Mısır Kutusuyla Beyzbol Topu Yakalamak

5.640 izlenme - 07 Nisan 2014
oguzhng oguzhng diyor ki;
Elindeki mısır kutusuyla sporcunun vurduğu beyzbol topunu yakalayan adam ve ardından tepkisi kameralara bu şekilde yansımış.
Kategori: Spor
sitene ekle
Etiketler: mısır kutusu beyzbol topu sporcu beyzbol sopası yakalamak seyirci
15

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • polatttcan
  polatttcan 07 Nisan 2014 - 01:04ofsaytı bir türlü öğrenemeyen kızların yaşadığı duyguyu beyzbol karşısında bende yaşıyorum amk
  +18
 • Postal31
  Postal31 07 Nisan 2014 - 01:12Bizim ki de topu yakalayıp selfie çeksin
  +10

Tüm Yorumlar

 • virtually82
  virtually82 07 Nisan 2014 - 06:28O yere dökülen mısırların üzerine basılınca basan kişi günaha girecek.Sen de o kişinin günaha girmesine sebebiyet verdiğin için daha fazla günaha gireceksin.

  Bir topu yakalamak uğruna değer miydi?
  -9
  • na musait
   na musait 07 Nisan 2014 - 02:47beyler bu cehaletimize dayanamadım ve şu yazıyı buldum sanırım biraz daha anlaşılır olur bu salak oyun bizim için;

   "Beyzbol, “umpire” adı verilen 1 ya da daha fazla hakemin kontrolünde 9’ar oyuncudan kurulu iki takım arasında oynanır. Amerikan beyzbol liginde (MLB) genelde, 4 hakem bulunuyor. Beyzbol, her takımın her birinde birer kez hücum ve savunma pozisyonunda olduğu 9 devre(inning) olarak oynanır. Her inning’in ilk devresine ‘top’ ve ikinci devresine ‘bottom’ denir.

   Beyzbol sahasında bir baklava dilimini andıran her bir köşesi 27 metre uzunluğundaki kare alanda(diamond) 4 adet “base(kale)” vardır. Top atıcı(pitcher) ile topa vurucu(batter) arasındaki mesafe 18.4 metredir. Vurucunun arkasındaki maskeli oyuncuya ise “catcher” denir.

   Beyzbol oyununda, top atıcı ve yakalayıcı, topa vuran kişiyi oyun dışı bırakmaya, vurucu da kaleleri(base) oyun dışı kalmaksızın aşıp, sayı kazanmaya çalışır. Hücumdaki takımın her oyuncusu sırayla sayı kalesine gelir ve top atıcının sayı kalesinin arkasında duran yakalayıcıya(catcher) attığı topa, sopayla(bat) vurmaya çalışır. Topun nizami şekilde atılıp atılmadığına ‘catcher’ın hemen arkasında duran hakem karar verir.

   Vurucu oyuncunun(batter) nizami gelmiş bir topa vuramamasına “strike” denir. 3 defa “strike” yapan vurucu oyuncu, hakkını kaybederek oyun dışı(strikeout) kalır. Bir devrede 3 oyuncusu “out” olan vurucu takım(hücum takımı), hücum hakkını kaybederek savunma takımı olur. Top atıcının(pitcher), topu nizami atamamasına ise, “ball” denir. Atıcı 4 kez “ball” yaparsa, rakibi olan top vurucu(batter), ilk kaleye(base) yürüme hakkı kazanır.

   Atıcının nizami attığı topa, vurucu da nizami bir şekilde vurmayı başarırsa, “base steal” denen kale kapma yarışı başlar. Topa vuran oyuncu sopayı atarak ilk kaleye doğru koşmaya başlar. Rakip takım ise, vurulan topu yakalayıp, vurucudan önce topu ilk kaledeki elemanına ulaştırmaya çalışır. Eğer, rakip takımın elemanı, bir ayağı kaledeyken arkadaşlarının attığı topu, vurucu kaleye ulaşmadan tutarsa, vurucu oyun dışı (groundout) kalır. Ancak, vurucu top geri gelmeden ilk kaleye ulaşırsa(safe) o kaleye yerleşir ve bir başka arkadaşının vurucu platformuna yerleşmesine imkan verir. Eğer topun gelmesi gecikirse, vurucu ikinci kaleye doğru da koşabilir. Kalelerin hepsinin dolaşılmasıyla sayı elde edilir. Eğer vurucunun vurduğu topu rakip takım, havada yakalarsa, vurucu yine oyun dışı(flyout) kalır.

   Beyzbolda en değerli vuruşa sayı turu (home run) denir. Top vurucu, iyi bir vuruşla topu sahanın dışına gönderirse, “home run” yapmış olur. Bu durumda vurucu oyuncu, başarısızlık riski olmadan rahatça 4 kaleyi de koşarak sayı yapar. Eğer diğer kalelerde kendisinden önce yer kapmış arkadaşları da varsa onlar da sayı turuna katılır. Böylesi durumlarda, ‘home run’ vuran oyuncu, kalelerde kaç arkadaşı varsa, takımına o kadar sayı kazandırmış olur.

   9 ‘inning’ sonunda en çok sayıyı kazanan maçı kazanmış sayılır. Eğer eşitlik olursa maç, bir takım önde tamamlayıncaya kadr sürekli bir ‘inning’ daha uzar." alıntıdır.

   bu saatten sonra artık hepimiz biberleyebileceğiz ya da siktir edin yine gidelim halı saha da 5'erden kapışalım!
   +6
   • rapid37
    rapid37 07 Nisan 2014 - 02:31@polatttcan
    Ben beyzbolu atari oyunlarından filan öğrendim de şu anasını sattığım amerikan futbolunu bir türlü anlayamıyorum.
    +1
    • Gizlitarif
     Gizlitarif 07 Nisan 2014 - 02:02Mısırada yazık oldu mk :D
     +1
     • mr t
      mr t 07 Nisan 2014 - 01:33Kardeş kutu demişsin ama bildiğin kova lan bu.
      +5
      • makaron
       makaron 07 Nisan 2014 - 01:31minisiktimin yankeeleri
       +3
       • bimilyon
        bimilyon 07 Nisan 2014 - 01:23bu beyzbolu galiba seyircilerin ilginç top yakalama anlarını yayınlamak için oynuyolar :d
        +7
        • ynsgkcn
         ynsgkcn 07 Nisan 2014 - 01:17Gs Fb maçında futbol topu ile selfie yapan çocuk favorim :)
         +8
         • Postal31
          Postal31 07 Nisan 2014 - 01:12Bizim ki de topu yakalayıp selfie çeksin
          +10
          • atillaninkirbaci
           atillaninkirbaci 07 Nisan 2014 - 01:10O köşelerde ki elemanlara ayarı vermiş, senin bez eldivenle yapamayıp milyon dolarları götürdüğün sporu ben kutuyla yapıyorum demiş...

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...