Atilla Taş - Kırmızılım Albümü (1998 - 54 Dk)

610 izlenme - 14 Eylül 2014
raise90 raise90 diyor ki;
1998 yılında Ham Çökelek şarkısıyla patlamış ve Kırmızılım , Zennube , Pembeli ve Karşı Tarafın Işıkları gibi efsane şarkılara imza atmış sevgili Atilla Taş'ın ilk albümüdür .

Albümdeki her parça Atilla Taş'ın şöhret olana kadar geçirdiği sancılı , acı dolu ve zor dönemlerini , plakçılara kendini kanıtlamak için plakçıların önünde günlerce yattığı dönemlerini , para bulup yaşamak için bir çok işte çalışmak zorunda kalıp otelde kalmak için para bulamazsa sokakta yatıp kalktığı dönemlerini , ailesinden ayrı kaldığı o zorlu günleri barındırır . Ham Çökelek şarkısı bile Atilla Taş'ın umutlarının bittiği zamanda intihar etmeye kalkışıcakken şans eseri Erol Köse'yle karşılaşması ve ona elinde bulunan Ham Çökelek demosunu dinletmesi ve Erol Köse'nin çok beğenmesi , ondaki o ışığı o zaman farketmesiyle keşfedildi . Daha sonradan kısa bir sürede albüm için çalışmalara başladı ve Kırmızılım albümü 1 yıl gibi bir dönemde tamamlandı . Hatta Atilla Taş albüm çıkmadan önce müzik piyasasında besteciliğiyle başlamış , Rober Hatemo'ya Esmer ve Dilber şarkılarını vermişti . Ayrıca o zamanlar Cüneyt (Sürgüne Gönder diye bir şarkısıyla popüler olmuştu) , Emre Matraş gibi bir kaç şarkıcıya daha vokal ve beste desteğinde bulunmuştu .

Daha sonradan albüm Ekim 1998'de piyasaya sürülmüştü . Albüm ilk 1 ay pek patlamamıştı. Fakat Ham Çökelek şarkısına Silifkelilerin kendi yörelerine ait bir türküyü çalıp izinsiz kullandıklarını düşünüp şikayet etmişlerdi . Tabii bu Silifkelilerin öfkesi baya bir olay yaratmış ve Atilla Taş birden Ham Çökelek ile beklenmedik bir anda müthiş derecede patlamıştı . Sonradan Atilla Taş bir çok programda davet edilmiş ve bu Silifkelilerle olan tartışma epey bir polemik yaratmıştı . Olay çok etkilemiş olsa bile albüm satışları birden 800 bini bulmuştu . Zaman geçtikçe tartışma bir şekilde sona ermiş ve Atilla Taş , özellikle küçük çocukların büyük gözdesi olmuştu . Sempatikliği , dans stili ve efendi duruşuyla herkesi kendine sevdirmişti . Aralık 1998'de Zennube şarkısına klip çekmiş ve şarkı herkesin diline dolanmıştı . Daha sonradan Mart 1999'da Star Tv'de Zilyoner adlı dizide Zülküf karakteriyle başrol olarak 39 bölüm (Şubat 2000'e kadar) oynamıştı . Bu sırada da Atilla Taş adında Remix bir albüm çıkarmış ve sırasıyla Karşı Tarafın Işıkları , Kırmızılım Remix ve Neler Oluyor Hayatta şarkılarına klip çekmiş ve hepsi de çok sevilmiş büyük beğeni toplamıştır . Albüm toplam 1.5 milyon satış yapmış ve Atilla Taş o sene de Kral Tv Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü de almıştır . Daha sonradan 2000 yılında Emmilenyum , 2001'de Pembeli , 2004'te Kınalı Kuzum , 2007'de Bir Atilla Taş Albümü ve 2009'da Çikolata albümlerini çıkarmıştır .

Ayrıca o zamanlar kendisine hayran olan küçük çocuklardan birisi de bendim ve her gün Kral Tv'de onu çıkmasını beklerdim . Zilyoner dizisini de kaçırmadan izlerdim . Hatta her gün okula giderken kırtasiyeden kartpostalını illa ki alırdım . Belki de en büyük hayranlarından biri bendim . Kendisi ne olursa olsun ister sevilsin isterse sevilmesin ama bana çocukluğumda bu Kırmızılım albümüyle , Ham Çökelek'le , Pembeli ile , Ateş Böceği ile en güzel anıları yaşattığı için kendisine saygım her zaman sonsuzdur ve hep de öyle kalacaktır .

Nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim . İyi dinlemeler .
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: atilla taş kırmızılım albüm 1998 54 dk nostalji pop

Yorumlar

Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • egeozay
  egeozay 14 Eylül 2014 - 21:23dinledik yalan yok.
  +4
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 14 Eylül 2014 - 22:02Admin, bu içerik ses bölümüne
  +1

Tüm Yorumlar

 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 14 Eylül 2014 - 22:02Admin, bu içerik ses bölümüne
  +1
  • egeozay
   egeozay 14 Eylül 2014 - 21:23dinledik yalan yok.
   +4

   Popüler İçerikler

   © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...