Richard Dawkins - Ölüm

ugursinegi ugursinegi diyor ki;
Richard Dawkins, tarafından hazırlanan, "Sexs, Ölüm ve Hayatın Anlamı" belgesinin "ölüm" kısmını seyderiyoruz efendim. Ölüme bide burdan bakalım.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: yaşam ölüm hayatın anlamı Richard Dawkins
5 22 Ağustos 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • alpha
  alpha 24 Ağustos 2014 - 21:57Richard Dawkins'i daha akılcı zannederdim.Özetle bedenlerimiz genler için hayatta kalma makineleridir,bizi üreme çağına ulaştırıp kopyalarını gelecek kuşağa aktardıklarında bedenimizin işlevi azalır,genler ölümsüzdür ve gelecek nesillerde sizden bir parça yaşayacak diyor.Genlerimize akıl dışı bir şekilde bir şuur addediyor.Halbuki genlerimiz boyumuzun ne kadar olacağını,saçımızın gözümüzün renginin nasıl olacağını yani fiziksel ve ruhsal karakterimizin nasıl olacağını gösteren haritadan başka bir şey değildir.Genlerden vücudumuzun dışında,bir virüsmüş ya da bakteriymiş ve vücudumuzu ele geçirip bizi robot gibi yönetiyomuş gibi göstermesi çok saçma.Elbetteki genetik bilgimize göre şekilleniyoruz ama genlerimiz için de yaşamıyoruz.Canlılardaki üreme içgüdüsü canlılar için değil dünyada her zaman ümmet görmek isteyen Allah (c.c.) içindir.Kalıtımını gelecek nesillere aktarmak mevcut canlının çok da yarar gördüğü bir olay değilir.Aksi takdirde somon balığı ölümü pahasına üremezdi.Her bir canlı topluluğu insanlar gibi ümmettir. Dedemiz ve babamız öldüğünde bizde yaşamaz.Aynı şekilde biz de çocuklarımızda ve torunlarımızda yaşamayacağız.Aksini düşünmek züğürt tesellisidir
  -1
  • emirtimur
   emirtimur 22 Ağustos 2014 - 06:42Birçoğumuz için eksik olan parçayı tamamlamış, Richard Dawkins. İşte büyük sır bu. "Genler" Bence bunu izleyen herkesin aklında ufak da olsa bir fikir şekillenecektir. Hatta daha da ileri gidersek ölüm korkusu ortadan kaybolacaktır. Ben büyük bir dikkatle sonuna kadar izledim. Gayet başarılı bir paylaşım olmuş. Devamını heyecanla bekliyorum.
   +4
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...