Neşe Karaböcek ve Saykodelik Kuklalar

8.835 izlenme - 16 Aralık 2009
Erchamion Erchamion diyor ki;
Neşe Karaböcek ve Orçun Sonat'ın başrollerini paylaştığı 1978 yapımı Kuklalar filminden bir kesit. Filmin senaryosunu Neşe Karaböcek yazmıştır.

Filmdeki kuklaların gösterilerini izleyen bebekler havale geçirmekte, hamileler düşük yapmakta, genç kızlar evde kalmakta ve evlilerin nikahı düşmektedir.

İki kukla bir gün Neşe'ye rastlar ve olaylar gelişir...
Kategori: Artistler
sitene ekle
Etiketler: düşük bütçeli kukla kukla90lar neşe karaböcek orçun sonat sabahsız geceler korkunç kurt önlük panayır
15
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • gelecegim
  gelecegim 17 Aralık 2009 - 02:59Neşe'de mangal gibi yürek varmış yalnız. şahsen beni çağırsın o kuklalar, arkama bakmadan topuklarım ki tozumu bile bulamazlar.
  +12
 • kara vicdanli
  kara vicdanli 16 Aralık 2009 - 12:16hadi bakalım fobilerime bir yenisi daha eklendi, allah sonumu hayretsin.
  +11

Tüm Yorumlar

 • donlu
  donlu 21 Mayıs 2011 - 18:28pardon ekrandan bakınca sol, onlara göre sağ gözler dicektim :)))
  +1
  • donlu
   donlu 21 Mayıs 2011 - 18:28iki kuklanın da sol gözündeki arızaya odaklanmaktan videoyu izleyemedim :))))
   +7
   • hknzr
    hknzr 26 Eylül 2010 - 01:05Neşe abla solo takılınca can ciğer kuzu sarması. Bayılıyoruz.. Annem babam da çok sever.. Ama bu hamını ızdırabını zktiğimin kuklaları gecenin 1'inde sıçırttı beni.. :)
    +7
    • dargan
     dargan 13 Eylül 2010 - 18:03Korkunç bir şey. seyrederken ürpermiştim. İlerde bilgisayar oyunu firması kurarsam bu kuklaların oyununu yapacam. Ödüller fazla olursa size de dağıtırım (Çaki de gelini de bunların yanında halt etmiş)
     +5
     • damatvehbibey
      damatvehbibey 13 Temmuz 2010 - 20:44bu sahne şahsım üzerinde derin ve korkutucu izler bırakmıştır. kuklaların anlamsız hareketleri, korkunç görünümleri, müzikal olarak çok hoş olsa da o ortamla buluştuğunda tekinsiz bir his veren piyano nağmeleri ve neşe karaböceklerin kuklalara doğru attığı duygusuz görünsede içinde bir korku barındırıyormuş izlenimi veren sessiz bakışları çokça kabuslarımın ayrılmaz birer dekoru olagelmiştir. ama yine de filmin ağzımızda ilginç ve hoş bir tat bıraktığı gerçektir. ayrıca kuklaları tasarlayan amcanın keşfedilmemesi türk sinemasında korku ya da gerilim türlerinin hakettiği yerde olmamasının yegane nedenidir sanırım.
      +3
      • saykodelik kukla
       saykodelik kukla 12 Temmuz 2010 - 02:04he bide şöyle bi şey var 1958 yılında çekilen bi yabancı filmin türkçeleştirilmiş hali senaryosuda o dalga geçmeye çalıştığınız neşe karaböceğe ayittir. yam-yam albümüne gelince zamanını etkiliyen pop kültürü. neşe karaböceğide böyle bi albüm yapmak zorunda kalmıştır bence çok başarılı bi albüm .... aightttttt
       +4
       • saykodelik kukla
        saykodelik kukla 12 Temmuz 2010 - 01:59çoğunuz saçmalamaktasınız şöyle bir baktımda yorumlara... kendi görüşüm değil kitlesel bi görüşü ve gerçeği söylemek istiyorum. neşe karaböcek dünyada 2. en fazla altın plak alan sanatçısıdır. kesidi alınmış olan bu filmde zamanının gişe rekorlarını kırmış filmi olan kuklalardır. şimdi gelelim abuk taşlamalar ve kulaktan dolma fasaryalarla hariçten gazel okuyan gazelhan arkadaslarımıza.kaçınız müzisyen veya kaçınız daha önce şarkı söylemiş.... büyük bi kısmınızında bi haber olduğunu söyleyebilrim eminim usluplardan....hayatımda duyduğun en güzel parça olabilir bu şimdi parçayı geçipte kuklalarla neşe karaböcek üzerinden geyik yapmaktasınız....ben saykodelik kukla bana konuşun :D konuşmasını bilen herkese saygılar...
        +4
        • dailythings
         dailythings 26 Mart 2010 - 16:46Petra Operetinden enstrümantal bir parça bu. Neşe Karaböceğin pek çok şarkısı Lübnan'ın dünyaca ünlü sesi Fairouz (Feyruz)(Kendisi Arap aleminin Ümmügülsüm'den sonra gelen en iyi kadın sesi olarak anılır) şarkılarına dayanır. Petra operetinde de Feyruz başroldedir. Ajda da çok kullanmış Feyruz Şarkılarını. Ama her ikisi de kendi tarzlarını yaratmış iyi şarkıcılardır. ayrı konu.
         +4
         • yegenek
          yegenek 17 Aralık 2009 - 12:17Amcamlarda bu hanımın 90'lı yıllarda çıkardığı "yam yam" isimli kaset vardı, çocuk aklıyla komik diye dinler dinler dururdum, bi de klibi dönerdi televizyonda afrikalı tiplerle Belgrad ormanlarında çekilmiş. Belki onları izlememiş olsaydık benim gibi nice insan belki de bugün aya fezaya gidiyor olacaktı, olmadı elveda ay elveda feza.
          +3
          • duzgunumleyla
           duzgunumleyla 17 Aralık 2009 - 09:57Bu filmin filmin aynından vardı.
           http://www.imdb.com/title/tt0046000/ Lili (1958 )
           +3
           © 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...