Hava çok sıcakmış. Keşke bu kadar jöle sürmeseymişim eriyip tere karıştı alnım yapış yapış oldu. 1 dakika önce çıksam evden o önümden geçen otobüsü yakalardım ne güzel. İki saattir gelmedi öteki otobüs de. Haftada bir geçiyor herhalde. Bu durakta ne kadar kalabalık oldu acaba bir önceki durağa mı yürüsem? Yok ya boş ver şimdi kesin tam iki durak arasındayken otobüs geçer yine kaçırırım. Bir sigara mı yaksam sigaradan bir nefes alınca her zaman geliyor otobüs ama. Neyse zaten iki dal kalmış zebil olmasın sigara. Hah geliyor valla. Kaç numara ki bu? Ulan bu da değilmiş be.

“32 dakika 51 saniye sonra.”

Neyse bir dal sigaraya mal oldu ama işe yaradı en azından. Dur teyze ayağıma bastın. İlla önce binecek sanki ne kadar hızlı binerse o kadar hızlı varacak gideceği yere. Nihayet binebildik şükür. Otobüs kartımı nereye koydum ya. Hah buradaymış.

“Bakiyeniz yetersiz”

Ulan nasıl olur ya daha dün yükletmedim mi ben bunu? Gece kendi kendine şehir turuna mı çıkıyor bu kart? Ne bakıyorsunuz arkadaş hiç mi kartı boş adam görmediniz. Haydaa ne olacak şimdi? Saatlerdir bekliyoruz şimdi otobüsten inip kartı doldurup tekrar otobüs beklemek olmaz. En iyisi bir basmalık ödünç alayın birisinden. Evet evet öyle yapayım. Bireysel mi sorsam yoksa topluluğa mı seslensem? Tek tek uğraşmayayım şimdi çığırayım gitsin. Öhö ühüü.

“Pardon kartında fazla bakiyesi olan var mı benim yerine bassanız ben size versem.”

Ne biçim sordum lan. Saatlerdir konuşmuyorum sesimde çatallı ergen gibi çıktı zaten. Al işte kart boşum diye öterken bana bakan herkes camdan manzara izliyor şimdi. Biraz acıklı surat mı yapsam? Şoföre mi sorsam? İnsem mi? Ne yapsam? Ne yapıcam Allah’ım?

“Buyurun deneyin varsa basın. Olması lazımdı ama…”

Vay Allah razı olsun bacım. Allah ne muradın varsa versin. İnşallah vardır yoksa atarım zaten kendimi otobüsten.
“Bi - bip”

Allah’ım sana şükürler olsun yarabbi. Jöleli ter sırtımdan kıçıma aktı yemin ederim. Ohh. Ne stres be. Al bacım sağ ol var ol. Şimdi parasını vermek lazım bunun. Versem mi? Yanlış mı anlar yoksa. Yok yok vereyim öteki türlü kullandı parasını vermedi öküz derler. Manzarayı izleyenler de ben kartı bulunca geri bana bakmaya başlamış ibinetorlar. Ulan beş lira var en küçük para hiç bozuk yok. İki liralık basma için beş lira gidecek şimdi. Para üstü verir mi acaba? Neyse.

+ “Şunu şey ediyim”
- “Yok. Gerek yok.”
+ “Aaa lütfen olur mu alın.”
- “Yok kalsın”
+ “O kadar bastırdınız şimdi vermemek olmaz”
- “İstemiyorum”
+ “Peki.”

5 lira bana kaldı hehe :D

Benim Yerime Basar mısınız, Ben Size Vereyim

2.095 kez bakıldı - 09 Mayıs 2014
walterwhite walterwhite diyor ki;
Kategori: Komik
Etiketler: belediye otobüsü otobüs beklemek basmak vermek boş otobüs kartı rezil duruma düşmek
25 09 Mayıs 2014

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • karpuzkafa777
  karpuzkafa777 09 Mayıs 2014 - 17:51boş kart hadisesi fecidir. bakiye tam takır, dımdızlak kalırsın o kart basma şeyinin önünde. tutunacak bi el arar gözlerin, kimse tınlamaz. acı, çaresizlik, korku, hayal kırıklığı... her şey var bunun içinde. tam bi gerilim kumkuması. allah kimsenin başına vermesin gerçekten çok feci çok [ispiyonla] [cevap yaz]
  +8
  • 595
   2. mkyb
   268
   3. vefasiz
   265
   205
   128
   8. buyur
   124
   112
   97
   PUANLAMA?
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...