Müslüman Olan Ateist Genç - Zakir Naik

13.137 izlenme - 04 Ağustos 2014
dismihrak dismihrak diyor ki;
Ateizme verdiği cevaplarla tanıdığımız Dr. Zakir Naik bu sefer de Nihat Hoca' nın izinden gidip ateist bir genci Müslüman yapıyor, tabii gerçekliği tartışılır...
Kategori: Salakça
sitene ekle
Etiketler: Zakir Naik İslam Ateizm Müslüman olmak Ateist Müslüman kuran peygamber
14

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • mmeric990
  mmeric990 04 Ağustos 2014 - 14:26ne çabuk teslim oldu lan
  +7
 • mahmutta
  mahmutta 04 Ağustos 2014 - 14:59Kurguya bak. Ben yüzlerce kendim gibi ateist tanırım hacı hoca takımına soru soranı bile görmedim. Bu adamlar ateist bulmakta zorlanmayı bırak her canlı yayında bir iki kişiyi ayak üstü müslüman yapıyorlar.

  Ateist bir adam, her bir dini tek başına bile inandırıcı bulmuyorken, peygamberlere toplu halde inanıyoruz diyen, hepsi doğru diyen hocadan etkilenip imana mı geldi.

  Şöyle bir lafı vardı Nikola Tesla'nın:

  "Dinlerin kitaplarını;
  okuyup anlayana "ateist",
  okuyup anlamayana "dindar",
  hem okumayıp, hem de anlamayana "yobaz' denir."
  +5

Tüm Yorumlar

 • ezotto
  ezotto 31 Ağustos 2014 - 02:23ben bi bok anlamadım
  • saksa
   saksa 05 Ağustos 2014 - 14:05@Zımbık, senin yazdığın yazıda anladığım şeylere göre yazdım. Olur, görüşürüz.
   • Zımbık
    Zımbık 05 Ağustos 2014 - 13:39@Saksa Yazımda "Tanrı yoktur"dan ziyade, tanrı inancının nereden geldiğinden bahsetmeye çalıştım. "Tanrı yoktur" demek "tanrı vardır" demekle aynı şeydir benim için. Ama var olan dinlerin tanrı tarafından gönderildiğine kesinlikle inanmıyorum.

    Bu konu hakkında seninle daha derin konuşmak isterim iki gün internet kullanamayacağım. Daha sonra bu konu hakkında enine boyuna konuşuruz.
    • Bilinc6
     Bilinc6 05 Ağustos 2014 - 13:30Şimdi aramızdaki harbi müslümanlara ve adam gibi kuran okumuşlara soruyorum:

     124.000 peygamber geliyormuş ee o zaman neden sürekli yeni versiyon dışındakilere lanet okunuyor(Ali İmran-85.)gönlünü yaratıcıya adadıktan sonra hangi mantık bunu futbol takımı tutmak gibi dinlere bağlar, nasıl bu mantığı kuruyorsunuz?

     bir yaratıcı neden birçok din ve peygamber çıkarsın?

     bu kadar kudretlinin neden çıkardığı bozulsun?

     bir hıristiyana sorsan asla kabul etmez ama hadi diyelim müslümanlar arasında incil bozuldu deniyor, tevrat, zabur bozuldu mu? Nerede mukayese edecek delil? hangi kitabın orjinali var deyip de bozulduğunu mukayese ederek inanırsınız? Bunu sizin dininizdekiler diyor ama karşı taraf bunu kabul ediyor mu?

     Biliyor musunuz hıristiyanlarda kuran bozuldu diyor, eğer ingilizce biliyorsanız milyonlarca kaynak ve web sayfası var, onlarda yazıyor, kuran için birçok farklılıkları sıralıyor buna ne diyorsunuz? Hayatınızda hiç araştırdınız mı?

     İslamiyet 1400 senedir neden hıristiyanlığın egemen olduğu bölgeleri müslüman edememiş, hiç ilerleyememiş?

     Bırakın başka dini, müslümanlar daha kendi içlerinde mezhep farklığından katliam yaparken nasıl bir mantık sizi bu dinin güvenilirliği ve sevgisi olduğunu ve insanlığa ulaşacağını sanıyorsunuz?

     Bütün dinlerin hep birbirine düşman olmasını ve birbirini katletmesini neye göre olumlu buluyorsunuz?

