Anayurt Oteli (1987 - 90 dk)

3.940 izlenme - 23 Ağustos 2014
tarantularemzi tarantularemzi diyor ki;
Zebercet, ismini ilginçliğinin aksine, eski bir otelde müdürlük yapan sıradan bir adamdır. Görünürde hiçbir sorunu olmayan bu adamın içinde fırtınalar kopuyordur aslında. Her gün kendisiyle ve hayatla savaşır gizliden gizliye. Takıntılar edinmiştir bu yüzden Zebercet. Bu takıntıların en büyüğü ise yoldadır. Bir gün otelin kapısından giren güzel bir kadın, Zebercet'in en büyük tutkusu, en büyük saplantısı olur. Kadın otelden ayrılır ve bir hafta sonra tekrar geleceğini söyler. Bir hafta boyunca bekler adam, kadının kaldığı odaya müşteri almaz, titizlikle düzenler. Kadının ağzından çıkan birkaç kelime kafasının içinde dönüp durur. Geleceği gün heyecanla bekleyen Zebercet düş kırıklığına uğrar, kadın gelmemiştir.
Sinemamızın en önemli yapıtlarından biri olan Anayurt Oteli, Yusuf Atılgan'ın aynı isimli yapıtından Ömer Kavur tarafından sinemaya uyarlanmıştır.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: anayurt oteli 1987 90 dk tam film

Yorumlar

Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • mazharfuatozkan
  mazharfuatozkan 12 Nisan 2018 - 20:57Türk sinema tarihinin açık ara en güzel filmidir. İnanılmaz bir dil, inanılmaz bir anlatış, inanılmaz oyunculuklar..
  • francesha
   francesha 24 Ağustos 2014 - 16:59bu psikolojiyi hayatında bir an bile hissetmiş olanlar varsa çok tehlikeli film ve kitap.

   varoluşumu sikiyodum az kalsın.
   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...