz ipneler. bu kadar basit amına koyim.
          -1
          • xliry
           xliry 03 Şubat 2014 - 22:00etiketler yakiyo yine
           Etiketler:zengin fakir yoksul kapitalizm sömürge
           orospu çocugu zenginler
           +1
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...