Sosyal Medya Kullanıcılarına Çağrı - Yukarı Bak

de.co de.co diyor ki;
günboyu elinden telefonunu düşürmeyen, sürekli facebookta, twitterda, instagramda, foursquarde vs. sosyalleştiğini zanneden sen,ben,biz..hepimiz için yapılmış olan bu çağrıya gözümüzü açmalayız.her ne kadar her izleyen "eleman gerçekten de doğruyu anlatmış,aslında böyle yapmamalıyız kaaanks.." falan filan dese de ertesi gün kaldıkları yerden çok sevdikleri sosyal medyasına geri dönecekler, döneceğiz maalesef.. izliyoruz ve artık hayata karışıyoruz efenim, buyrunuz.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: sosyal medya facebook twiiter yeni nesil uyan hayata karış
81 12 Mayıs 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • ciplakadin
  ciplakadin 12 Mayıs 2014 - 11:41twitter, facebook ve bu tür benzer sosyal paylaşım sitelerini kullanmıyorum. yıllardır söylerim, benimle konuşmak istiyorsan ara ve kısaca "şu yerde buluşalım de" mesaj da atma bana. mesaj zaten bunların başıydı, onu da yapmadım. telefonla konuşmak en çok kullandığım iletişim yöntemi o da uzaktaysa kişi. yalnız bu biraderler bir şeyi hesaba katmamış, asıl ben yalnızım. masada 5 kişi oluyoruz ve biri fotoğraf çekiyor, diğeri mesaj yazıyor, öbürü facebook'tan indirdiği oyunu oynuyor, diğeri twitterda i'm at yapıyor.
  ya ben ne yapıyorum? öylece oturuyorum. konuşuyorum yalnız o kadar kopuğum ki insanlardan. neden bahsettiklerinden, nelere güldüklerinden dahi haberim yok. android oldunuz yine diyorum. bıraktırıyorum telefonlarını üç dakika sonra yine aynı hikaye.
  3 yıldır bir kadınla birlikte olmadım. sonuncusu ben ne face ne twitter kullanırım demişti, birlikte gerçekten bir şeyler yaşamıştık. şimdi baktım onu da ele geçirmiş bu canavar deli gibi twitter atıyor, kullanmadığı yılların acısını kapatıyor.
  bir erkek arkadaşım var, aynı kafadayız bu konularda. birlikte okuyorduk sonra ben yatay geçiş yaptım. aradan bir 3-4 ay geçti bir görüştük instagram falan açmış, bir yerde oturunca i'm at yapıyor. ne oldu oğlum sana dedim, samimi söylüyorum şu kelimeler döküldü ağzından;
  "abi mecburdum, beni de oyuna getirdiler, bunları yapmazsan çok asosyal bir insan sayıyorlar seni, tuhaf olduğunu düşünüyorlar, bende her gittiğim yerde bir fotoğraf çekiyorum."
  hadi toparlayayım, geçmişte yazı öncesi topluluklarda birlik bütünlük çok önemliydi. komün topluluklar halinde yaşıyordu insanoğlu. hem bilgi birikimleri tekrarlamak için hemde gerçek birer sosyal varlık olarak tatmin olmak için. ardından yazı bulundu, yazı soyut düşünmeyi, bireyin kendi başına öğrenme sürecini gerçekleştirdi ve birazda yalnızlaştırdı. şimdi yaşadığımız dönem itibariyle sosyal medya çağındayız. hepimiz birer androidiz, hepimiz telefonları organları gibi kullanan kör ve uyuyan aptallarız. aslında hepimizin bir yardım çığlığı var içinde ama ne yazık ki çok bastırılmış ve susturulmuş. sizler sosyal medya kullanıcıları.. yukarıdaki herifin anlattıkları gibi kendinizi yalıttınız, merak etmeyin ben bunları kullanmıyorum ama bana uzaylı gibi geldiğiniz, gerçek gelmediğiniz için bende kendimi sizden yalıttım. kitap karakterleri daha gerçek, daha dost. o yüzden aslında benziyoruz da. hepimiz yalnız ve aşağılık yyaşamaya devam edelim.

  yahu birader internetin iyi bir yanı yok mu? elbette var. özgür haber mesela. gezi olaylarını internet tetiklemedi mi sanıyorsunuz? iktidar, hükümete karşı olan ve dayatılan yaşam tarzına ses çıkaramayan insan gördü ki yalnız değilmiş ve uzamlarda sesini çıkartmaya başladı. ancak internet öyle tehlikeli bir şey ki. dozu ve dozajını ayarlarsanız size özgür ve eşit bir dünya sunabilir ancak bizim gibi bokunu çıkartırsanız sadece zihninizi kemirir ve zavallı bedenlerinizde sizi ölüme terkeder.

