Stephen Hawking'in Allah'ın Varlığını Kabul Etmesi

6.508 izlenme - 28 Ağustos 2014
Ateistlere bir darbe de ünlü fizikçiden geldi. Her fırsatta Allah'ın varlığına inanmadığını dile getiren Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, sonunda Allah'ın varlığını kabul etti. Hawking, yaptığı açıklamalarla ateistleri şoka uğrattı. Hawking, 70 yaşında ve bu yaşa kadar Allah'ın varlığını kabul etmiyordu.


Hawking'in açıklamaları belki de ateistlerin Allah'ın varlığını kabul etmesine sebep olacak. Hawking, Kanal D Londra Temsilcisi Ayşegül Ekinci'ye verdiği röpörtajda : "Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kuralları'nı koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez..." şeklinde konuştu.


Hawking'in bu sözlerinin bilim dünyasında nasıl bir etki oluşturacağı merak ediliyor.

Hawking'in, bilim ile bu kadar ilgili olup da 70 yaşına kadar Allah'ın varlığını kabul etmemesi zaten kocaman bir çelişkiydi. Dahası, Allah'ın varlığını kabul etmek için ünlü bir fizikçinin sözü değil, kainattaki mevcut olan her şeye bakmamız yeterlidir.

Röportajın tamamı için:
http://www.aysegulekinci.com/tr/yasayan-en-buyuk-bilim-adami-stephen-hawking-aysegul-ekinciye-konustu.html

Bakın Bediüzzaman Said Nursi Allah'ın varlığını kabul etmeyenler için ne demiş:

"İşte, ey tabiata saplanan ve bataklıkta boğulmak derecesine gelen gafil! Bütün mazi ve müstakbele ulaşacak hikmetli ve kudretli manevi el sahibi olmayan birşey, nasıl bu zeminin hayatına karışabilir? Senin gibi hiç ender hiç olan tesadüf ve tabiat buna karışabilir mi? Kurtulmak istersen, "Tabiat, olsa olsa bir defter-i kudret-i İlahiyedir. Tesadüf ise, cehlimizi örten gizli bir hikmet-i İlahiyenin perdesidir" de, hakikate yanaş."

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/142439/stephen-hawking-allah-yoktur-diyemeyiz
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/200388/stephen-hawking-ile-sira-disi-roportaj
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/142217/yigit-bulut-hawking-allahin-varligini-kabul-etti
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Stephen Hawking ALS Ateizm bilim bilim adamı alahın varlığı kabul etmek

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • lebron
  lebron 28 Ağustos 2014 - 11:15Adam demişki her şey ortaya puff diye çıkıvermedi her şeyin bi izahati var ama bunlar tanrının olmadığını kanıtlamaz. Duyan da sanır adam 5 vakit namaza başladı hacca gitti
  +16
 • tahayyul
  tahayyul 28 Ağustos 2014 - 10:41yapacağınız dezenformasyonu sikeyim. adam bu tanrının olmadığı anlamına gelmez diye biten bir cümle kuruyor, bu denyolar da varlığını kabul etti diye haber yapıyor. adamı da ortadan ikiye kesin bari amk belki içinden allah yazısı çıkar.
  +16

Tüm Yorumlar

 • cemmorrison
  cemmorrison 09 Temmuz 2015 - 10:04Hawking: Yerçekimi kanunu yaratıcının kudretidir

  http://bit.ly/1KQq1v4
  • reelerdener
   reelerdener 04 Eylül 2014 - 18:25herkes bigün kabul edecek zaten, ne varki bunda. mesele ölmeden önce kabul etmek, köprüden önceki son çıkış, kaçırırsan köprüye girersin, bkz: zigi tuttuğun an :)
   -1
   • capulcuvedat
    capulcuvedat 30 Ağustos 2014 - 11:20yine mi bu çakma video lan
    +1
    • katamaranga
     katamaranga 30 Ağustos 2014 - 01:41atayizler tanrının varlığı kanıtlanana kadar yoktur kabul edilir kanıtlanamayacağı içinde yoktur derler yani
     +1
     • xenon18
      xenon18 29 Ağustos 2014 - 21:21Fişini çekmekle mi tehdit ettiniz adamı? :D
      +4
      • hasiyet
       hasiyet 29 Ağustos 2014 - 21:20Deizm deniliyor buna. Dinlere inanmamak fakat bir yaratıcının varlığını kabul etmek. He yaratıcı diğer evrende yaşayan canlılardır yada tek tanrı inancında ki gibi bir yaratıcıdır orası size kalmış.
       -1
       • Unutulmazgenc
        Unutulmazgenc 29 Ağustos 2014 - 14:55Adam Deist zaten
        +1
        • Bilinc6
         Bilinc6 29 Ağustos 2014 - 01:41nurcu embesiller olayı hemen yontmayı seviyor, adam gayet doğru bir bilim adamı yaklaşımı olarak olayın özünde din bizi alakadar etmez demiş bilimin anlayışı budur zaten.

         yani ola ki yaratıcı var ama bilim onun ile ilgili evrende en ufak veri bulamıyor yani bilim için ha var ha yok ikisi de birbirinden farksız demektir. Yaratıcı olup olmadığı olayı bilimsel bir veriye dayandığı anda zaten öngürülebilir ama en ufak delil yoktur ve bu zamanımızdaki dinler de en ufak delil sunamamakta sadece içinde gılgamış destanlarından oradan buradan birbirini kopyalayan hikayeler ve ritüeller bulunduran karanlık çağın esiri yazılarla ve kitaplarla uğraşmaktadır ama aklı kullanan doğrusu yanlışıyla ama her zaman düzeltilebilir bilim ise sadece buna arkeolojik kalıntı olarak bakar. ne zaman ki bilimsel bir veri olsun o zaman dikkate alır. Adam bunu bağıra bağıra söylüyor ama beyni yıkanmışlar sadece at gözlüğü ile bu haberi sunuyor.
         +1
         • tifo..1919
          tifo..1919 29 Ağustos 2014 - 01:38O değil de @bizde ne? bizden sordu?'ya üzüldüm lan.Adam inanmış resmen,abi görmüyor musun haber CNNTürk'te ne kadar gerçek ve ciddi olabilir ki.Cem Yılmaz'ın kuantumculara dediği gibi;"ulan uyansana kitap nişastanın yanında duruyor ne kadar derin olabilir ki".
          Not:Varlığı veya yokluğu kanıtlanamayan şeyler hakkında sonsuza kadar tartışıla bilinir,bana göre tanrı da var olduğumuz sürece en büyük paradoksumuz olarak kalacaktır.
          • yayak55
           yayak55 28 Ağustos 2014 - 21:09oha ya, medya bu işte. Gerizekalılar adam öyle mi demiş
           +3

           Popüler İçerikler

           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...