Eveet sekizinci kariyer sitesinde de CV’mi doldurmayı başardım. Kendimle gurur duyuyorum. Bravo bana. O kadar çok aynı CV yi yazınca ben bile inanıcam neredeyse yazdıklarımın doğru olduğuna. Neyse iş aramaya devam, durmak yok. Tıklayalım “iş ara” butonu bakalım bize göre ne işler varmış. Şu filtreleri de güzelce seçelim ki tam bana göre işler kalsın.

“Şehir.”

Şehire sadece memleketi seçeyim. Şimdi bilmediğimiz, etmediğimiz yerlere gidip boşa kira parası ödemeye ne gerek var. Burada ev bedava, anam yemeğimi yapıyor, çamaşırımı yıkıyor. Evet evet memleket iyidir.

“Cinsiyet”

Sadece erkek arayan ilanları seçelim ki sekreter arayanlar bi aradan çıksın.

“İş Tecrübesi”

Hadi bakalım. Tecrübe yok ki anasını satayım. Şimdi tecrübe yok diyip yetiştirmek üzere arayanlara mı baksam? Yoksa tecrübeliyim numarası mı yapsam? Ne yapsam? Ne tıklasam? Ya boş ver ya ne yetiştirmesi, turfanda hıyar mıyım lan ben yetiştirilicem. Yetiştirme ayağına verecek asgari ücreti sonra yetiş yetişebilirsen. Tıkla “tecrübeli”.

“Anahtar Kelime”

Burası önemli şimdi bak. Her yola gider burası. Adam gibi bir şey yazmak lazım. Parası çok iyi olan bir meslek mi yazsam acaba? O kadar okuduk ya 5 sene. Hadi kendi bölümümü yazayım bari. Gerçi hala bilmiyorum benim bölüm mezunları tam olarak ne iş yapıyor ama yaz gitsin. Hadi bismillah basıyorum artık “ara” tuşuna yeter bu kadar. Bastım gitti.

“Aradığınız kriterlerde 1 ilan bulundu.”

O ne lan? Koca memlekette benim gibi bir elemanı arayan sadece bir şirket mi var? Yazık arkadaş, yazıklar olsun valla memleket ne hale gelmiş tüh sizin ben ıvır zıvır… Neyse bakalım nasıl bir şeymiş bu ilan belki de tam aradığım iştir. Hadi bakalım. Tık.


“SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ FİRMA.

- Ana dili gibi İngilizceyi hem konuşan, hem anlayan, hem okuyan.
- Mümkünse ikinci dili kesin bilen (Almanca, Rusça, Arapça, Fince, Lehçe vs.)
- (Üçüncü dili bilmesi tercih sebebidir.)
- Zart programında aşmış.
- Zort programını yalamış yutmuş.
- Hart, hurt ve cart – curt programlarında ise bilgi sahibi. (Sertifikaya Bakılacaktır.)
- Alanında en az 10 yıl tecrübeli.
- 28 yaşından gün almamış
- Pirezentıbıl
- Döşü kıllı
- Çok aşırı yoğun iş temposunda banamısın demeyecek
- Yetiştirmek üzere eleman arıyoruz.
Not: Askerlikle ilgisi olan başvurmaya yeltenmesin bile”

HÖNG. Ne arıyor lan bunlar? Dünya üzerinde yaşayan böyle bir yaratık var mı ki acaba? Şirkete bak ismini bile verememiş doğaüstü bir varlık almaya çalışıyor işe. Tövbe tövbe yarabbi sen insanı özel sektörün manda ve himayesine düşürme yarabbi. Amin.

Şu benim bölümün KPSS taban puanları kaçtı ki acaba ben bi ona bakayım.

İş Bulama

1.752 kez bakıldı - 10 Mayıs 2014
walterwhite walterwhite diyor ki;
Kategori: Komik
Etiketler: kariyer sitesi iş aramak iş bulmak iş ilanı CV filtre arama motoru işsiz işsizlik özel sektör sömürge manda ve himaye.
9 10 Mayıs 2014

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • nathraunas
  nathraunas 28 Haziran 2014 - 03:00Bende stajyer olarak kendimize bi'şeyler katalım diye arayayım dedim, aramaz olaydım."Biz deneyimli stajyer arıyoruz kardiş" he anam he. Yukarıda üstadın bahsettiği gibi adamlar iş ilanını hangi amaçla veriyorlar belli değil. [ispiyonla] [cevap yaz]
  +2
 • sodyumvalproat
  sodyumvalproat 27 Mayıs 2014 - 22:49Beğendim hatta çok beğendim :)bölümünün ne olduğu da bir merak unsuru oldu bende. [ispiyonla] [cevap yaz]
  +2
  • ugurgallen
   ugurgallen 13 Mayıs 2014 - 17:48Süper olmuş :) Özellikle de ilanın içeriğine bayıldım. [ispiyonla] [cevap yaz]
   +2
  • Popüler İçerikler

   298
   2. sshyzhe
   247
   3. exixiz
   109
   74
   66
   6. buyur
   51
   7. yazoo74
   48
   46
   40
   10. greenbox
   30
   PUANLAMA?
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...