Yerli Uydu Temalı Ak Parti Reklamı

ictimaimecra ictimaimecra diyor ki;
Ak Parti'nin "yerli uydumuzu kendi fırlatma rampamızla uzaya fırlatacağız" temalı reklamını izleyeceğiz. Ak Parti'nin diğer partilere nazaran misyonunu ne kadar ilerilere taşıdığını göstermesi bakımından da önemli bir reklam.
Kategori: Türk İşi
sitene ekle
Etiketler: ak parti reklam seçim propaganda yerli uydu
6 19 Mart 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • onurius
  onurius 19 Mart 2014 - 17:53Yılmaz Özdil'in Uydu adlı yazısı;


  Uydu
  Ya Allah bismillah...

  Göktürk 2’yi gönderdik.

  *

  Kıllık yapmak istemem ama...
  Göktürk 1 nerede birader?

  *

  İnsan daha 1’inciyi göndermeden 2’nciyi gönderir mi?

  *

  Ahaliye “2011’de uzaya göndericez” diye müjdelenen Göktürk 1’i... İtalyan-Fransız firmasına sipariş etmemiz, o İtalyan-Fransız firmasının en kritik parçayı, uydu kamerasını mecburen İsrail’den alacak olması, ancak, İsrail’in bu kamerayla dünyanın her yerini görürsün, İsrail topraklarını göremezsin şartı koyması... Ve, bu hazin öykü neticesinde Göktürk 1’in daha fırlatılmadan suya düşmesi nedeniyle olabilir mi acaba?

  *

  Fransa ve İsrail’le kapalı kapılar ardında sözleşme imzalayıp... Miting meydanlarında esip gürleme rolleri kestiğimiz için olabilir mi mesela?

  *

  Askeri açıdan çok daha kabiliyetli model olan Göktürk 1’in akıbetinden hiç bahsetmeden... “Yüzde yüz yerli” diye kakalanan Göktürk 2’nin kamerası Güney Kore’den mi satın alındı yoksa? Denge ve konum belirleme modülü İngiltere’den, tepki tekerleri ABD’den, manyetik tork çubukları Almanya’dan, itki sistemi İsrail’den getirilmiş... Titreşim testleri Fransa’da yaptırılmış olabilir mi?

  *

  Fırlatan zaten Çin.

  *

  Hadi diyelim, Göktürkler’i tarihten Çinlilerin sildiğini unuttuk... Yerli malı, alt tarafı burundan pervaneli pırpır uçağı bile henüz uçuramayan Türkiye, yüzde yüz yerli uydu’yu nasıl uçurduğunu hiç merak etmez mi?

  *

  Metrobüs, uçak, uydu fark etmez diyen arkadaşlar... Göktürk 2’den önce, Rusya’dan fırlattıkları uyduyu, uzay boşluğunda kaybetmiş ve bunu sizden gizlemiş olabilirler mi? Güneş panelleri yanlış monte edildiği için, pili bitmiş, 15 senelik ömrü 3 senede tükenmiş, sözleşmeyi yanlış imzaladıkları için üretici firmadan zırnık alamamış, meselenin üstünü örtüp, hiç seslerini çıkarmamış olabilirler mi?

  *

  Aynı badem arkadaşlar... Gözlem uydusunu kaybettikleri sene, bi tane de haberleşme uydusu kaybetmiş, yörünge hakkımızı başkalarına kaptırmamak için güya kimseye çaktırmamış, hadise ayyuka çıktıktan sonra, iftira atılıyor, uydu muydu kaybetmedik, ömrü vefa etmedi, hepsi bu demiş olabilirler mi?

  *

  Ve...

