Mustafa Kemal Atatürk - Yalnız Adam

vogueman vogueman diyor ki;
Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, İKTİDARA SAHİP OLANLAR GAFLET ve DALALET ve HATTA HIYANET İÇİNDE BULUNABİLİRLER!!! HATTA BU İKTİDAR SAHİPLERİ, ŞAHSİ MENFAATLERİNİ, MÜSTEVLİLERİN SİYASİ EMELLERİYLE TEVHİD EDEBİLİRLER!!!! Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!
MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR!!!!

Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: mustafa kemal atatürk gençliğe hitabe 10 kasım
49 10 Kasım 2009
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • frantick11
  frantick11 10 Kasım 2009 - 23:11Ekleyen arkadasin cok temiz hislerle ekledigine eminim ama sunu da belirtmek lazim: Bu son zamanlarda Ataturk'e yamanmaya calisilan YALNIZ ADAN imaji cok tehlikeli bi oyunun parcasidir. "Kendi basina millete RAGMEN biseyler yapti etti, ama millet bunlari hic kabul etmedi" demeye getiriliyor. Mustafa filmi de bu imaji yerlestirmek icin elinden geleni yapmistir. Can Dundar o filmin adi vesairesi icin "Cocuklar Ataturk'un insan yuzunu gorsun istedim" vb diyor sonra da neden icki, kadin meselelerine cok odaklandin denince bu film cocuk filmi degil diye kendini savunuyor. Gercek su ki yarinin tarihi bugun yaziliyor. Yarinin cocuklarinin kafasindaki Ataturk imaji bugun ciziliyor. Ve bizim her unsuruyla guclu bir millet olarak kalabilmemiz icin bu oyunlara gelmememiz, bu yaftalara pabuc birakmamamiz, Cumhuriyetin kurucularina (yalniz Ataturk de yetmez) sahip cikmamiz gerek. Kimse mukemmel degildir. Ataturk de degildi tabi ki. Lakin Anadolu insanini manda olmaktan Sevr'den kurtaran yegane adam Ataturk'tur. Bugun Hindistan'in durumu ortadadir. Ingiliz himayesinden cikali yillar oluyor ama hala halkin ust tabakasi statu simgesi olarak Ingilizce konusuyor, kriket oynuyor. O gunun okuma yazma orani erkeklerde %7, kadinlarda %0.4 Turkiye'sinden bugune geldiysek bunda en buyuk pay Ataturk'undur. Sirf bu iki sebep bile her Turkiye vatandasinin ona sukran borcunu gerektirir. En azindan saygisini gerektirir. Dahasini Turgut Ozakman cok guzel acikliyor http://www.youtube.com/watch?v=rVGmhqzyhcY
  +19
 • Ram1296
  Ram1296 10 Kasım 2009 - 08:52Azmut köyünü geçtiler. İyice daralan yolda, önlerine çıkan keskin dönemeci geçtiklerinde, Dir el-Harab yönündeki tepelerin yanlarında beliriveren tayyareler, yol boyunca mermi yağdırmaya başladı.

  Kumandan'ın "Bayırlara! Hendeklere!" diyen tiz sesi duyuldu…. Tayyareler on dakika sonra geri geldi. Kumandan yine, "Bayırlara yat!" diye bağırarak koştu ve kendisini kayaya atıp yüzükoyun yapıştı. Bir süre sonra dirsekleri üstünde doğruldu; tabakasından çıkardığı sigarayı yakmaya çalıştı.

  Çakmak bir türlü yanmıyordu. Kalkıp oturdu, sigara ağzında, çakmak iki elinde uğraşırken, vadinin alt yanından hızla gelen tayyarenin makinelisinden inen mermiler…den biri, bir-iki karış ötesine vurup kayadan parçalar kopartınca kalkıp oturdu. Sövüp sayarak "Şu gâvura da bak! Bir sigara yakmamıza bile müsaade etmiyor!" diye bağırdı.

  20/21 Eylül 1918, Fara Vadisi - Filistin |

  Aradan 20 yıl geçmişti. Aynı heyecanla ve aynı bağımsızlık ateşiyle yanarken, Hatay'ı Türkiye Cumhuriyeti'ne katmayı durmaksızın düşünüyordu. O, ölümle alay etmeyi çok önceden öğrenmişti ve baş ülküsünü belirlemişti: Ya İstiklâl, ya ölüm!
  +15

