12. İstanbul Onur Yürüyüşü Röportajları 2014

9.868 izlenme - 01 Temmuz 2014
yalnizgay yalnizgay diyor ki;
12. Onur Yürüyüşü, onbinlerce kişinin Taksim Meydanı'ndan Tünel'e yürüyüşüyle kutlandı. LGBTİ bireylerinin özgürlükleri, cinsel kimliklerinin anayasal bir hak olarak tanınması talepleri yinelendi.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: lgbt onur yürüyüş 12. istanbul gay travesti eşcinsel
33

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • alvekongen
  alvekongen 01 Temmuz 2014 - 08:10Homofobik ya da köylü değilim. Bu LGBT tayfasına karşı sempati duymam ama en ufak bir kötülük de hissetmem, ilgilenmem. Ama Türkiye'nin en işlek caddesini kapatmış, adamın tekine karpuzdan meme yapmış, "İbneler özgür olsa" diye şarkı söyleyerek dans edebiliyorsunuz. O gün orada, o kadar Alevi toplanmış olsaydı ya da öğrenciler eylem yapsaydı mesela daha iyi bir eğitim için, polisler gazı, suyu ve copu dayardı, insanlar kör olurdu, hatta belki vurularak öldürülürlerdi. Transeksüel olanlar normal işlere giremiyormuş mesela(!) Yav kardeşim, sen bu ülkede Fatih denen semtin bazı mahallelerine erkek olarak şortla gittiğinde tepki görüyorsun. Hele sen bi dur ya, sana gelene kadar farklılığından dolayı hakkı yenilen milyonlarca insan var. Sen hatta haline şükret bence. Bir de bunların "cinsel"liği ön plana bu kadar çıkarmalarını anlayamıyorum. Sanki gay'ler sevişirken gelip su dökerek ayırılıyor amk, öyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Gayet özgürsünüz, gayet sevişiyorsunuz, bu ülkedeki çoğu heterodan daha rahat yaşıyorsunuz cinselliği zaten. Daha ne istiyorsunuz, Taksim Meydanı'nda sikişelim, bize ses çıkarmasınlar mı diyorsunuz? Ulan Anadolu'da bazı yerlerde pembe gömlek giysen "İbne" diyorlar, böyle bir ülkedeyiz. Siz gayet rahat kırıla kırıla konuşuyor, kıvırta kıvırta yürüyorsunuz. Ben de isterim Hollanda kadar özgür olalım, Haydar ve Tayyar evlenebilsin, biz de düğünlerinde halay çekelim isterim; ama size gelene kadar çok fazla mağdur ve hakkı yenmiş insan var. Bi durun allahınızı severseniz.
  +28
 • hawk19
  hawk19 01 Temmuz 2014 - 01:33ben anlamadım, sen erkek arkadaşını götten düdüklerken biri gelip sizi yatakta sıcak su dökerek mi ayırıyor?
  aşırılık her yerde aşırılık...
  Ben durup dururken birine "abi ben karılardan hoşlanıyorum biliyon mu?" desem bi adamın vereceği tepki sana vereceği tepkiden farklı olmaz...
  ama sen sağda solda , "eşcinselim beğn eşcinsel" diye böğürüp hergün kafa sikeceksen siktiri yersin...
  bir de Türkiye'nin en bilinen caddesini kapatıp binlerce kişi yürümüşsünüz... daha neyin özgürlük arayışı anlamış değilim... bi de domalak mı?
  +28

Tüm Yorumlar

 • hayripotır
  hayripotır 03 Ekim 2015 - 15:57bunlar toplu şekilde itlaf edilmeli
  -1
  • kdrycl06
   kdrycl06 07 Haziran 2015 - 15:33Hani Lût da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce âlemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz. (A'raf,80)
   • murathep
    murathep 19 Eylül 2014 - 20:17nemiş hakkını aramaya gelmiş ulan bir ibnenin ne hakkı olabilir ki ayrıca devlet bu saçmalığa nasıl izin veriyor anlamadım gitti.
    • seranto
     seranto 10 Temmuz 2014 - 18:54Bu ülkenin yüzde seksenine yakını 05:26 daki arkada sigara içen elemanın tribinde, ne özgürlüğü. Ama her alanda özgürlük için mücadeleye devam.
     -1
     • suncuk
      suncuk 07 Temmuz 2014 - 00:42Şimdi bu kadar sarıklı cübbeli adam aynı caddede yürüse şeriat geliyor diye götünü başını yırtacak kişiler ibneyiz diye takla atan adamlara özgürlük kisvesi altında alkış tutuyorlar.Yesinler sizin özgürlüğünüzü...
      -2
      • requentin
       requentin 03 Temmuz 2014 - 00:17Ülke olarak ne kadar da özgürüz, homoseksüeller rahatça, küfrede küfrede slogan atıyorlar ve tek bir müdahale olmuyor değil mi ampül kardeşim?

       Arkadaş algı yönetimi ne kadar kolay ya, adamlar biliyor ki bu tipler dünyanın en akıllıca argümanlarını ortaya koysalar Türk halkı bunlara hak vermez, aksine daha çok bağlanır kendilerine. Biraz daha ikna edici, halkın kabullenebileceği bir kitle olsun orada bak noluyo? İftar bile açtırtmıyorlar insanlara!...
       -1
       • ferdieras
        ferdieras 02 Temmuz 2014 - 23:20Biji vajina nedir abi yaa ..
        +7
        • Dr.3k0
         Dr.3k0 02 Temmuz 2014 - 19:25Beyler şeytan kıza(siyah boynuzlu olan) talibim.
         • Evo2396
          Evo2396 02 Temmuz 2014 - 10:11tayyip amcanizda sizden galiba, ortada ne polis ne biber gazi. Su caddede ne insanlarin ocagi sondu aqlarim. sikiyim sizin yilisik yavsak hak hukuk aramanizi, insan olun, gerisi zaten gelir.
          -1
          • Irkçı
           Irkçı 02 Temmuz 2014 - 04:05ne kadar igrenc bir güruhsunuz lan siz.
           +1

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...