Ateistlerin Dine Olan Düşünceleri

13.389 izlenme - 09 Mart 2014
Sick-Boy Sick-Boy diyor ki;
Kendileriyle hiçbir sorunum olmayan seçimini yaşayan insan türleridir ateistler. Bu videomuz'da kendilerini ateist olarak tanımlayan arkadaşların yorumlarını düşüncelerini dinliyeceğiz. bu duruma şahsi yorum katmam gerekir ise türkiyede ateizm herhangi bir dine inanan insanları assağılamaktan geçer, zira ateist arkadaşlar genellikle din diyanet islerini birer kültür/dayatma ögesi olarak gördüklerinden ve bunlara inanmanın ön koşul olarak cahillik-irrasyonalite ile mümkün olacağından dem vururlar. saygı duymadıkları bir toplumdan saygı bekleyenlerdir. karşılıklı saygı çerçevesi dahilinde hareket edenler hariç tabi. izleyin ve birde bu açıdan bakın.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: din ciddi ateist tartışma düşünceler kavram dünya sosyal medya iman
24

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • spartacusumsu
  spartacusumsu 09 Mart 2014 - 03:37İnanan bir insan olarak bir ateiste Allah'ın varlığını asla kanıtlayamam. Çünkü inanç kalple sağlanır, fakat varoluşu ancak mantıkla açıklayabiliriz. Zaten benim inandığım Allah insanoğluna inanmama hakkını vermiştir. Ben inanıyorum, sen inanmıyorsun. Sana saygı duyuyorum, sen de bana saygı duy. Tamam inanma ama benim inancımla da dalga geçme. O zaman Müslümanlık, Hristiyanlık adı altında inançsız insanları dışlayan, katleden bağnazlardan bir farkın kalmıyor. Sadece saygı arkadaşlar. Yoksa başkasının inanıp inanmaması umrumda bile değil.
  +24
 • me rt
  me rt 09 Mart 2014 - 05:40zeki insanlar değil kendini zeki zanneden insanlar ateist olur. zeki insanlar herhangi bir konuda peşin hüküm vermez, gittikleri yolun doğru olup olmadığını sürekli sorgular.
  ayrıca insanlar inanan-inanmayan diye değil, iyi-kötü diye ayrılır.
  +16

Tüm Yorumlar

 • kenankomutann
  kenankomutann 27 Nisan 2015 - 17:46arkadasım dünyaya bir defa geleceksin sadece bir defa bu yuzden nasıl yasamak ıstıyorsan oyle yasa hayatını..
  inanıyorum yada inanmıyorum o benim kişisel sorunum..
  ben bana öğretilenlerle yaşamak istemiyorum..yüzyıllardan bu yana gelmiş insanlar herseyi değiştirmişlerdir çıkarları uğruna hristiyan yada müslüman neticede hepsi insan..insanları neden bu kadar bölmüşler var işte bir sorun..
  hristıyan yada musluman dogan bir bebeğin ne gibi bir günahı olabilir mesela cvbını hala bulamadım ben..
  • powerkan
   powerkan 12 Mart 2014 - 21:42Öyle bir Allah'a inanıyorum ki hayatıma karışıyor ama tercihlerime karışmıyor, ölçüleri koyuyor ancak uyup-uymamayı bana bırakıyor. Ben Allah'a kul olduğum kadar hürüm!!! Ateistlerin anlamadığı bu...
   +2
   • Rockonur
    Rockonur 10 Mart 2014 - 22:10Ateizm: Global dinsizleştirme projesi. İnanacak sağlam bir bağı olmayan insanları bütün bütün yutma çabası ile iman ve milliyetçilik duygularını değersiz hale getir. Ve umutsuz koyunlar emrinde.. Kalbi olan taklaya gelmez.
    -3
    • mümin messi
     mümin messi 10 Mart 2014 - 20:01amk özentileri, ateistsin anladık da edebiyle adabıyla yap şu işi. gavurdan örnek al
     +1
     • mithatcan
      mithatcan 10 Mart 2014 - 12:06banada Allah'ın sizin gibi varlıkları yaratmış olması komik ve anlamsız geliyo ama yinede hiçbişey demiyorum AMA!!! bunun üstüne 2 günde bir ataizm ile ilgili video yayınlayan adminlerinde artık ataizme yönlendirme çabasında olduklarınada inanmaktan kendimi alamıyorum nedir kardeşim bu dinsizlik merağınız yada nedir bu tartışma çıkarıp bol yorumlu videolardan rant sağlamaya çalışmanız? Dikkat ediyorum herhangi bir videonun yorum sayısı 50 yada 60 ı geçmezken ataizmle ilgili videolar 150-200 yorum alıyo bu mu hosunuza giden yoksa kendi inançsızlığınızı bizede mi aşılamaya calısıyorsunuz?

      NOT: He bu arada farkındayım bu sitedeki ataist sayısının fazlalığının ve durmadan eksiyi basıcagınızıda biliyorum istediğiniz kadar eksileyin olan bu
      -1
      • wind10
       wind10 10 Mart 2014 - 10:55din mantıksal değil inançsal bir durum. bir yobaz ne kadar benim için ürkütücü ise dine takıntılı ve devamlı dinle dalga geçen, aşağılayan tiplerde ateistin yobazıdır. ikisi ile de konuşulmaz, tartışılmaz, aynı ortamda bulunulmaz.
       +2
       • c3mali
        c3mali 10 Mart 2014 - 09:11ee o zaman bana nasıl yaratıldıklarını anlatsınlar? dünyaya nasıl geldiklerini anlatsınlar?
        • ddeathsystem
         ddeathsystem 10 Mart 2014 - 01:53"tanğıyı göğmüyoyuz, guğmuyoyuz hiç mantığlı değil." Şu ateistlerin öğrendikleri iki kelime ile bilimi sahiplenmeleri yokmuuu...
         +4
         • Athrax
          Athrax 10 Mart 2014 - 01:26Zebaniler bu arkadşlara verecek yaraaa verecek yaraa.
          -4
          • maxuma
           maxuma 10 Mart 2014 - 01:24müslüman olsanız ve Allah"a inansanız hiçbirşey bişey kaybetmezsiniz.inanmayabilirsiniz ama "ya varsa" diye düşünmeniz gerekir beyinsizler.öldükten sonra hiçbirşey geri gelmiyor haberiniz olsun.
           -1

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...