     Turan Dursun gibi eski bir imamı dinlere karşı olduğu için öldürmek yerine neden onun yazdıklarına karşı savunma yapıp haksız olduğunu ortaya çıkartmak denenmiyor veya adam haklı olduğu için öldürüldüğünü düşünmek hiç aklınıza gelmiyor mu? Ya da ulan bu adam ne yazmışta öldürülmüş deyip yazdıklarını bir defa okumak sizleri neden çok korkutuyor ya da küçük görüyorsunuz, önce bir okuyup neden sonra durumu değerlendiremiyorsunuz?

     bunun gibi milyonlarca soru sorabilirim birkaçını aklı başında inanan birileri cevaplarsa sevinirim

     Bu arada aşağıdaki ayet size ne ifade ediyor?

     Ali İmran-85. Kim İslam'dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.
     • saksa
      saksa 05 Ağustos 2014 - 09:06@Zımbık, hocam yanlış anlama beni ama çok ciddi bir mantık hatası yapıyorsun.

      "Bütün bu karmaşık öğeleri yaratan bir irade varsa o, bu öğelerden çok daha karmaşık olmak zorundadır. Yani bu sisteme göre sonsuza kadar giden ve gittikçe karmaşıklaşan tanrılar olmak zorundadır."

      Çok yanlış bir önermedir. Birden fazla Tanrının olması ne tür bi sıkıntı doğurabilir düşündün mü?

      Ya da, Tanrının Tanrısı... diye sonsuzluğa giden bir mevzu çıkıyor ortama ki bu hem Felsefi, hem de mantık açısından çok hatalı bir durum. Bir şey ezeli olmak zorunda. Çook eski yıllarda falan evrenin sonsuz olduğunu düşünmüşler. Materyalist bir bakış açısıyla maddecilik. Evrenin sonsuz olduğunu düşünmüşler.

      Fakat günümüz Modern Bilimi ile anlıyoruz ki evrenin bir başlangıcı var. Şu an çoğu Ateizm görüşünde olan insanlarımız bile Big Bang'i kabul ediyor. Tabi, big bang'i kabul ediyor olmak "Tanrının Varlığını Kabul Ediyorum" demek değildir. Bu biraz inanç meselesi, inanabilir-inanmaz.

      Fakat, Ateizm BigBang'in nedeni konusunda bir fikir ortaya koyamamaktadır. Evrenin içerisinde tesadüfen bir yaşam oluşturacak şekilde kendi kendine olabilmesi: 10^10^123/1 olarak hesaplanmıştır. Bu rakam fizik tarihi boyunca görülmemiştir. :) Fakat Evrendeki tüm nötronlar, proton vs 10^80.

      Yani bu şu demek, 10^10^123/1'deki rakamları alıp evrendeki tüm nötron, proton vs parçacıkların her birine rakamı paylaşmaya kalksan yapamıyorsun.

      Evren bu kadar hassas bir şekilde ayarlanarak varolmuş. İşte bu nedenle evrenin arkasında bir rasyonelite aranıyor ve buna Teizm çok ciddi bi şekilde tez ve argümanlarıyla "Tanrı" diyor. Ve modern bilim'in verdiği bilimsel sonuçlarda bunlara ışık tutuyor.

      Yani "Tanrı yoktur." demek için çok ciddi bir iman gerekir. Ve "Tanrı yoktur." demek çok büyük bi sıkıntıdır ki, bu "lak" diye yazılacak bişi değil. Ciddi bi olay.

      Şimdi Tanrının Tanrısı olayına gelelim. Ciddir bir mantık hatasıdır. Şöyle izah edeyim,

      Eğer sen Tanrı'nın da Tanrısı olmalı/vardır/gereklidir diyorsan Tanrının tasarlanabilir olduğunu bize sunmak gerekir.

      Tanrı, evreni yaşamı her şeyi yaratmıştır. Peki, Tanrıyı kim yaratmıştır?

      Sorusunu soran bir kişi Tanrıyı da bu evrenin özelliklerinde yani "Tasarlanabilir/Yaratılabilir" sınıfında görüyor.

      Şu şekilde bi örnek verelim: X yazılımını Ahmet yazdı, peki Ahmet'i kim yazdı?

      Ahmet bir yazılım değil ki, yani yazılımın özelliklerinde biri değil.

      Birden fazla tanrının varolmasıda mantıksızdır. Düşünsene 2 tanrı var, bunlar yaratılıyor diyelim. Biri göğün mavi olmasını isterken, diğeri pembe olsun diye isteyecek. :)

      Eğer yok, Tanrı tanrıyı doğurmuştur ve sülale gibi şekilde çoğalıyorlar dersen yukarıda verdiğim örneğe gel :)

      Evrenin ezeli olmadığına göre, Tanrı ezelidir ve mutlak varlıktır.

