İslam Kardeşliği 5 Şeyi Yasaklar - Mustafa İslamoğlu

4.506 izlenme - 14 Temmuz 2014
leonidas13 leonidas13 diyor ki;
İslam kardeşliği 5 şeyi yasaklar. 1. Irkçılığı ve asebiyeti yasaklar. İlk ırkçı kimdi biliyor musunuz? Şeytan! Ya, ilk ırkçı şeytandır. Her mesleğin ve mezhebin bir kurucusu vardır. Irkçılık mehebinin kurucusu şeytandır. Çünkü Allah'a itiraz ederken demişdi ki: "Beni ateşten, onu çamurdan yarattın." Ben ondan üstünüm! Niye? Hammadde üstün. İşte ırkçılık böyle başladı. Irkçılık yapan, asabiyyet yapan, ırkıyla, rengiyle, soyuyla, sopuyla öğünen takva dışında bir şeyi övgü vesilesi yapan şeytanın mezhebine intisab etmiş olur. Başka bişey deyil. 2. İslam kardeşliği farklılığın yok edilmesini deyil, farklılığın zenginlik olmasını emreder. Çünkü dillerin ve renglerin farklılığı ayettir diyor Kur'an. Ayet: "Dillerinizin ve renklerinizin farklılığı Allah'ın (c.c.) ayetidir." Daha ne desin Kur'an? Allah'ın ayetiymişsiniz, bakınız farklılığınızda Allah'ın ayetiymiş. Hepinizin yüzleri farklı DNA'sı farklı, kan gurubu farklı, göz retinası farklı, huyları farklı, memleketleri farklı. Bu bizim zenginliğimizdir. Zenginliğimizi belaya dönüştürmenin alemi var mı? 3. İslam kardeşliği zulmü reddeder. Ayet: "Sakın zalimlere meyletmeyin, sonra ateş size de dokunur." Zalime meyletmek ha! Müslümanın yapacağı iş mi? Gerekçesi ne olursa olsun. Zalim benden diye zalime mi meyledeceğiz yani! Yakışır mı bu müslümana? Yakışır mı Kuran'a iman edene? Yakışır mı Resul'e iman edene? Onun içindir ki kim olursa olsun mazlumdan yana, kimden gelirse gelsin zulme karşı. 4. Tahakkümü reddeder islam kardeşliği, kimse doğuştan üstün deyil. Kimse kimseye tahakküm edemez. Hiç kimsenin ayrıcalığı yoktu. Dolayısı ile kimse diğeri üzerindeki tahakkümüne cici ve tumturaklı bahaneler, mazeretler bulmasın. Dürüst olmak lazım. Biz müslümanız bizi Allah terbiye etti, dürüst olalım. 5. İslam nefret ve öfkeyi reddeder. Zalime olan nefretimiz zalim için layıktır. Peki mazluma olan nefretimizin izahı nedir? Dolayısıyla zalime nefretimiz bile zalimin ırkına dönerse biz zalim oluruz. Bu zalim bu falan ırktan, bu zalimin ırkının tamamına nefret besliyorum; işte sen zalim oldun. Biz bunu yapamayız. Dolayısı ile dindar kindar olmaz.

-Mustafa İslamoğlu-
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: islam kardeşlik yasaklamak müslüman şeytan allah
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • nostalgialy
  nostalgialy 14 Temmuz 2014 - 23:53Arkadaşlar (İslam = Akp tayyip) algısını oluşturan her neyse vazgeçin. Toplum üzerinde Laiklik daha çok prim yapıyor olsaydı, en büyük Laiklik savaşçısı Akp olurdu. Çünkü politikacı için en önemli faktör koltuğunu korumaktır ve bunun için herşey mübah görülebilir. İslamı eleştirmek için Akp'yi kullanmayın artık.
  +8
 • baytarbeyin
  baytarbeyin 14 Temmuz 2014 - 22:13İslam kardesliği sanırım başkasının hakkını yemeyi yasaklamıyor.Surıye lılerı puansız unıversıtelere alırken yıllarını veren musluman genclerımızın hakları nolcak.
  Not:Müslüman olmayanlar alınmasın bunlar anca boyle anlayabılıor.
  +7

