Büyük Bestekar - Chopin (Türkçe Dublaj)

casque casque diyor ki;
Bu belgesel serisinde ünlü klasik müzik bestekarlarının hayatları ve yapıtları inceleniyor. Piyano denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Fryderyk Chopin'in yaşamı ve eserleri...
Kategori: Artistler
sitene ekle
Etiketler: Büyük Bestekar Chopin Romantik Dönem Klasik Müzik Piyano Waltz in c sharp minor Polonya Paris
8 22 Ağustos 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • casque
  casque 22 Ağustos 2014 - 21:09@emirtimur bir işi yarım bırakmayı sevmeyen biriyim. Hiç kuşkun olmasın. Yöneticiler onayladığı sürece her gün paylaşmaya devam edeceğim. İlgin için teşekkür ederim.
  +1
  • emirtimur
   emirtimur 22 Ağustos 2014 - 18:39@casque Çok haklısın kardeşim. Sen yine de devam et paylaşımlara. Seriyi tamamla. Devamını heyecanla bekliyoruz. En azından benim için öyle.
   • emirtimur
    emirtimur 22 Ağustos 2014 - 18:38Frederic Chopin çoğunun sandığı gibi Alman değil Lehtir. Romantik dönemin ünlü bestekârlarından biridir. Piyano virtüözüdür. Hepimizin de bildiği üzere Pianist filminde kullanılan Nocturne in C Sharp Minor eseri çok meşhurdur. Mazurka, noktürn, sonata, vals ve polonezleri çok meşhurdur. Polonya’da çok sevilir ve onunla gurur duyulur. Tüberkülozdan öldüğü düşünülmektedir. Kendinden sonraki birçok müzisyeni de etkilemiştir.

    Detaylıca incelemeniz için:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Frédéric_Chopin
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Frédéric_Chopin
    http://de.wikipedia.org/wiki/Frédéric_Chopin
    • casque
     casque 22 Ağustos 2014 - 15:06Murat Boz İçin Ağlayan Adam videosu daha önemli olduğu için ana sayfaya koyulmuş. Gayet mantıklı bir seçim. Neyse bu bölümde Chopin'in incelenen eserleri:

     -Fantasie Impromptu Op. 66
     -Waltz in c sharp minor no. 2
     -24 Preludes Op. 28
     -2 Mazurkas Op. 63 No. 2,3
     +3
     © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...