Reklamlar

Reklamlarda bir manyaklık var nicedir. Sanki reklamı veren şirket sattığı şeyden para kazanmıyormuş gibi bir de teşekkür ediliyor kendisine. En son Yataş reklamında var bu küstahlık.. hem de kakası çıkarılmış vaziyette. ÖTV indirimi hala devam ediyormuş vesaire vesaire.. rekklamın finalinde "Sağ ol, var ol Yataş!". Zararına mı satıyorsun, bedava mı dağıtıyorsun kardeşim.. nedir yani. Başka reklamlarda da yapıyorlar bunu. Adamın ürününe para verdiğimiz yetmiyor üstüne bir de minnetdar kalıyoruz.

Bir de şu Vestel, reklamları kanallara dağıtmadan oturup seyredecek bir iki eleman bulsa keşke. Bu son futbollu, eski dostlu reklam var. Ardillalı, futbollu reklamların modasının geçtiğini farketmemişler, üstüne bir de Transformers bozuntusu beyaz eşyadan bozma robotlar var. (Optimus Prime'ın çamaşır makinesi, Megatron'un ütü olduğunu düşünmek zihnini mıncıklıyor insanın). Reklamın ortasında robotun teki hayvan gibi dalıyor çocuğa. Her türlü kırmızı kart yani.. çocuğu teğet geçiyor ama resmen düşmanlık dolu bir dalış. Tam "gitti yavru" derken çocuğu da ıskalıyor salak gibi ve duvarı yıkıyor ayı. Nasıl bir mesaj vermek isteniyor şimdi burada? Görev başında uyuyan güvenlik görevlisi ürünün hangi özelliğini ön plana çıkarıyor? Ben eski Vestel monitörümü parçalamıştım zamanında -aynı matruşka gibi yapmışlar, içinden LG monitör çıkmıştı. Reklamda bu özelliği göremedim.

Turkcell ve Ufo'nun aynı adamın malı olduğuna inandırdılar beni. İkisinde de habire memleket mozayiği gösteriyorlar. Efendim bir Keşan'dayız, bir İdil'de.. bir bakıyorusunuz Kozan'dayız, bir bakıyorsunuz Çayeli'nde. Bir elektrikli soba neden her etnik kökene, her coğrafya parçasına "ben sana yakınım" demek zorunda hisseder kendini? İnsanlara kendi dilleriyle hitab etmek mi istiyorlar yoksa UFO'nun sahibi siyasete atılmayı mı düşünüyor yakın gelecekte.. Ayrıca "Yağmurda bilem çalışii" diyerek elektrik faturasının gte sığmayan bir balkabağı büyüklüğüne ulaştığı 2009 Türkiye'sinde kaç tane soba satılabilir? Ben şimdi "insanların güvenini kaybetmektense mescitlerini kapatmayı tercih ederim" diyen Bosch amcadan bekliyorum aynı böyle bir reklam. Yarın "yağmurda bilem yıkıyii" denilen bir Çamaşır makinası reklamı göreceksiniz emin olun.

Aslında oturup bunlarla uğraşmıyorum ben.. işim gücüm var. Dün akşam (21 Ekim) maç münasebetiyle tv seyrettim biraz.. yazayım dedim. Reklam seyretmeyi de ayrıca severim. 21.00'da çıplak kadın görmek için reklam seyretmeniz lazım.. sağ olsun Palmolive ve Duru. Özellikle Palmolive'in sanat için anadan doğma soyunmamış bir kadın içeren reklamını görmedim daha. Slogan da "ruhunuza masaj yapın" gibi bir şeydi.. ben olsam "ruhunuzu sıvazlayın" yapardım o sloganı. Buzlu camlı duşkabin üreten firmayı da kınıyorum.

coffee coffee diyor ki;
Kategori: Genel
Etiketler: yataş turkcell reklam90lar vestel ufo bosch tv
6 22 Ekim 2009
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • mtckr
  mtckr 31 Ekim 2009 - 14:59Reklam bütçesi inanılmaz rakamlar olan Turkcell'in daha yaratıcı ve kendine özgü bişiler yapması gerekir. [ispiyonla] [cevap yaz]
  • mormor
   mormor 24 Ekim 2009 - 01:55cizi reklaminda dusa kabinin icini de gösteriyodu
   komikti
   [ispiyonla] [cevap yaz]
   +1
  • yaşlı mamut
   yaşlı mamut 24 Ekim 2009 - 00:11bende kınıyorum be abi.ola ki bi kısmı çıkar buzlu camdan diye dikiyorum gözlerimi ama cık.olmuyo. [ispiyonla] [cevap yaz]
   +4
  • © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...