İTÜ Tarafından Hazırlanan %15 Yerli Otomobil

18 Eylül 2014
toseelinks toseelinks diyor ki;
İstanbul Üniversitesi tarafından üretilen ve tek şarjla 500 kilometre yol katedebilen yüzde 100 yerli tasarım elektrikli otomobil T-1, Samsun'da tanıtıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen tanıtıma vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken öğrenciler üretimini yaptıkları, ağırlığı 500 kilogramı aşan, 4 metre uzunluğundaki T-1 adını verdikleri otomobil ile meydan üzerinde tanıtım turu attı.

..

Söz konusu aracın 2 ay önce TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve 30 üniversiteden elektrikli araçların katıldığı Elektro Mobil Yarışmasında birinci seçilerek "en verimli araç" unvanını kazandığını hatırlatan Zurnacı, aracın motor ve batarya kısmı dışında tüm üretimi ile tasarımının yerli olduğunu dile getirdi.

..

Motor ve batarya dışında %100 yerliymiş. Ne zaman yerli otomobil ile ilgili bir haber görsem göğsüm kabara kabara haberin detaylarına dalıyorum. Sonunda gördüğüm şey hep aynı.

#Motoru ve bataryası dışında %100 yerli#

Ya ben üniversitelerimizi gözümde çok büyütüyorum -ki motorunu dışardan aldıkları bir aracın üzerine bagalit giydirme yapmayı AR-GE zannediyorlar- ya da elektrik ile çalışan bir motor yapmak sandığımdan daha zor.

Yazıklar olsun..
Kategori: Türk İşi
Etiketler: Yerli Otomobil %100 Yerli Elektrikli Otomobil Sanki Yerli Yok Bence Değil Motoru Dışında
4 18 Eylül 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2020 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...