Carl Sagan - Yaşam Yaşamı Arıyor

memoseler memoseler diyor ki;
Bilimi halka öğretme adına master yapmış Carl Sagan'ın seslendirmesiyle, tüylerimizi diken diken eden, acaba diye düşündüren, ve hayal gücünüzü zorlamaya teşvik eden bir video sevgili bilimsever Alkışdaşlar.

Video'nun metin hali için;
Çocukken karanlıktan korkarız. Bilinmezlik bizi ürkütür. Orada saklı herhangi bir şey olabilir. İronik olan şu ki, karanlıkta yaşamak bizim kaderimiz aslında. Dünya'dan istediğiniz herhangi bir yöne doğru uzaklaşın, bir anlık mavi bir flaştan sonra, zifiri karanlıkla çevrili bulursunuz kendinizi. Etrafınızda sadece uzak yıldızların tek tük ufak ışıltıları vardır. Büyüdükten sonra bile karanlık bizi korkutmaya devam eder. Bazıları karanlık yerlerde başka nelerin yaşadığını çok fazla araştırmamız gerektiğini söylerler. Derler ki, bilmemek daha iyidir. Samanyolu'nda 400 milyar yıldız var, bu müthiş sayının içinde, üzerinde yaşam barındıran bir gezegeni olan tek yıldız bizim güneşimiz olabilir mi? Belki. Belki de zekanın ya da yaşamın kaynağı çok çok düşük bir olasılık. Ya da belki uygarlıklar sürekli ortaya çıkıyor, ama belirli seviyeye ulaşır ulaşmaz kendilerini yok ediyorlar.Ya da belki, uzayda dört bir yana dağılmış gezegenler var, bizimkine benziyorlar, ve onlardaki canılar da aynı bizim yaptığımız gibi gökyüzüne bakarak uzaklardaki karanlıkların içinde kimlerin yaşadığını merak ediyor. Yaşam, göreceli nadirlikte bir şey düzinelerce gezegeni inceleyebilir ve bunlardan sadece bir tanesinde yaşamın evrimleştiğini ve sürdüğünü görebilirsiniz. Biz insanlar, eğer bu dünyalara gidersek bu ancak bir ülkenin ya da bir ülkeler heyetinin, bu yolculuğun insan ırkının avantajına olacağına inanması sonucunda olabilir. Bizim zamanımızda, güneç sistemini baştan başa katettik ve yıldızlara dört araç gönderdilk. Ama yaşam aramaya devam edıyoruz. Yaşam yaşamı arıyor.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: Carl Sagan Carl Sagan Cosmos Kozmoz Yaşam Arıyor Yaşam yaşamı Evren Uzay memoseler
1 19 Temmuz 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • yasin78
  yasin78 20 Temmuz 2014 - 10:08Siz Dünyadaki yaşamın amına koyun, atom bombası, dünya savaşları vs vs, sonrada uzayda yaşam arayın.tek bir bombayla yüzbinleri öldürün milyonları sakat bırakın.sonrada insanlık dan bahsedin.(tabi birde bunların müslümanlar bok atanları var terörrist diye). hadi diyelim ki bütün cihadcı !!! örgütleri usa nın kurmadığını farz edelim bir anlığına. bunların öldürdüğü insan sayısı 30-40 bini geçmez. ama usa ırağa gözünün üstünde kaş var diye girdiğinde 2 milyondan fazla insan öldürdü, (Ben ne ara bu kadar yazdım ya)
  • dandikosmanv29
   dandikosmanv29 19 Temmuz 2014 - 19:14Sen kimsin yaşamı anlatıyorsun ulan bizim kaynağımız alemlerin Rabbi olan Allah’ın(cc) kelamı Kuran-ı Kerim'dir. Biz Hz. Muhammed yolunda toyota pikapların arkasına biner teroristlik yaparız!! HÜloğğğğğ. Sus sen ateist munafık insanların kafasını bulandırma ölümün haktır senin!
   -2
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...