  *

  İş bulamadığı için polis olan “astronomi ve uzay bilimleri” mezunu polisimizin, şehit düştüğü hafta, uydu fırlatma töreni yapılırken...
  O uyduları bir gün gerçekten “yüzde yüz yerli” yapacak olan ODTÜ’lü gençleri, o şehidin meslektaşlarına coplatmaktan, gazlatmaktan utanmaz mı bu ülke?
  +29
 • gonnaparty
  gonnaparty 19 Mart 2014 - 17:52saman ithal ederken uydu yapıyorum diye övünmek ayrı bi kafa
  +10

Tüm Yorumlar

 • suriyeligenc
  suriyeligenc 05 Eylül 2014 - 20:48nassahila
  05 Eylül 2014 - 19:01
  Merhaba arkadaşlar ben ALCHO . Sıradan bir üyeydim ara sıra videolara yorum yazıp arada da video yüklemeye çalışıyordum. Geçenlerde sitede olmayan iki tane nostaljik Nuri Alço videosunu yüklemek istedim ve ne yazık ki red mesajı aldım. Aldığım red mesajlarına haklı olarak tepki gösterdim fakat yediğim atarla kaldım. Neyse dedim lanet olsun yapacak bir şey yok. Bir kac gündür siteye girmiyordum fakat bugün girmeye çalıştığımda da hesabımın banlandığını gördüm. Büyük ihtimalle ALİHASSAN'ın bana attığı mesajı yayınladım diye oldu. Şimdi son defa videolara yorum yazıp gideceğim ve bunun için yeni bir hesap açtım. Gitmeden önce sizlerden ricam benim yaptığım gibi ALİHASSAN'ın profil fotoğrafının tersini profil resminiz olarak değiştirmenizdir. Profil resmime sağ tıklayıp farklı kaydederek bunu kısayoldan halledebilirsiniz. Yaptığınız hareket bu sitenin adminlerle değilde üyelerle ayakta kaldığının bir göstergesi ve sitenin bozulan formatına küçük bir tepki olacaktır. Saygılarımla !!!

  Mesajın fotoğrafı için;
  http://i.hizliresim.com/6YdjL9.png
  [ispiyonla]
  • mercicanim
   mercicanim 22 Mart 2014 - 00:44Amk önce kendi arabamızı yapalım sonra uzayada parmak atarız.
   +3
   • avnokta
    avnokta 21 Mart 2014 - 18:26Fırlatma uydusu dediği de don lastikli sapan.
    +4
    • mehmetkarakurt
     mehmetkarakurt 21 Mart 2014 - 14:19Ölümüne AKP gerisi teferruat.
     -3
     • zekicalik
      zekicalik 20 Mart 2014 - 20:09Beğenmedikleri üniversitelerden(odtü gibi) mezun olan çabulcu,terörist,vatan haini dedikleri gençler yaptılar o uyduyu, eli palalı,kürekli,kefenli olanlar değil babalarının paracıklarını yiyenler değil gurur duydukları imam hatipliler değil ona göre kim yapmış kim yapmamış iyi görmek lazım...
      • oheplacivertgiyerdi
       oheplacivertgiyerdi 20 Mart 2014 - 07:26Hangi belediye yapacakmis yerli uyduyu
       +8
       • Skywalker06
        Skywalker06 20 Mart 2014 - 03:54onurius paylaştığı yazıda ki yılmaz özdil doğru yazmış proje varda noluyor üretim olmadıktan sonra reklamda göktürkü gösteriyor sanki kendisi yaptı geçecen bu işleri bende proje koyuyorum reklamını çekiyorum zaman makinası projesi hazır sonunada koyarım hedef 2023 diye tadından yenmez valla
        • Kimseyok
         Kimseyok 20 Mart 2014 - 01:11beyler .Çok takılmayın bazı şeylere. Uzay sektörü çok gelişmiş üst düzey bir alan. Biz bu yolda çook geç kaldık. 30 yıl kadar. Belki daha fazla. Bu saaten sonra yapılacaklar ya bozulur kaybolur yada sipariş ile olur. Yani bi beklenti içinde olmayın. Diğer uzay sektörü gelişmiş ülkerler ilk seferinde herşeyi başardımı sanki. Kaç tane astronot öldürdüler. Yavaş yavaş olucak başka yolu yok.Bende isterim aya gidelim marsta halay çekelim ama imkan yok alt yapı yok.
         • adamgibinick
          adamgibinick 20 Mart 2014 - 00:20ne uydusu amk bu malı tanıyorum ankarada kücük bi tiyatrosu war emegıyle para kazanan bırı sanırdım yalakının önde gidenıymıs iyi rol kesmiş

          http://www.basakgazetesi.com/yazdir/32941
          +2
          • sh3ll
           sh3ll 20 Mart 2014 - 00:19şu akp reklamlarında oynamaya nasıl utanmıyorlar
           +1
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...