Tüm Yorumlar

 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 23 Mayıs 2015 - 20:28Bu şahsın 12 yaşında bir çocuğu tacizden HÜKÜM giydiğini bilmeyenler, öğrenmiş olsun.
  • emeklialbay
   emeklialbay 16 Temmuz 2014 - 01:35ooff sıkıcı hocalar ülkesi. islam eşittir hoca tapıcılığı olup çıktı. her müslümanın tabi olduğu bir ulu kişi var. bir de ruhban sınıfı yoktu hesapta, hristiyan ruhbanları en azından manastırlarında eğleşiyor, bizim hocalarsa ortalıkta fink atıyor,etrafına yığınları topluyor, her saçma soruyu cevaplıyor, her halt hakkında yorum yapıyor.
   +2
   • darma
    darma 15 Temmuz 2014 - 17:24Bu vatandaşın yorumunu dinlemedim dahi.Çünkü çok sayıda videosunu izleyip kitabını okumuştum.Onun kitabından müslümanların zalim hükümdara boyun eğemeyeceğini ve din adamlarının hükümdarın boyunduruğuna girmeye reddedeceğini yazıyordu..Ancak kendisi nedense R.T.E'ye kul olmayı tercih etti ve talebeleride R.T.E'nin tebaası oldular
    +1
    • gocuman
     gocuman 15 Temmuz 2014 - 10:06arap götü yalayıcılığını yasaklamıyor sanırım
     +2
     • temur
      temur 15 Temmuz 2014 - 05:15Irkımı seviyorum, tarihimi biliyorum doğal olarak da üstün olduğumuza inanıyorum. Hadi olaya dindar bir insanın gözünden bakalım. Biz Türkler her şeyden önce temiz müslümanlarız. İslam'ın kılıcı olmuş seçilmiş bir milletiz. 1071'de Romanos Diogenes İslam ülkelerini yeryüzünden silmek için yola çıktığında ona benim atam Alp Arslan dur demiş. Allah'ın dinini Hindistan'da atam Sultan Mahmud yaymış. Peygamberin hadis-i şerifine benim atam Fatih Sultan Mehmed nail olmuş. İspanya'da zulüm altındaki müslümanlara atam II. Bayezid kucak açmış. Ben nasıl ırkımı sevmem, atalarımı kutlu saymam, milletimin çıkarını gözetmem yahu? Bunlara göre arap ırkçılığı yapmak iyi hoş, Türk ırkçılığı şeytanın icadı öyle mi? Yeter insanları uyuşturduğunuz. Milleti kendi özüne düşman ettiniz amk softaları sizi. Kız alıp verirken mezhebine bakarsınız, tarikatlar birbirine bok atar sapkınlıkla suçlar, Filistin'deki Suriye'deki adama ağlarsın Urumçi'yi görmezsin Türkmenleri görmezsin sonra kalkar kardeşlikten bahsedersin hassssiktir be rıfat abi!
      +1
      • mrts61
       mrts61 15 Temmuz 2014 - 02:47"islam güzel ama araplar kaka." bi bitmediniz amk. şamarı koyasım var ağzınızın ortasına. lan bu kitap adamların diliyle yazılmış diliyleee loooooo. kaçınız açtınız şu kitabı Türkçe okudunuz ? içinde neler yazıyor haberiniz var mı sizin ? tutturdunuz kutsal dil arapça gidiyonuz amk. adamlar kendi dilleriyle okuyor o kitabı tamam eski Türkçe gibi bazı kelimeler farklılık gösteriyor olabilir ama sonuçta kendi dili lan bu ne kadar yanlış anlayabilir yani. sen o kitabı bilmediğin dilde okuyup ohh içim rahatladı deyip gidip yolda şirin bi çocuğun kafasını okşuyorsun o aynı kitabı okuyup gidip muhalif olan bi adamın çocuğunun kafasını kesiyor. neden biliyor musun ? çünkü o kitapta inandıkları şey için yani yaşayacakları ve kurmak istedikleri islam devleti için karşısında bulunan herkes kafir ve kafirlerin ölümü her ayette emrediliyor ! son olarak bu bilmiş tavırlarınızı bi kenara bırakın gidin şu kitabı koyduğumun arapçası yerine kendi dilinizle okuyun hemi bari şu ezberci bilmiş tavırlarınızla adamların dili olan kitabı onlardan daha iyi biliyorum havasını takınmayın.
       not: videoyu izlemedim bile yorumlarınız her şeyi özetliyor.
       +2
       • brahma
        brahma 15 Temmuz 2014 - 02:17her sucu seytanin ustune atin aq. sizin hic gunahiniz yok.
        +4
        • pers2eus
         -1
         • neferaz
          neferaz 15 Temmuz 2014 - 01:15Adaletli , şerefli haysiyetli , ahlaklı olan müslümanlar değil İSLAM ... Ona gore yorum yapın...!
          +1
          • l4fleur
           l4fleur 15 Temmuz 2014 - 01:01Hacı burası islamlayasiyorum.com değil.Sitenin formatını ne hale getirdiniz.
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...