Tüm Yorumlar

 • nrll
  nrll 16 Ağustos 2016 - 02:24gelip gelip bu vidyoyu izliyorum hüzünleniyorum yahu. atam benim.
  • nrll
   nrll 09 Kasım 2015 - 23:21dünyaları alsalar da, kalp kapısından giremezler, o kapıdan girip ATA
   sevgisini dışarı atamazlar. dürüst ol, dürüst çalış, cesur ol, korkusuz ol.
   +2
   • ezotto
    ezotto 09 Ekim 2013 - 00:53müzigi gercekten cok hoş
    +1
    • panstar
     panstar 24 Ağustos 2012 - 04:07atam ömrü hayatımda tek arzum sana sarılmak,öpmek,koklamak.bu dünyada olmadı.inşallah öbür dünyada yanında olacağım atam.beraber bana kurtuluş günlerini anlatacaksın atam uzun uzun.belki 2 duble de rakı içeriz izninle.ama beyaz leblebi ile değil.en güzel balıklarla,memleketin balkan mezeleriyle.
     +5
     • Hasaza
      Hasaza 12 Ağustos 2012 - 04:06Gelmiş geçmiş en etklili M.Kemal videosu, her izleyişimde istisnasız göz yaşım akar "Ne senden geçeriz, ne senin eserinden" sözleri ile birlikte...
      +4
      • lostcoast
       lostcoast 07 Temmuz 2012 - 19:06eminim bu temiz yüreklilikle eklendi..fakat şunu içtenlikle belirtmeliyimki Ulu Önder Gazi mustafa kemal ATATÜRK, asla ve asla yalnız bir adam OLMADI!

       ONUN YANINDA KOSKOCAMAN BİR TÜRK MİLLETİ VARDI!
       +8
       • nrll
        nrll 31 Mayıs 2011 - 00:22 Kavaklar, düşen yapraklarıyla ağlıyorlar Güller, çiçekleriyle bağırlarını kanatıyorlar Sensin ışık diye önümüzdeki Sensin ateş diye kanımızdaki Ey yanımızdaki Beş on mermere, bir avuç toprağa sığan Hudutsuz mavi umman hey! Yeni kıyılar bulur, yeni yarlar kazardın Sen her köpürüp taşmanda Her konuşmanda Milletinin alın yazısını yeniden yazardın. Bakışları vardı yurt tarlasında Fikrin ve hissin hasadı. Cümlelerin ya örsten kalkardı Ya çıkardı kından. Başak saçların sarkardı harman alnından: Halk, biçilmiş ekin gibi, düşerdi dizlerine. Milyonlar katılırdı sözlerine Mıknatısı gören zerreler gibi. Köhne kanaatler, köhne kürreler gibi Sözünde çarpışıp düşerdi. Tam sustuğun an kıyamet oldu Tam konuştuğun ansa mahşerdi: Rab, gökte "dinleyin" derdi meleklerine; Yıldızlar girerdi yeni mahreklerine; Nehirler kavuşurdu yeni denizlerine: Halk biçilmiş ekin gibi düşerdi dizlerine. Şimdi tamamlayabilmek için tavafını Nöbetçi olmak için Anıtkabrine Sarmış yalın kılıçlar gibi etrafını Tutuyor nöbet. Bu millet: Bu, vaktiyle ayaklarını ummanlar yalayan, Bu, üç kıtayı atının nalıyla damgalayan, Bu, heryere evi gibi giren, Bu, Atilla'yı, Timur'u, Oğuz'u Bu, Yıldırım'ı, Fatih'i, Yavuz'u Bu, seni yetiştiren ulu millet. Vakar ve haysiyetle dimdik Uyanık, tetik Anıtkabrinde tutuyor nöbet. Dünya dönüp dolaşıp Boğazlaşıp dalaşıp Ergeç ve ancak Milli misaklarda karar kılacak. Ey en büyük usta! Düşünen oldu mu bu hususta Senden evvel ve senden ileri. İlk müjdeyi, ilk haberi Senden almıştı cihan O zamandan anlayamadığına yansın. Sen, dünyanın dönüp dolaşıp geleceği Uğrunda milyonların seve seve öleceği İsterse hayat zehrolsun, İsterse refah kahrolsun, İsterse kurşun düşsün yanımıza, belimize, İsterse geçinmek için, bir dilim Kuru ekmek geçmesin elimize. Yer sarsılsa yerinden, Dünya düşse peşimize Ne Senden geçeriz, ne Senin eserinden!!! Bu vatan için kanlarının son damlasına kadar savaşarak canlarını veren Türk ulusunun evladı; Atana ve şehitlerine sahip çık! Unutma,unutturma...
        +6
        • Andromedane
         Andromedane 24 Mayıs 2011 - 20:47Biz üstümüzdeki ölü toprağını atmadıkça ne sen rahat uyuyacaksın, ne de biz başımızı rahat koyamayız yastığa. Aydınlık günler uzak değildir. İzindeyiz, izinde olacağız.
         +1
         • s3qedu
          s3qedu 16 Temmuz 2010 - 10:14sen öldükten sonra bizde birer atatürk olduk atam.Kendi menfeatimizden önce vatan dedik diyoruzda saygılarım sana ey sevgili atam
          +4
          • akılsız herif
           akılsız herif 09 Ocak 2010 - 17:23Atatürk ü bunca senedir anlamayanlar temiz kalpli olsalarda yanlış yorumlar yapıyorlar yahu adamartık gitti geri gelmeyecek oda bunu bildiğinden arkasında yazılı ve görüntülü birçok uyarı bırakmış hala diriltmeye uğraşıyorsunuz yapmayın Allah aşkına ben öldükten sonra hepiniz birer Mustafa Kemal olmalısınız diyor yapmayın böle
           +2
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...