  özür dilerim, belki internetten okuturum diye içimi döktüm, teşekkürler okuduğunuz için.
  +40
 • mydreamtheater
  mydreamtheater 12 Mayıs 2014 - 11:34videoyu facebooktan paylaşıp paylaşmama konusunda kararsız kaldım lan.
  +18

Tüm Yorumlar

 • pirzola
  pirzola 16 Eylül 2014 - 13:34Türkiyede başını kaldırıp baktığında da iletişim kuramıyorsun ki.
  • halussinatif
   halussinatif 23 Haziran 2014 - 21:34ANA FİKİR.. >>> 02:23
   • husoo1945
    husoo1945 14 Mayıs 2014 - 09:5300:41 kilit nokta
    • himmet dayi
     himmet dayi 13 Mayıs 2014 - 06:42Amına koyim zaten o fırsatlar hep kafayı telefona gömünce ortaya çıkar. Kafayı kaldırdığımda hiç fırsat çıkmaz karşıma. Yalanınıza sokuyum.
     +4
     • dips
      dips 13 Mayıs 2014 - 02:56Çok aktif kullandığım söylenemez ama keyfimizden bilgisayar başına çakılıp kalmıyoruz anasını satim para yok.Param olsa bilgisayarın yüzüne bakanıda eve uğrayanıda siksinler.
      +3
      • saturn48
       saturn48 13 Mayıs 2014 - 01:14apple düşmanı samsung çekmiş bu videoyu
       +1
       • parkdag
        parkdag 12 Mayıs 2014 - 23:32Abi gayet güzel hoş konuşmuş ama bu ülkede bunları yaşamak imkansıza yakın şu saatte. Evde cidden bunalıpta dışarıya çıktığım zaman videodaki gibi göz temasında bulunduğum insanlar sorf saçım uzun diye öcü görmüş gibi bakıyorlar. Karı mısın lan sen diyeni, omuz atanı derken çoktan eve dönmüş oluyorum zaten. bu millet bana saygı duymayı öğrendiği gün ben evden çıkarım. Kaldı ki bunlar Ankara'nın ortasında oluyor Yozgat'ta falan yaşasam neler olur düşünemiyorum. Ve bu söylediklerimin düzeleceğine dair hiç bir umudum yok. Aksine her şey daha da bombok bir hal alıyor.
        +5
        • 34nosferatu34
         34nosferatu34 12 Mayıs 2014 - 22:27Hepsinin farkındayım hatta fazlaca şikayetçiyim bu durumdan ama olmayınca olmuyo hocu... Bak birisi demiş "para varsa..." diye aynen öyle. Param olsa ne işim var facebook başında bütün gün. Çıkar gider takılır birileriyle karşılaşır, tanışırım. Görüşemediğim olan arkadaşlar ya da facebooktaki sahte arkadaşların yerine yenilerini bulurum. Sürekli görüşmesem her akşam farklı birini tanır sirkülasyon yaparım ama para yok hocu... Evden çıkamıyosun evden çıkamayınca facebooka abanıyosun. Millet bi yerler bir miktar paraları ezip takılırken, arkadaşlarıyla takılırken sen elin şeyinde facebooktan seyirci kalıyosun...

         Sosyal medya tu kaka demeden önce refah seviyemizi artıralım; sosyal medyayı soyalleşmek için değil sosyal hayatımızı paylaşmak, haberleşmek v.s. için kullanırız o zaman...
         +2
         • Piç RIZA
          Piç RIZA 12 Mayıs 2014 - 21:19Akıllı telefonumu ailemden birisine verdim. Akılsız sadece işlevini yapan - arama ve mesaj- bir telefon aldım; ama yine yalnızım. Çevrem bu hastalığa yakalanmış.

          İster inanın, ister inanmayın. Sadece kendimi geliştirmek için kitaplar okuyorum, arada bir de roman tabii. Çünkü arkadaşım kalmadı. Hepsi android bağımlısı oldu. İş de olmasa hepten yalnız olacağım.

          Konuşmayı özledim,son bir yıl içinde konuşmam da bozuldu.

          Birçoğumuz böyle...
          +3
          • mehmetkarakurt
           mehmetkarakurt 12 Mayıs 2014 - 20:52Dayı haklı.
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...