      Evren ise mümkün varlıktır.
      • engo23
       engo23 05 Ağustos 2014 - 07:401400 senede hala orucun neyin bozdugunu bulamadilar, gercekten cok guzel anlamislar
       +1
       • cemarslan
        cemarslan 05 Ağustos 2014 - 01:21adam o kadar çok yazmışki olan şeylere uyarlıyolar
        • Zımbık
         Zımbık 05 Ağustos 2014 - 00:37İnsanın içindeki inanç durumu hakkında;

         Bilimin hala çözemediği ve hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyen bir konu var: Her şeyin başlangıcı neydi?
         Bir de bilimin çok da fazla ilgilenmediği fakat her zaman aklımızı kurcalayan bir soru var: Öldükten sonra bize ne olacak?

         İki soru da hala cevapsız. Dinler hala bu iki sorudan besleniyor. Bu şekilde varlıklarını devam ettiriyor. Bilinmezlik, arkadaşlar, insanı çıldırtır. Cevapsızlığın azabını, korkusunu çekmektense bir yalana inanmak çok daha rahatlatıcıdır. Bu dinin varlığını devam ettirme yoludur.

         Şimdi gelelim dinin bize verdiği cevaplara. İlk sorumuzun cevabı, yani "her şeyin başlangıcı" tanrıdır. Tanrı aslında bir cevap değildir. Sadece soruyu erteler. Evren ve barındırdığı bütün öğelerin kendiliğinden varolamayacak kadar karmaşık olduğu söylenir. Bütün bu öğelerin bir tanrının varlığının kanıtı olduğu iddia edilir. Tanrının nasıl varolduğu sorusunun cevabı ise; o her zaman vardı. Bütün bu karmaşık öğeleri yaratan bir irade varsa o, bu öğelerden çok daha karmaşık olmak zorundadır. Yani bu sisteme göre sonsuza kadar giden ve gittikçe karmaşıklaşan tanrılar olmak zorundadır.

         İkinci soruya verilen cevaptan önce bir konudan kısaca bahsetmek istiyorum. Algımız çalışmaya başladığı andan itibaren, sebep-sonuç ilişkisini öğreniriz. Her eylem bir sonuç verir, her sonucun sebebi olan bir eylem vardır. Mesela bir cisme kuvvet uygularsanız hareket eder. Uygulanan kuvvet sebep, cismin hareket etmesi sonuç olur. Beynimiz bu ilişkiyi doğada o kadar çok görür ki varolmamızı bir sonuç olarak görüp arkasında bir sebep arar. Neden yaratıldık sorusunu getirir bu. Kabul ediyorum ki, dönemi için çok zekice hazırlanmış bir sistemdir din. Elimizde iki soru var: Neden yaratıldık ve ölümden sonra ne olacak?

         Din bu soruları bir taşla iki kuş vurarak yanıtlar. Her şeyin yaratıcısı olan tanrı bizi "denemek" için yarattı ve yaşamın boyunca yaptıkların ölümden sonra "cennet veya cehenneme" gitmeni belirleyecek.

         Bunun yanında uygulanması gereken kurallar sunar ve bir çoğu gerçekten yararlıdır. Ancak değişen dünya ile geçerliliğini yavaş yavaş yitirmektelerdir.

         Din aslında adem sancısını tedavi etmek için alınan ilaçtır. Çünkü inançsızlık, bilinmezliği kabullenmeyi gerektirir. Tanrıları yadsımak sırtına sonsuza kadar taşınacak bir kaya yükler.(Sisifos)

         Umarım kimseyi incitecek bir şey söylememişimdir benim dinler hakkında düşüncem bu. Konuşmak isteyen olursa kavgaya dönüşmediği sürece konuşmaktan çok keyif alırım.
         +2
         • fakfa
          fakfa 05 Ağustos 2014 - 00:34Sayın Hüseyin Çelik İngilizce konuşsa bu bey gibi konuşurdu. Ama bildiğini sanmıyorum.
          • panegyris
           panegyris 05 Ağustos 2014 - 00:15@otkmsb Önce kuranı oku üzerine tefsirlerini oku sonra yorum yap. Nerde yeaaa diyip ergen ergen tribe girme
           -2
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...